Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kino + Dekoder + TV - Stary telewizor(brak trybu av?) i nowoczesne kino domowe

Saw91 06 Aug 2012 23:06 5410 9
 • #1
  Saw91
  Level 9  
  TV: Stary telewizor JEDYNIE z wejsciem SCART brak mozliwosci przejscia w tryb dvd/av/source(nie wiem jak to nazwac)
  Kino domowe: http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/kino-domowe/LG-kino-domowe-blu-ray-HB805PH.jsp
  Tuner: Jeszcze nie kupilem  Nie umie podlaczyc kina domowego z TV brakuje przejscia w tryb dvd/av i tu jest chyba glowny problem. Telewizor to Philips jaki model nie wiem. Ma jakby program e1, moze to jest tryb audio-video? Probowalem polaczyc kino i Tv za pomoca takiego kabla
  http://ecx.images-amazon.com/images/I/51Tw6agfTNL._SL500_AA300_.jpg scart(do tv) i nic, nie mam pojecia jak to ruszyc. Kino nie ma wejscia scart. Moze ktos ma jakies propozycje?

  Zastanawiam sie by polaczyc to z tunerem TV i mam kilka pytan. Jezeli tuner i tv podlacze scartem a Tuner i kino za pomoca hdmi to wszystko bedzie smigac poprawnie? Bede mogl ogladac filmy z kina na tv? Co z dzwiekiem? Co z tym trybem av? Moze bede mogl przejsc w ten tryb z tunera?

  Zakladam wlasny temat bo bede mial jeszcze kilka pytan odnosnie zestawu.
 • #2
  stolarek_1988
  Level 21  
  1) podaj konkretnie model TV - z tyłu obudowy na nalepce powinieneś znaleźć
  2) zakładam, że wiesz, że zółty RCA to obraz a pozostałe to audio (lewy - biały, prawy - czerwony)
  3) sprawdź czy naciskanie na "0" nie przełączy do trybu AV
 • #3
  Saw91
  Level 9  
  Pogrzebalem poczytalem i juz prawie wszystko wiem. Jedyny problem to jakim kablem polaczyc moj tv ktory ma JEDYNIE SCARTa z kinem domowym.

  Info w fotce.
  http://jaboo.sileman.net.pl/11.bmp
 • Helpful post
  #4
  marcin.waski
  Level 24  
  Jeśli Twój TV posiada tylko jedno złącze Euro-Scart, a Kino Domowe ma kompozytowe wyjście Video (CVBS - żółty Cinch) + oczywiście Audio (Prawy - czerwony i Lewy - biały) i przewód, który posiadasz ma przełącznik IN / OUT umieszczony na wtyczce Euro-Scart - podłącz w następujący sposób: Żólty wtyk Cinch do Kina Domowego (+Audio), przełącznik IN / OUT umieszczony na wtyczce Euro-Scart ustaw w pozycji IN (chociaż powinieneś sprawdzić i tę drugą pozycję OUT, ponieważ nie wiadomo jak producent miał na myśli z której strony będzie nadajnik a z której odbiornik sygnału AV) i podłącz do TV. Po wybraniu źródła E1 TV powinien wyświetlić obraz z Kina Domowego (włącz płytę DVD lub Menu Kina Domowego aby mieć pewność, że powinno coś się pokazać na ekranie TV. Jeśli nadal nie będzie obrazu sprawdź przewód Euro-Scart na 3 x Cinch lub podłącz Kino Domowe do innego TV z HDMI, aby sprawdzić / uaktywnić wyjście Video w kinie Domowym.
 • Helpful post
  #6
  marcin.waski
  Level 24  
  Co do podłączenia dekodera (tunera) i Kina Domowego do TV - tu będziesz potrzebował rozgałęziacza Euro-Scart 2 gniazda na jeden wtyk, gdzie do gniazd podłączysz dekoder i Kino domowe (w sposób opisany powyżej) a wtyk z tego rozgałęziacza podłączysz do TV.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Tak. Taką przejściówkę + trzy żyłowy przewód Cinch (tak aby po obu jego końcach były końcówki: żółta, czerwona i biała). Przewód Euro/Cinch z pierwszego Twojego postu też ma taki przełącznik, więc możesz się pobawić tym przewodem.
 • #7
  Saw91
  Level 9  
  Podlaczylem tv i kino tylko kablem video CVBS - żółty Cinch. Obraz menu/filmy z YT sa w kolorze ale jak wlacze film przez dvd kolor jest jedynie czarno-bialy. Dlaczego?
 • #8
  marcin.waski
  Level 24  
  Sprecyzuj proszę, czy wybrane filmy są bez koloru, czy wszystkie odtwarzane płyty są czarno-białe? Co to jest "filmy z YT"?
 • #9
  Saw91
  Level 9  
  tak tylko wybrane formaty jak np. AVI
 • #10
  marcin.waski
  Level 24  
  Jeśli TV wyświetla kolory i tylko przy niektórych obrazach masz odcienie szarości (brak koloru) - nie jest to winą przewodu / połączeń między-sprzętowych, tylko brak zgodności systemu Wideo. Sprawdź ustawienia Wideo w Menu Kina Domowego. Jeśli jest wybór w opcjach wyjść Wideo - ustaw Video-PAL. W TV natomiast jeśli masz w Menu ustawienia wejścia Scart - ustaw Video-PAL.