Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router zamiast liveboxa ?

06 Sie 2012 16:27 4112 13
  • Poziom 9  
    Aktualnie posiadam liveboxa 2 (neostrada 20mb) w pakiecie z tv+internet i telefon

Jaki polecacie router kupić za około 200 zł z dobrym wifi ?
  • Poziom 21  
    Ja mam TD -W8950ND i antenkę dookólną . Zasięg na budynek dwu kondygnacyjny.
  • Poziom 9  
    I telewizja i telefon normalnie działa ? Bo słyszałem z jak inny router będzie to TV nie działa...
  • Moderator - Sieci, Internet
    Eros napisał:
    Jaki polecacie router kupić za około 200 zł z dobrym wifi ?

Pytanie po co zmieniać router. Zawsze można dokupić access pointa i podłączyć kablowo z głównym routerem.
    Tak będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.
  • Poziom 21  
    Nie ma problemu ani z telefonem ani z telewizją.
  • Poziom 9  
    I ten router mam podłączyć pod Livebox, tak ?

W Liveboxie pewnie powyłączać wszystkie funkcjie wifi itd...

Dobrze myślę ?
    Eros napisał:

W Liveboxie pewnie powyłączać wszystkie funkcjie wifi itd...

Nie, dlaczego? Ustawiasz taką samą nazwę sieci i zabezpieczenia na liveboxie i access poincie, komputery widzę tylko jedną sieci i wszystko gra.
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno pytanie...

Jak to będzie działać jak Router podłączę kablem LAN pod Livebox. Jak internet będzie pobierany ? Bezpośrednio z kostki TP czy z modemu Liveboxa ?

Na liveboxie max prędkosc mam 15-16 mb a powinienem mieć 20 mb
    Eros napisał:
    Bezpośrednio z kostki TP czy z modemu Liveboxa ?

O jaką "kostkę" ci chodzi?
    Livebox jest modemem i jednocześnie routerem w którym konfigurujesz dostęp do internetu oraz adresację w sieci. Twój access point jest punktem dostępowym czyli takim "bezprzewodowym gniazdkiem" do którego podłączasz komputery bezprzewodowo.
  • Poziom 9  
    jimasek napisał:
    Eros napisał:
    Bezpośrednio z kostki TP czy z modemu Liveboxa ?

O jaką "kostkę" ci chodzi?
    Livebox jest modemem i jednocześnie routerem w którym konfigurujesz dostęp do internetu oraz adresację w sieci. Twój access point jest punktem dostępowym czyli takim "bezprzewodowym gniazdkiem" do którego podłączasz komputery bezprzewodowo.

Chodzi mi o "puszkę tp"

Dzięki nowego routerowi, net szybciej będzie pobierał pliki ?

Jaki router zamiast liveboxa ?
    Eros napisał:
    Dzięki nowego routerowi, net szybciej będzie pobierał pliki ?

Nie ma takiej opcji, Livebox zostaje, masz takie parametry linii a nie inne więc więcej nie "wyciągniesz".
  • Poziom 9  
    Pozwolę się podpiąć pod temat, aby nie zakładać nowego ;)

Jestem w posiadaniu Liveboxa w pierwszej wersji, który służy mi już od 5-6 lat.
    Jeden komputer podpięty jest do niego na kablu, poza tym 2 laptopy oraz 3 smartfony przez WiFi. Wszystko było ok ale od momentu, kiedy pojawił się trzeci smartfon - teraz czasem jeden z laptopów czy smartfonów ma problem z połączeniem się z siecią. Pierwsza moja myśl jest taka, że po prostu urządzeń jest za dużo i router nie wyrabia.
    Myślałem o zamianie Liveboxa na nowszą wersję, ale czytałem że tam również szału nie ma, dlatego pomyślałem o kupnie własnego routera.

Priorytetem jest dla mnie sprawna obsługa tych kilku/kilkunastu urządzeń oraz maksymalnie mocny i stabilny zasięg.

Poniżej statystyki mojej linii (jeśli do czegoś mogą się przydać).

Status linii ADSL Podniesiony
    Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 636 Kb/s (Intlv[LP0])
    Szybkość pobierania 3052 Kb/s (Intlv[LP0])
    Tłumienie Bliski koniec: 41.5 (dB)
    Odległy koniec: 20.6 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec: 13 (dB)
    Odległy koniec: 19 (dB)

PS. Pytanie dodatkowe:
    "Szybkość pobierania 3052 Kb/s (Intlv[LP0])" - czy to jest statystyka ogólna czy tylko z jakiegoś określonego momentu? W umowie mam prędkość 6mb a tutaj się okazuje, że jest to 3mb i nie bardzo wiem, co o tym myśleć.