Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szyfrator plus dzwonek kilometr dalej

06 Aug 2012 18:07 2344 10
  • Level 9  
    Witam wszystkich realizuje projekt bramy i mam mały problem z szyfratorem , ma on wbudowany dzwonek i ten dzwonek chce słyszeć w domu (1km dalej) . potrzebuje schemat jakiegoś wzmacniacza który wzmocni mi napięcie z głośnika do przynajmniej 12v wtedy będę mógł wykorzystać przekaźnik do niego podłącze kable które mam zakopane w ziemi i nimi prześle 220v i dzwonek zadzwoni w domu tj.1km dalej .Kable na pewno wystarcza nie ma strat napięcia sprawdzałem jak zewrę przekaźnik to dzwonek dzwoni , potrzebny mi tylko jakiś wzmacniacz może być gotowiec lub sobie go zmajstruje sam za wasza pomocą oczywiście.

pozdrawiam Piotr

na głośnik dochodzi 0,82V
    jeśli to pomocne to przy bramie mam do dyspozycji na stale 12V , 24V , 220V-240V
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Level 9  
    jdubowski wrote:
    krokoszoko wrote:
    mam mały problem z szyfratorem ,

Typ? Model?

krokoszoko wrote:
    na głośnik dochodzi 0,82V

AC? DC?

Jeśli AC to jakiś VOX, jeśli DC to opędzisz się kluczem na tranzystorze.

0,82 DC
    Firma to Lanz
    szyfrator dh16a-22t
    centralka sd220a-220k

a oto zdjecie Szyfrator plus dzwonek kilometr dalej
  • Level 39  
    Zbuduj mały prostownik - dioda, kondensator 10-47uF, rezystor 1k - a napięciem z niego wysteruj tranzystor NPN załączający przekaźnik z cewką na 12V. Zasilanie cewki weź z DC OUT.
  • Level 9  
    kybernetes wrote:
    Zbuduj mały prostownik - dioda, kondensator 10-47uF, rezystor 1k - a napięciem z niego wysteruj tranzystor NPN załączający przekaźnik z cewką na 12V. Zasilanie cewki weź z DC OUT.

Bardzo dziękuje za odpowiedz , tylko proszę o jakiś schemat do tego bo nie jestem jeszcze taki biegły w temacie żeby to zrobić.Oczywiscie jezeli trzeba to zapłace za pomoc. :D
  • Level 9  
    Czy jest na tym forum jakiś elektronik który mógłby mi pomoc , chciałbym ukończyć ten projekt. A potem już tylko piwko. :D
  • Level 9  
    Dziękuje już biorę się za szukanie części i przygotowanie płytki .
  • Level 20  
    Krkokoszko, nie odpisujesz na wiadomkosc prywatna to zapytam tutaj.
    Jak sprawuje sie ten zamek elektroniczny? Slady uzycia okreslonych klawiszy - wytarcie? Jak dziala podswietlenie, caly czas czy tylko sie uaktywnia jak cos nacisniesz? Ogolnie jakosc wykonania czesci zewnetrznej, jak dlugi jest przewod od klawiatury do centralki?
    Potrzebuje cos estatycznego, trwalego, plaskiego i jedynie ten zamek wyglada na ciekawy choc tani nie jest. Glownie pytam o jakosc klawiatury, zuzycie i jak to sie naciska, ponoc jesdt to klawiaturka bez mechanicznych czesci czyli jakos pojemnosciowo bada czy klawisz nacisniety? Wyraznie czuc ze aktywujesz dany klawisz? Dzieki!
  • Level 11  
    Podbijam pytanie przedmówcy. tez jestem zainteresowany kupnem takiego zamka ale mógłby ktoś podzielić sie informacjami z jego uzytkowania.
  • Level 20  
    Mam go od kilku mc, ten gosc co pytal to chyba zmarl albo ma gdzies innych internautow.

To ja opisze, wykonanie klawiatury na wysokim poziomie, zalane klejem, mysle ze mozna to umiescic pod prysznicem :)
    Klawiatura NIE jest podswietlana, myslalem ze miedzy tymi cyferkami i ramkami ukaze sie swiatlo ale nie. To odlew aluminiowy z naniesionymi sitodrukiem cyframi. Nie ma czesci ruchomych, dotykasz odlewu w miejscu cyfry. Dziala to bardzo dobrze ALE w moim przynajmniej egzemplarzu bywa ze zlapie dwa razy okreslone 2 cyfry (czyli nigdy np 1 ale czesto cyfre 9 i 3). Tj piknie 2x jak naciskasz 9, dzieje sie tak w ok 10% uzyc. Wiadomo, zlapal dwa razy cyfre 9 to trzeba nacisnac # albo inne cyfry aby dobic do liczby cyfr jaka zaprogramowales jako dlugosc hasla (# konczy w takim przypadku BUGa i mozna od nowa wpisywac, normalnie # sie nie uzywa).

