Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocny subwoofer jaki nabyć??

oja_ojaaa 06 Sie 2012 13:47 2391 12
  • #1 06 Sie 2012 13:47
    oja_ojaaa
    Poziom 10  

Witam, mam w domu amplituner yamahy, jakiś tam model około 2 letni i do tego mam subwoofer aktywny magnata betasub 20a. Chciałbym zmienić suba na coś mocniejszego i teraz pytanie czy coś aktywnego, czy podłączyć pod wyjście z amplitunera bo mam 2 wolne (wszystkich wyjść mam 7 4x przód, 2x tył i środkowy a moc to 5x105w) oraz proszę o jakieś konkretne modele może być używka ale wolał bym nowy do 1500zł

0 12
  • #2 06 Sie 2012 21:33
    Herethic
    Poziom 28  

Spójrz na Klipsch-a RW 12D. Trochę przepłacisz, ale... Mocny subwoofer jaki nabyć??
    Cokolwiek jednak wybierzesz, pamiętaj o możliwościach akustycznych pomieszczenia.
    Inaczej będzie lipa...

Pozdro.

0
  • #3 07 Sie 2012 12:56
    oja_ojaaa
    Poziom 10  

A co można powiedzieć o tym:B&W ASW 2000 w porównaniu do tego klipsha?? A co do możliwości akustycznych to akurat w tym miejscu gdzie siedzę jest dźwięk ok, w każdym innym jest lipa, no jeszcze koło drzwi wyjściowych z mieszkania, ale i tak czeka mnie przeprowadzka lub remont więc na razie się tym nie przejmuje.

0
  • #5 08 Sie 2012 15:15
    oja_ojaaa
    Poziom 10  

6x4m wys 2.75m metraż 24m2

0
  • #6 08 Sie 2012 18:45
    Herethic
    Poziom 28  

Proponuję Klipsch-a RW10D. To raczej maksimum możliwości Twojego pokoju.
    Jest mocny, trochę wyżej strojony niż typowe "sub-y". Odsłuchaj go w jakimś salonie audio.
    Warto. Zwróciłbym też uwagę na Velodyne CHT10Q.
    Jak dobrze poszukasz - nówka mniej niż 2000zł (plus przesyłka).

B&W ASW 2000 jest za duży i ma za niskie "zejście".
    Unikaj raczej wszystkiego co ma głośnik 30cm i wiecej.

Pozdro.

0
  • #7 08 Sie 2012 23:01
    Pompic
    Poziom 11  

Ja tam bym polecił jak już ktoś wcześniej pisał Klipsch sub 12 ale jego cena też jest konkretna ^^ No żyjemy jednak w czasach, w których za dobry sprzęt trzeba słono zapłacić... (koszt takiej zabawki to ponad 2000zł). Pozdrawiam

0
  • #8 10 Sie 2012 17:06
    oja_ojaaa
    Poziom 10  

Oba klipche- orientowałem się- za około 2tyś da się kupić, ogólnie ceny są podobne, różnica koło 200zł. Więc pojawia się pytanie, czy większy zagra gorzej w moim pokoju, czy poprostu nie zagra lepiej od mniejszego? Co będzie jeżeli wstawił bym subwoofer za duży, za nisko schodzący jak np. kolega Herethic określił B&W ASW 2000. Oczywiście nie pre na siłe do większego mocniejszego, tylko do lepszego dla mnie ale chcę wiedzieć dlaczego mniejszy jest lepszy?

0
  • #9 10 Sie 2012 20:35
    Herethic
    Poziom 28  

Czytałeś linki, które Ci podesłałem?

Im niższy bas, tym większa długość fali akustycznej, co możesz zniwelować np.
    silnym wytłumieniem akustycznym, albo usuwając ścianę łączącą Cię z sąsiadką.
    Jeśli to "fajna babka", weź B&W ASW 2000 i zamów murarza...;)

Większy pokój - większy subwoofer - niższy bas - lepszy efekt.

Pozdro.

0
  • #10 11 Sie 2012 00:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale to ma być tylko do kina czy również do muzyki ?

0
  • #11 11 Sie 2012 00:18
    oja_ojaaa
    Poziom 10  

Pewnie, ze tak:) Rozumiem, że nie uzyskam niższego basu tylko chodzi mi o to czy kupując większego klipscha zagra on tak samo jak mniejszy bo pomieszczenie go ograniczy, czy zagra on gorzej, bo poprostu jeżeli ma być tak samo to wole większego jako opcje awaryjną gdybym dorobił się większego pomieszczenia bo różnica cen jest niewielka. Jeszcze jakbyś mógł to powiedz gdzie mogę dostać velodyne bo na all.. nie ma a po wpisaniu w google też nic nie znalazłem. Tak z ciekawości jeszcze spytam kiedyś miałem w aucie dość mocny subwoofer magnat 400w rms, 12 cali głośnik w tubie i naprawde robił robote tzn potrafił zejść bardzo nisko, a auto jest przecierz malutkim pomieszczeniem czyli do tego co napisałeś w linkach ma się nijak, nie wątpie oczywiście tylko zdziwiłem się czemu tak jest?? Pozdrawiam.

0
  • #12 11 Sie 2012 00:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Klipsch sobie poradzi spokojnie Ale jeśli chcesz dobry zakres z niskim schodzeniem to REL T5.
    Ale wg mnie jest ważne bardzo przeznaczenie i cel.

0
  • #13 12 Sie 2012 13:48
    oja_ojaaa
    Poziom 10  

Muzyka przede wszystkim, dubstep, dnb, rap..

0