Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSH SRV53M03EU/38 - nie kończy programu, czujnik poziomu wody?

TjaS 06 Sie 2012 22:12 2216 0
  • #1 06 Sie 2012 22:12
    TjaS
    Poziom 1  

Witam, problem pojawił się kilka dni temu. Zauważyłem że zmywarka ma problem z zakończeniem pracy (do tej pory wszystko działało w 100% sprawnie). Po dostaniu się do filtrów wewnętrznych w celu ich oczyszczenia znalazłem 4 cienkie okrągłe blaszki (średnica 6mm, grubość 1mm)??? Program zakończyłem poprzez reset. Zauważyłem że zmywarka wydaje dziwne odgłosy (jakby bulgotanie z powodu braku wody, przy otwartych na chwilę drzwiach - wcześniej takiego objawu nigdy nie byłe, ilekroć bym otwierał drzwi zmywarki). Przeczytałem na elektrodzie że to może być problem z czujnikiem wody (ktoś już to przerabiał i dolewał wody do zmywaki), spróbowałem dolać wodę właśnie w momencie tego bulgotania (około 1L) i zmywarka spokojnie przeszła do dalszej pracy, osuszyła naczynia i zakończyła program. Dostałem odpowiedź również od osoby która miała podobny problem i oczyściła wszystkie rurki którymi przepływa woda i tak się z tym uporała. Mam pytanie o to czy warto rozkręcać zmywarkę i czyścić te wszystkie rurki samemu czy może zawołać kogoś kto się na tym zna (jaki koszt). Nie wiem też czy to pomoże, bo może problem mojej zmywarki tkwi w tych 4 blaszkach??? Jeśli miałbym sam je czyścić to czy mogę liczyć od Was na jakieś wskazówki? Pozdrawiam, Tomek

Witam, problem rozwiązany - zapchane tłuszczem i resztkami rurki, głównie od dołu zmywarki.

0 0