Dioda led u gory ciagle swieci na niebiesko ale to nie podswietla klawiatury (masz dodatkowe 2 kolory po wpisaniu PIN1 / PIN2). Plytke projektowal jakis niezbyt rozgarniety Chinczyk. Kotwice PK1 i PK2 sa ztcp na masie czy plusie z zasilania. Czyli nie ma mowy o zalaczeniu czegos na 220V bez dodatkowego przekaznika, styki przekaznika nie sa odizolowane od zasilania! Mozna prosto to zmienic owym dodatkowym PK3 dodanym przez siebie albo przeciac sciezke do kotwicy i sobie zrobic "na pajaka", przekaznik nie wiem czy 230 uciagnie - przelaczam 12V AC.

Zasilanie akumulatora bez ukladow kontrolujacych ladowanie, dioda i rezystor mocy... troche lipa. Ale akurat na tym mi nie zalezalo bo mam to podpiete i tak pod UPS (choc ten trzyma 90 minut). Calosc kontroluje jakis ATNEL.

Plytka do poprawy, przekaznik odizolowany (co za dekle), grubsze sciezki do niego, ladowanie aku jakies z 21 wieku. Dosc dlugi kabel 1,5m do 2,0m (nie pamietam).

Kolejne minusy - dodali srubki antywandalowe, ale to taki gwiazdkowy torx, z wyspa na srodku. Wolalbym tylko 2 dziurki i koncowke ala wtyczka do zasilania 220V (taki sruborket dziwny).

Srubki bezpieczne wkreca sie w plastikowa podstawe... ale lipa, ja mailem idealnie przygotowane podloze pod sam zamek (to aluminium), wtedy by pieknie siedzial na elewacji (nowy dom), byla przygotowana dziurka w tynku na kabel i "dupke" tej klawiatury. Dalismy wiec ta podstawke z plastiku, mysle ze to slaby punkt. Srubki bezpieczne sa za krotkie by zlapac lite podloze. Taki niuans, mozna odszukac jakies samemu i kupic ale minus za ta podstawke ze musi byc jak chcsz zamocowac srubkami z zestawu. Nie wiem czy opis na aluminium sie nie zacznie scierac z czasem, u mnie jest slabo eksploatowany to na razie pieknie wyglada. Mialem zamek (opisywalem o nawet tu) wlasnej produkcji z metalowa klawiatura ale widac bylo scieranie si samych klawiszy tam gdzie wchodzily w obudowe przy ruchu. Kurz osadzal sie na tych nie uzywanych i widac bylo ze korzystasz tylko z 4 klawiszy :) Tu nie powinno sie nic osadzac, latwe do umycia ale nie znam trwalosci tego sitodruku! Mogli w sumie laserem wygrawerowac to...
    W nocy jak nie masz oswietlenia z boku to nic nie zobaczysz ani nie wymacasz!

Moja plytke wlozylem do obudowy 6xDIN i jest to na szynie, akurat mam rodzielnie elektryczna 1m5 za sciana gdzie jest ten zamek ;-) to co bede ta metalowa puche montowal? Mogli przemyslec plytke tak by z marszu weszla do standardowych obudow na szyne DIN.

ALARM, to wyje tylko wbudowanym glosniczkiem jak ktos sie by probowal wlamac! Brak wyjsc alarmowych OC albo przekaznikowych, mozna cos wyrzezbic ale znowu pytam Chinczyku przeciez to jakis banal to dodac to czemu zabraklo?! Mialem to spiac z domowym alarmem ale odpuscilem

Ogolnie jestem zadowolony ale te 1/10 przypadkow gdy zlapie 2 nacisniecia (blednie) wkurza, moze to bede reklamowal.

Czy ktos ma jeszcze taki problem? Ciekawe czy to blad w sofcie czy sprzetowy.

Duzo marudze ale ogolnie jestem zadowolony, chodzilo mi o cos plaskiego, eleganckiego i schludnego - spelnia zadanie. Niuanse ktore opisalem do obejscia ale wkurza ze tak lekko okaleczyli ten w miare ok produkt. Nie kazdy potrzebuje wyjsc alarmowych i lepszego ladowania akumulatora czy przekaznika odizolowanego (to akurat banalne do obejscia przez te przeciecie sciezki). Moze wersja 2.0 bedzie idealna :D
    Maja jeszcze wersje z czytnikiem kart ale ona juz nie jest plaska i klawisze mechaniczne. W sumie najlepsze klawisze to te co mam w pracy, zamek SATEL czy ROGER z gumowa klawiatura. Latwo domyc, nic sie nie rysuje (troche odbarwia sie gumka od tluszczu i brudu z palcow) no i pieknie podswietlone w nocy. Tylko te zamki sa plastikowe, duze, sciagasz obudowe i widzisz co zewrzec by wejsc :-) Mi chodzilo o odizolowanie klawiatury od centralki i ladny wyglad.
    Ciekawe jakbym strzelal do tej klawiaturki z zapalarki , jakis zabezpieczen na liniach danych nie widze, klawiatura nie sprawdzalem czy jest podlaczona do ekranu kabla (chyba jest tam ekran) , to bym podlaczyl pod bendarke.