Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór rozdzielaczy w domowej sieci TV

06 Sie 2012 15:33 1306 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Proszę o pomoc przy doborze rozdzielaczy do domowej sieci TV. Dodam mieszkam w kamienicy i chciałbym założyć darmową sieć TV dla SAT i DVB-T. Budynek ma 3 piętra i jest wysoki na 16metrów. Dodam jeszcze że nigdy nie robiłem takiej sieci dlatego wszelkie sugestie jak najbardziej wskazane.

Moja propozycja
    Dobór rozdzielaczy w domowej sieci TV

Z góry dzięki za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    olek1055 napisał:
    Dodam mieszkam w kamienicy i chciałbym założyć darmową sieć TV dla SAT i DVB-T. Budynek ma 3 piętra i jest wysoki na 16metrów.

Zobacz, że słowo "darmowa" nie koniecznie oznacza - darmowa (czytaj : wolna od opłat) czy "free" - .
    Założenie "sieci retransmisyjnej" w budynku - to głównie "tandiemy" dla Twórców czy opłaty dla np. SPATiF-u a już nie wspomnę o opłatach abonenckich RTV dla Urzędu. :!:
    Cytat:
    Dodam jeszcze że nigdy nie robiłem takiej sieci dlatego wszelkie sugestie jak najbardziej wskazane.

Moja sugestia (bez obrazy dla Ciebie) - oddać sprawę w Fachowe ręce.
    Możesz sobie po prostu NIE poradzić z tym tematem co do poziomów sygnałów wyjściowych u Klienta i z samym sumowaniem przebiegów SAT/RTV.

Oczywiście tutaj w dziale są Fachowcy, którzy podpowiedzą - co i jak - ale wydaje mi się, że to nie wszystko i zabraknie Ci wiedzy w temacie, która jest z tych "trudnych". :cry:

Pozdrawiam.

PS. Bardzo dużo przyjaznych informacji na temat takich rozwiązań, masz np. w http://www.dipol.com.pl/przyklady_instalacji_antenowych_tv_sat_wlan_gsm_schematy.htm .
    PS2. Dla konstrukcji takiego systemu - podałeś bardzo mało danych w myśl Regulaminu pkt 3.1.15 .
    PS.3 Rysunek to chyba totalna "klapa" z pomysłem.
  • Poziom 17  
    Instalacja według schematu błędna i skomplikowana. Polecam multiswitch, dobrą antenę pasywna dla dvb-t + radiową, zwrotnicę, wzmacniacz, konwertery Inverto quattro balck, czasza 110 cm alu.. Przy wyborze zwracaj na jakość przewodów oraz sprzętu. Firmy gwarantujące jakość: Telmor, Televes, Axing. Na tym sprzęcie się nie zawiedziesz a spokój instalatora i mieszkańców bezcenna.
  • Poziom 9  
    SP5ANJ napisał:
    Witam.
    olek1055 napisał:
    Dodam mieszkam w kamienicy i chciałbym założyć darmową sieć TV dla SAT i DVB-T. Budynek ma 3 piętra i jest wysoki na 16metrów.

Zobacz, że słowo "darmowa" nie koniecznie oznacza - darmowa (czytaj : wolna od opłat) czy "free" - .
    Założenie "sieci retransmisyjnej" w budynku - to głównie "tandiemy" dla Twórców czy opłaty dla np. SPATiF-u a już nie wspomnę o opłatach abonenckich RTV dla Urzędu. :!:
    Cytat:
    Dodam jeszcze że nigdy nie robiłem takiej sieci dlatego wszelkie sugestie jak najbardziej wskazane.

Moja sugestia (bez obrazy dla Ciebie) - oddać sprawę w Fachowe ręce.
    Możesz sobie po prostu NIE poradzić z tym tematem co do poziomów sygnałów wyjściowych u Klienta i z samym sumowaniem przebiegów SAT/RTV.

Oczywiście tutaj w dziale są Fachowcy, którzy podpowiedzą - co i jak - ale wydaje mi się, że to nie wszystko i zabraknie Ci wiedzy w temacie, która jest z tych "trudnych". :cry:

Pozdrawiam.

PS. Bardzo dużo przyjaznych informacji na temat takich rozwiązań, masz np. w http://www.dipol.com.pl/przyklady_instalacji_antenowych_tv_sat_wlan_gsm_schematy.htm .
    PS2. Dla konstrukcji takiego systemu - podałeś bardzo mało danych w myśl Regulaminu pkt 3.1.15 .
    PS.3 Rysunek to chyba totalna "klapa" z pomysłem.

Dziękuje za przydatny link.
    Dodam że sieć ma być darmowa, nie interesuje mnie czy ktoś będzie płacił abonament RTV czy nie.
    Wiem że jest łatwiej korzystać z firmy która codziennie robi takie sieci. Niestety wątpię żeby większościowy właściciel chciałby dodatkowo zatrudniać firmę i wyłożyć dodatkowe pieniądze