Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o router - Pytanie o router na karte sim oraz antenę wzmacniającą

lewuera 06 Sie 2012 21:23 6101 5
  • #1 06 Sie 2012 21:23
    lewuera
    Poziom 2  

Witam. Nie wiem czy to dobry dział na mój temat. Przebywam za granicą i posiadam internet mobilny (KPN) z modemem usb. Aby korzystać z internetu po podłączeniu modemu do portu muszę uruchomić program operatora internetu, podać czterocyfrowy kod (PIN) i wtedy dopiero mogę korzystać z internetu. Moje pytanie brzmi: czy mogę tą karte sim wsadzić do routera na takie karty (ewentualnie do routera z portem usb do którego podłącze modem z kartą sim) i korzystać z internetu przez wifi ? Mam jeszcze jedno pytnie, czy jeżeli da się zrobić to o czym mowa w pierwszy pytaniu to czy istnieje możliwość wzmocnienia łapania sygnału (nie chodzi mi o wzmocnienie wysyłanego sygnału wifi (chociaż to też może się przydać) ale mam problem z zasięgiem i chodzi o to aby karta sim lepiej łapała zasięg) ? z góry dziękuje za pomoc :)

• #2 07 Sie 2012 13:13
    lewuera
    Poziom 2  

REF

jeżeli nie mona wzmocnić tego sygnału żadną anteną to może chociaż jakiś dobry router, który będę mógł umieścić dosyć wysoko na podwórku ?

• #3 07 Sie 2012 13:49
    freetz_master
    Poziom 30  

Routerw nie umieszcza sie na zewnatrz.
    Jak szukasz dobrego routera do czegos takiego, to polecam Ci Fritz!Box 7240 albo 7270v2 lub v3.
    Do tego potrzebujesz DOBRY modem USB ze zdjetym SIM-lockiem dla wszystkich operatorow.
    Najlepszy IMHO jest HUAWEI K3765HV.

K3765HV ma ukryte gniazdko CRC9, do ktorego mozesz podpiac zewnetrzna antene (do 5 metrow kabla) i umiescic na zewnatrz.

Taka konstelacja jest sprawdzona i dziala u mnie w kazdych warunkach. Podlaczajac modem USB do routera nie potrzebujesz zadnych programow, firmware routera to wspiera i nawiazuje lacznosc.

• #4 07 Sie 2012 14:45
    lewuera
    Poziom 2  

trochę drogo to wygląda. Dałoby radę znaleźć jakiś dobry, ale tańszy sprzęt ?

Dodano po 14 [minuty]:

Czy mógłbym kupić taki modem z anteną

Code:
    http://allegro.pl/modem-usb-huawei-e3131-antena-do-aero2-fv-w-wa-i2505785387.html
    ?? I czy taki modem mogę podłączyć do routera przez usb ? jeżeli tak to proszę o propozycję routera do mniej wiecej 200 zł

Dodano po 1 [minuty]:

Powtórzę tylko, że jestem w holndii i mam holenderski internet, to chyba nie ma żadnego wpływu, jeżeli modem nie posiad sim locka

Dodano po 7 [minuty]:

Mogę kupić taki router ?
    Code:
    http://allegro.pl/airlive-air3gii-router-lte-huawei-e398-antyvirus-i2503097970.html
    ? podany przeze mnie modem pasuję do tego tego routera, więc wszystko by ładnie działało ?

• #5 07 Sie 2012 15:19
    freetz_master
    Poziom 30  

Moje 3 grosze

1. Modem USB
    Przeczucie mi mowi, ze to nie bedzie dzialalo, nie kupuje sie najnowszych modeli, tylko cos sprawdzonego, co ludziom chodzi (na roznych forach)

Takie antenki sa moim zdaniem guzik warte.

Edycja: jakbym przeczuwal, kto czyta nie bladzi
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2353253.html

Na allegro sa tez oferty Huawei K3765HV, oczywiscie bez antenki, ale moze antenka nie bedzie wogole potrzebna? (dokupic zawsze mozna porzadna kierunkowa)

2. Router
    Na 99% nie zadziala. Ta technologoa nie jest jeszcze taka dojrzala, to musi byc naprawde DOBRY modem USB i DOBRY router. Jak chcesz eksperymentowac, to to rob, w koncu Twoja kasa. Ale co ci z taniochy, jak nie bedzie chodzilo. To juz lepiej Easy Box (kosztuje jakies 200PLN) - widzialem na allegro.

Wifi tylko bg.

Na fritzu masz od razu bramke voip -> darmowe rozmowy z Polska, nie przez jakies chore komunikatory.

• #6 07 Sie 2012 16:02
    lewuera
    Poziom 2  

Tak, tylko, że nie ma na allegro modemu który podałeś

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME