Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood KDC 5090B - Podłączenie wzmacniacza samochodowego przez RCA.

06 Aug 2012 21:25 7594 7
  • Level 9  
    Witam Panowie.

Posiadam wzmacniacz JBL GTO2000 oraz radio Kenwood KDC 5090B. Zestaw obecnie ma pracować z 2 głośnikami w półce, natomiast w niedługim czasie wstawię skrzynię basową. Mam problem z zestawieniem obu sprzętów - podłączyłem kabel RCA i na wyjściu ze wzmacniacza nie ma sygnału do głośników. Czym to może być spowodowane? Przestudiowałem całą instrukcję radia i nie znalazłem żadnej funkcji włączającej bezpośrednio wyjście RCA.

Proszę o podpowiedź oraz ewentualne porady. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Poniżej zamieszczam zdjęcie jak zostały urządzenia podłączone oraz ich parametry techniczne.

Kenwood KDC 5090B - Podłączenie wzmacniacza samochodowego przez RCA.

Kenwood KDC 5090B

Dane techniczne:

4 x 47 Watt
    Kod Radia
    Odczyt: CD-R, CD-RW
    K3i Tuner UKW/MW/LW
    RDS, PTY
    Zapamiętywanie 24 stacji.
    2 wyjścia RCA - 1.8 V
    Wyciszanie telefonem
    System Q - 3 pasmowy z 7 ustawieniami
    AUX
    Sterowanie Zmieniarką CD/MD/MP3
    Sterowanie DAB ( KTC-9090DAB )
    DNPS - własna nazwa płyty CD
    CD-TEXT
    Zmiana kolorów przycisków: Czerwony/Zielony
    Wyświetlacz Dot-Matrix z automatycznym przyciemnianiem
    Pilot KCA-R6A, KCA-RC700

JBL GTO2000

JBL GTO 2000
    Dane techniczne:
    - tryby pracy (kanały): 2 / 1
    - moc szczytowa: 400 W
    - moc RMS przy połączeniu zmostkowanym: 220 W
    - moc RMS, 2 Ω: 2 x 110 W
    - moc RMS, 4 Ω: 2 x 75 W
    - THD: 0,10%
    - stosunek sygnał/szum: > 92 dB
    - pasmo przenoszenia: 10Hz - 40kHz
    - zwrotnica aktywna: 30 - 320 Hz
    - ustawienia zwrotnicy: LP / HP / wyłączony
    - nachylenie zboczy zwrotnicy: 12 dB/okt
    - czułość wejściowa: 250 mV - 4 V
    - podbicie basów: +6dB @ 45Hz
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of CarAudio
    Remote podłączyłeś? Wzmacniacz odpala? Jeśli tak , to zamiast radia podepnij pod wzmacniacz np. telefon lub MP3 player i zobacz czy wzmacniacz gra .
  • Level 9  
    Tak Remote podłączyłem (uruchamiam z wyjścia do automatycznej anteny wzmacniacz). Sprzęt wstaje. Czy napięcie na wyjściu RCA jest mierzalne? Jutro spróbuję najwyżej podłączyć jeszcze przez cinch telefon.
  • Level 9  
    Zlokalizowałem problem. Sprawdziłem urządzeniem zewnętrznym. Prawdopodobnie z radiem mam coś nie tak.
  • Level 9  
    Panowie radio naprawiłem, ale pojawił się kolejny problem. Po podłączeniu wzmacniacza głośnik buczał (zakupiłem Magnat Xpress 12, umieszczony w skrzyni 30l ). Przełączyłem go na głośnik w półce był podobny efekt. Zaznaczam, że w momencie gdy przewody RCA były nie podłączone wszystko było ok. Po ponownym przełączeniu wzmacniacz się włączył na chwilę i potem zgasł i już go nie uruchomiłem. Moglibyście podać sugestie co mogło ulec uszkodzeniu? Sprawdziłem wszystkie prądy, bezpieczniki - wszystko jest ok. Głośnik po podłączeniu do innego urządzenia też chodzi. Proszę też powiedzieć, czy jako początkujący jestem sobie w stanie sam poprawić z naprawą. Z góry dziękuję za podpowiedź.
  • Level 9  
    Pomoże ktoś?
  • Level 14  
    Zamień kabel RCA i sprawdź czy problem nadal występuje - możliwa usterka kabla.

Pozdrawiam.
  • Level 9  
    A ze wzmacniaczem macie jakiś pomysł dlaczego się nie włącza?