Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RTL-SDR - czyli odbiornik SDR z taniego tunera DVB-T na złączu USB

Ganjor86 19 Cze 2019 11:53 474730 1437
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
  • Relpol przekaźniki
    don_viking
    Poziom 18  
    Ja używam tego zwykłego chinskiego na R820T obudowa koloru niebieskiego. Sterowany kwarcem nie generatorem. Oferta z tej strony. Co do anten ceramicznych to można je używać po uprzednim usunięciu filtra. W tym linku masz opis jak to zrobić. Ja nie testowałem tego , ale czytałem że to działa.

Poniżej Link do srtonki z opisem jak zmodyfikować sonde i odbierać satki za pomocą jej antenki i wzmacniacza.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
  • Relpol przekaźniki
    flinc
    Poziom 19  
    Opcja zgloszenia wykorzystania pasma amatorskiego do nawigacij w ruchu lotniczym 2 m 144-145 MHz Zgłaszający to chyba jakiś kamikadze
    c2h5oh
    Moderator
    Panowie! Proszę trzymać się tematu.

Dziękuję.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    don_viking
    Poziom 18  
    Witam. Chciałbym odnieść się do postu 1409. Otóż pomiędzy częstotliwościami 1546.000 a 1546.400 jest możliwość nasłuchu rozmowy telefonicznej przez satelitę pomiędzy samolotem, a obsługą naziemna. Dzięki programowi "JAERO" cyfrowy sygnał jest przetwarzany na modulację. Do odbioru sygnału używam programu "SDR CONSOLE v 3.0.10" ponieważ lepiej przesyła sygnał audio i dzięki temu "JAERO" lepiej dekoduje modulację.
    RTL-SDR - czyli odbiornik SDR z taniego tunera DVB-T na złączu USB

W załączniku dodałem krótką próbkę audio. Dodam, że "JAERO" automatycznie nagrywa odebraną transmisję. Zachęcam do testów i pozdrawiam.
    kokolino1
    Poziom 10  
    Witam, podłączę się pod temat z pytaniem odnośnie instalacji sterownika. Próbuje zainstalować zgodnie z instrukcją i cały czas wywala komunikat, że instalacja przerwana przez użytkownika.

Nie mam już pomysłu.
    Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny.
    drobok
    Poziom 30  
    Uruchom ten soft jako administrator, jak nie pomoże wyłącz antywirusa.
    kokolino1
    Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź, tametoda wypróbowana na wszystkie możliwe sposoby :cry: .
    Tomasz.W
    Poziom 35  
    Witam.
    1) Jaki to windows ?
    2) Sterowniki DVB z dostarczonej wraz z donglem płytki zapewne zostały zainstalowane.
    kokolino1
    Poziom 10  
    Windows 10 64bit , do dongla nie miałem żadnej płytki ze sterownikami.
    Sterowniki próbowałem wgrać jak jest w wielu instrukcjach.
    Spróbowałem na innym komputerze i poszło bez problemu w identyczny sposób.
    Pozdrawiam
    mrqpa
    Poziom 10  
    Przymierzam się do wykonania instalacji antenowej w mieszkaniu i pomyślałem żeby do zwrotnicy, która ma wejście "SAT" (do konwerterów satelitarnych, 950 - 2100 MHz) podłączyć antenę do odbioru ADS-B, końcówki pasma GSM900 lub pasma 23 cm. Wiem że dużo lepiej robić takie anteny z zastosowaniem kabli 50 Ohm, ale chodzi o wygodę - żeby puścić jednym kablem sygnały RTV i np. z odbioru ADS-B. Z telewizji satelitarnej nie będę korzystać.
    Czy takie coś będzie odbierać lepiej niż na przysłowiowym kawałku drutu jeśli będzie odpowiednio wykonane i umieszczone? Są jakieś sprawdzone anteny na pasma GSM900, ADS-B i 23 cm wykonane przy wykorzystaniu kabli 75 Ohm?
    kokolino1
    Poziom 10  
    Witam ponownie.
    Problem rozwiązany, okazało się, że mój komputer nie lubi się z nową wersją programu zadig, po ściągnięciu wersji 2.1.0 wszystko odbyło się książkowo.
    Dziękuję za próby pomocy.
    don_viking
    Poziom 18  
    Witam kolegów. Swego czasu pojawiała się taka apka pod tuner o nazwie SDRSharper. Własnie wyszła nowsza wersja pod tym linkiem. Osobiście porównując cztery programy czyli SDRsharper, SDRSharp, HDSDR i SDRConsole to do odbioru zwykłego analogu jak i przesyłu cyfrowej transmsji na VAC poleciłbym SDRConsole. Według mnie jako darmowa nowa wersja 3.0.13 jest najlepszym rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych w temacie.
    charper
    Poziom 8  
    Witam, dysponuje ktoś wykazem emisji FM naszych zachodnich (i nie tylko) sąsiadów? Dziś niby nie ma szczególnych warunków propagacyjnych, a udaje mi się odbierać okresowo zanikający sygnał radiowy z nadajnika w Lubaniu, czyli około 360KM km ode mnie. Na około sekundę pojawiła się też niemiecka mowa, prawdopodobnie Radio Berlin. Za około tydzień przy pięknej pogodzie ma się pojawić dukt, więc zbieram dane i doświadczenie by być przygotowanym do DXowania. Moja antena to (o dziwo) 9-elementowy kolinear na pasmo ADS-B zbudowany z białego koncentryka RG-58 współczynnik skrócenia około 0.95, około 8 metrów nad ziemią, a horyzont mam raczej mało nie ciekawy, może nie aż tak źle jak jest w mieście ale czysty też nie jest.
    mrqpa
    Poziom 10  
    W przypadku Polski widzę że brakuje lokalnych rozgłośni z małych miejscowości, ale inne kraje widzę są lepiej opracowane.
    charper
    Poziom 8  
    Polskie częstotliwości znajdziesz na stronach Radiopolska "wykaz emisji FM"
    Hektar Zahler
    Poziom 33  
    Słuchajcie. Pytanie za 100 pkt.

