Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka samochodowa- telefon nie reaguje

07 Sie 2012 00:23 1592 5
  • Poziom 13  
    Witam,
    Rok temu, podczas wyjazdu na wakacje aby móc korzystać z GPS-a, kupiłem sobie do Samsunga Monte ładowarkę samochodową firmy BlueStar, wszystko śmigało pięknie. Rok czasu przejeździła w schowku w samochodzie gdyż nie była mi potrzebna, teraz gdy chciałem podpiąć Samsunga Monte pod nią z powrotem dzieje się tak, wpinam ją do gniazda zapalniczki ( dioda świeci się na zielono ), podpinam kabelek do telefonu i Monte nie daje oznak życia, w ogóle na nią nie reaguje ( rok temu działało wszystko wyśmienicie ). Próbowałem na różnie sposoby i wcale na nią nie reaguje a dioda przy ładowarce świeci się na zielono. Wie ktoś może co zrobić ? Czego to może być wina ?
    Pozdrawiam i proszę o odpowiedź,
    KaczorDonald
  • Poziom 13  
    Tak przy normalniej ładowarce telefon się ładuje, ale ta wtyczka do gniazda zapalniczki od ładowarki samochodowej, jest chyba u mnie nierozbieralna ( nie widzę żadnych śrubek ), chyba że zaciskana, ale wtyczka może być uszkodzona czy tylko coś tam nie styka ? Ale w końcu się świeci na zielono... kabel jest w pełni sprawny, jak myślisz od czego to się mogło stać skoro używałem ją tylko raz, w dodatku rok temu i więcej jej nie ruszałem.
  • Poziom 35  
    Błąd w rozumowaniu. Nie wtyczka od gniazda zapalniczki, ale wtyczka podłączana do telefonu (często urywają się kabelki) i sam kabel od ładowarki do telefonu. Ładowarka działa, bo dioda sygnalizuje, więc rozbierać ładowarki nie ma sensu.
  • Poziom 13  
    A wiesz może jak rozebrać tą małą wtyczkę ?.

Dodano po 4 [godziny] 42 [minuty]:

Dodam że kupiłem dzisiaj za 5zł ładowarkę samochodową na targu chińskim i normalnie ładuje, chciałbym naprawić jeszcze tą, ale jak ? Jak rozebrać tą wtyczkę ?.
  • Poziom 35  
    W/g mnie, wtyczki tej nie rozbierzesz, bo jest zalewana na gorąco podczas produkcji. Jeżeli chcesz "przywrócić do życia" tą ładowarkę, to musisz wymienić cały kabel razem z wtyczką. Aby tego dokonać musisz rozebrać ładowarkę, ale to już trudniejsza sprawa, bo obudowa ładowarki jest prawdopodobnie sklejona. (wrzuć jakieś zdjęcia, to będzie wiadomo).