Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrome - zacinający/niewyświetlający się Facebook

fintheanswer 06 Aug 2012 16:11 3531 20
Telkom Telmor
    fintheanswer
    Level 10  
    Witam,

Ostatnio przerzuciłem się na chrome'a, przez pewien czas było wsyztsko ok, do momentu jak Facebook, nie przetsał działać, to jest jak kilkam np. wiadomości, to mam nagłówek strony, ten pasek po lewej, pasek po prawej (ten z kontaktami) ale na środku nie pokazuje się konwersacja jest pusto, tak samo jest po kliknięciu na czyjś profil.
    Czasami pomaga klinkinięcie odśwież. Na FF jest wszystko wporzadku. oczywiście pamieć podręczna, cookies, itd wyczyszczona, problem nie zniknął.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.
  • Telkom Telmor
    bolekdzwo
    Level 14  
    Spróbuj całkowicie odswieżyć stronę klikając CTRL+F5 , twój provider pewnie ma zapełniony cache na serwerze i nie ma czasu albo pojęcia jak to ogarnąć
    Upierz
    Level 16  
    Witam. Mam ten sam problem. Dostawcą internetu jest netia. Pod operą wszystko funkcjonuje. Na drugim komputerze podłączonym do tego samego łącza - ten sam problem na chrome.
    hajooczko
    Level 12  
    Wystarczy ustawić przeglądarkę Chrome jako przeglądarka domyślna i zaktualizować wszystkie wtyczki takie jak Flash Player i Java
    Upierz
    Level 16  
    Chrome jest ustawiona jako przeglądarka domyślna i wszystkie wtyczki właśnie zaktualizowałem, gdyż też to podejrzewałem. Mimo to nadal nie działa.
  • Telkom Telmor
    hajooczko
    Level 12  
    A jakich wtyczek jeszcze używasz prócz Flash player i Java, ja używam tylko tych dwóch na Chrome i pochwale się ze mam bardzo słabego labka plus jeszcze słabszy internet ale wszystko ładuje się bez problemu proponuje wyłączyć wszystkie dodatkowe wtyczki i spróbować ładować tak strony pozdrawiam
    Upierz
    Level 16  
    Wtyczki w pierwszym komputerze:
    - Adblock Plus (Beta) 1.2
    - Checker Plus for Gmail™ 10.2

Na drugim komputerze nie ma żadnych wtyczek zainstalowanych.

No u mnie są jednak problemy z odtwarzaniem filmików na youtube już. Potrafi regularnie przycinać się, samo odtwarzanie mimo, że filmik jest załadowany. Laptop Lenovo s10.

@Edit
    O odtwarzaniu filmików z youtube na facebooku można zapomnieć. Trzeba otworzyć filmik w nowej karcie. Tak samo filmiki z zakładką wykopu.
    hajooczko
    Level 12  
    Dobra zacznijmy inaczej jak łączysz się z internetem: kabel czy wi-fi. Druga sprawa czy kodeki są aktualne.
    fintheanswer
    Level 10  
    W moim przypadku, wyłączałem wszystkie niepotrzebne rozszerzenia typu Adblock i Pop Up Blocker. Stronę jak odświeżam w ten sposób CZASAMI pomaga, Flash Player, i Java są najnowsze, z YT nie ma żadnych problemów. Internet mam z UPC. Mój komputer akurat jest po kablu do routera, ale akurat wykluczam problemy z routerem.
    hajooczko
    Level 12  
    witam ponownie ja tu nie podejrzewam routera tylko miałem na myśli wi-fi ale jeśli to kabel to odpada moja sugestia. Ale jeszcze jedno sprawdź uruchom wtyczkę Flash Player z panelu sterowania sprawdź czy Flesz ma pozwolenie na zapisywanie informacji z witryn internetowych. Pozdrawiam
    Upierz
    Level 16  
    Hej, witam ponownie. Udało mi się naprawić usterkę zmieniając DNS. A konkretnie restartując router. Teraz wszystko działa już jak należy. Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    Upierz
    Level 16  
    To nie jest kwestia tego, czy chrome jest dopracowany czy nie. Tutaj ewidentnie problem był gdzie indziej. Moim zdaniem, jak na laptopy i tablety jest to najlepsza przeglądarka jaką można było sobie zażyczyć.

Dostajesz zoptymalizowany programik a jak potrzebujesz dodatków to wystarczy je zainstalować. Pobierasz w formie wtyczek.
    fintheanswer
    Level 10  
    Restartując router zmieni mi się DNS !?
    fintheanswer
    Level 10  
    Brak pomysłów ?, u mnie nadal nic mimo kombinowania...
    fintheanswer
    Level 10  
    Pomysł nie jest głupi bo na FF często pomagał na różne bolączki, ale jak wyżej pisałem- już to zrobiłem.
    agresor8
    Level 8  
    Mam podobny problem, przeglądarka chrome, zacina się tylko facebook, linki od znajomych na youtube ostro zacinają, natomiast gdy wchodze oddzielnie wszystko cacy, inne witryny też w porządku. Dodam że dzieje sie tak od niedawna, wcześniej facebook elegancko chodził a nic nie instalowałem, wyczyściłem całą historie, ciasteczka i nic
    kasiunia7777
    Level 39  
    fintheanswer wrote:
    Restartując router zmieni mi się DNS !?

Po co resetować? wystarczy wejść w konfigurację routera i ustawić inne DNS'y niż masz w tym momencie.

Jeżeli chodzi o problemy z youtube to ostatnio dużo użytkowników je ma niezależnie od przeglądarki, jest dużo tematów na elektrodzie poczytajcie.
    agresor8
    Level 8  
    Tylko u mnie to nie problem z YouTube bo jak wchodze tam z osobna to mi wszystko elegancko odtwarza. Problem jest z Facebookiem taki że ostro zamula i gdy np ktoś coś udostępni z youtuba to też sie tnie niesamowicie
    lukasz18dg
    Level 16  
    Poprzez ten adres (chrome://settings/content). Proszę sprawdzić ustawienia związane z Cookie, grafiką itp.