Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wygodny, mało awaryjny samochód za 20-30tysięcy (benzyna).

giu2000 06 Sie 2012 13:32 2381 3
  • #1 06 Sie 2012 13:32
    giu2000
    Poziom 7  

Witam,

Zamierzam kupić auto między 20 - 30 tysięcy. Nie chcę auta małego, ale takie, w którym będę mógł swobodnie jeździć dłuższe trasy.

Poniżej mojej kryteria, która będzie decydować o wyborze:

• silnik: mocny (powyżej 140KM) i bezawaryjny (benzyniak), do którego będę mógł wrzucić sobie LPG sekwencyjne, także spalanie gazu może wynosić średnio: 12l,
    • blacharka: bardzo dobre zabezpieczenie przez korozją (ocynkowane blachy),
    • rocznik: 2004 wzwyż,
    • przestronność i wygoda: w związku z tym, że często jeżdże spore odległości samochód musi być dobrze wyciszony i mieć wygodne fotele. Obecnie jeżdżę Mistubishi Carismą, fajne auto, ale powyżej 160 zaczyna wszystko skrzypieć,
    • części: nie zamierzam serwisować samochodu w ASO, dlatego też zależy mi, żeby części były dostępne dla normalnego mechanika i w normalnej cenie. (Słyszałem, że z częściami do Volvo są problemy i ceny są wysokie, ale nie wiem ile w tym prawdy).

Mam kilka typów:
    • Honda Accord VII,
    • Toyota Avensis,
    • Volvo s40/v50 II,
    • Subary Legacy.

Panowie zależy mi na waszej opinii. Jakie są plusy i minusy wyżej wymienionych aut w stosunku do moich kryteriów. Co najczęściej się psuje? A może macie inne typy, na które warto zwrócić uwagę?

0 3
  • #2 08 Sie 2012 23:58
    putin2208
    Poziom 18  

Avensisa sobie daruj. 2.0 ciężko zagazować ze względu na wtrysk bezpośredni.. Co do spalania to łoi około 10l po mieście (sprawdzone). A po drugie cenowo to przewyższa dany budżet. Do reszty się nie wypowiem. Pozdro i powodzenia

0
  • #3 09 Sie 2012 23:02
    martinobmw
    Poziom 12  

Podpunkt 1 ,2 ,4,5 tylko jedne auto mam w głowie;BMW no i tylko 3.0 D, nic nic innego mi nie przychodzi do głowy .
    A dla czego ;
    Ponieważ jeżdżę i wiem co piszę .
    Wygodny, szybki, super zawieszenie no i ceny rozsądne, dużo używanych oraz zastępczych , bardzo bogate wyposażenie seryjne.
    Wybór należy do ciebie .
    Pozdrawiam.
    Czy teraz może być?????

Proszę niezwłocznie poprawić pisownię, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych. Nie kasować wpisów moderacyjnych. [ociz]

0
  • #4 13 Sie 2012 21:10
    xyro
    Poziom 23  

Honda lub subaru. Toyote bym sobie darował, a volvo też już pancernych aut nie robi.
    Co do bmw po 2004 to niestety bardzo zawodzi elektryka (elektronika) i trzeba mieć parenaście stówek w kieszeni na padające co jakiś czas pierdoły. Nie polecam tego samochodu.

Osobiście dla mnie to subaru legacy. Bezawaryjne i fajnie wykończone.

0