Da sie na androidzie 4.x bez zintegrowanego USB Hosta zastosować taki adapter, który umożliwi podłączenie USB SDR-a, czy jest to niewykonalne ?
    BOOM i ZONK
    Poziom 20  
    A próbowałeś użyć kabelka OTG i np. myszki/klawiatury/pena? Co to za urządzenie chinczyk czy coś brandowanego? Możesz też spróbować zasilić akcesorium z zewnątrz a połączyć tylko mase i data+/-. Zobacz jak tam jest zorganizowana karta WiFi może być po USB puszczona.
    Hektar Zahler
    Poziom 33  
    Jak to mówią błysk ciupagi :D Faktycznie powinno sie dać zamienić kamerke. Popróbuje i dam znać. Zwykły kabel OTG nie działa, bo android nie ma hosta USB. To jest Overmax OV-Quattor 10+E. Te tablety można nabyć za czapke gruszek w hurcie sprawne, tylko ryzyko loteria na co sie trafi. Wrecz idealny sprzet do SDR-a, ale niestety nie ma OTG.
    ArturAVS
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    Hektar Zahler napisał:
    Te tablety można nabyć za czapke gruszek w hurcie sprawne

Czapka gruszek, czyli ile? Bo akurat potrzebuję 10" z podobnym przeznaczeniem, a wydanie paru stówek nie bardzo mi się uśmiecha.
    Hektar Zahler
    Poziom 33  
    Dobrze niżej stówki jak dobrze pomyślisz.

P.S.

Zapomniałem dodać, że niemożliwość wgrania sterownika SDR da sie ominąć poprzez wgranie archiwalnej jego wersji, tylko nie działa USB.
    fnusb
    Poziom 4  
    Co może być powodem jeżeli przez stick DVBt słucham pasma i bardzo przerywa wszystkich rozmówców? Mam dodatkowa antenę dolutowana do wejścia na standardową, w sensie że żyła i ekran jest dolutowana do gniazda na płytce. Od kilkunastu dni przerywa jak ktoś coś mówi takie jakby szumy... dodam też że sdr Sharp chodzi mi 14 godzin dziennie praktycznie online. Czy to może być powodem że coś się przepaliło? Mam go już jakieś 5 lat... Pozdro. Pisze do was bo ktoś może miał problem a ja już nie daje se z tym rady i nie wiem czy nowy zamówić czy co.
    flinc
    Poziom 19  
    W Config zmień sample rate np. na 1.4 mpsp Różne wartości samplerate służą w zależności od procesora PC-ta