Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM T60 - Zalany T60 serwis Wrocław

07 Sie 2012 10:41 2469 14
  • Poziom 19  
    Witam
    posiadam T60 który został zalany niedawno. Natychmiast się wyłączył (zalana została klawiatura i płyn na niej stal cały czas jak doszedłem do niego) niestety po osuszeniu już się nie włączył ;-(. Zaznaczam ze w momencie podłączenia ładowarki (bateria nie działa od dawna), na laptopie zapalają się 2 ledy (bateria i podłączony zasilacz) po czym jeden gaśnie (zostaje tylko led od zasilacza). Zdziwiłem się nieco gdyż mój stary X31 przyjmował nie takie ilości płynów i działał dalej. Oczywiście jak domniemam LED powinien się zapalać zawsze (również wtedy kiedy płyta główna jest uszkodzona) wiec ciężko będzie stwierdzić jakie to może być uszkodzenie, ale może jest ktoś z Wrocławia kto zajmuje się naprawa laptopów i byłby w stanie go obejrzeć (cały czas liczę ze to nic strasznego), ponieważ ja nawet nie mam śrubokręta (nie wspominając o bardziej skomplikowanych sprzętach) zęby go rozebrać i zobaczyć jak to wygląda w środku ;-)))
    Jeśli jest osoba, która mogłaby pomoc (oczywiście w przypadku stwierdzenia co jest uszkodzone i naprawie odpłatnie ;-)) to bardzo byłbym wdzięczny.
    Dzięki

EDIT
    Udalo mi sie zdjac klawiature i wyglada na to ze herbata sie pod nia nie dostala (slodka z cytryna wiec by sie lepilo ;-) )
    Zasadniczo czy jest mozliwe zeby uszkodzeniu ulegla klawiatura (tam jest wlacznik) bo oczywscie zero reakcji przy probie wlaczania kompa.

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nie tyle uszkodzeniu co zaklejeniu się. Tak, jest to możliwe. Jeśli nie widać śladów zalania wewnątrz obudowy, to można od razu pokusic się o wymianę kalwiatury. Nie wiem jak cenowo ale pewnie bardziej opłaca sie kupić nową niż czyścić starą.
  • Spec od drukarek
    Po odpięciu taśmy klawiatury próbowałeś uruchomić?
  • Poziom 19  
    dr.master napisał:
    Po odpięciu taśmy klawiatury próbowałeś uruchomić?

yyyyyy.... a jak to zrobic skoro przycisk sluzacy do wlaczania jest razem z klawiatura ;-))

• Spec od komputerów
    Skoro już kolega pyta o włączanie bez klawiatury - n.23 układ U23 lub n.45 złącza J23 (na podstawie schematu T60 part nr 41W0926, ver. 5.09b - jeśli siedzi tam inna płyta przed zastosowaniem należy to zweryfikować ze schematem).

Ale zanim uruchomisz (można narobić więcej szkód) obejrzyj dokładnie płytę, dobrze by było na wszelki wypadek przemyć izopropanolem, pomierzyć przetwornice na okoliczność zwarć i dopiero podłączyć zasilanie.
  • Poziom 19  
    Niestety nie mam czym sprawdzić napiec nie wspominając o braku schematu ;-) Dlatego mam nadzieje ze ktoś z Wrocka się odezwie w tej sprawie i będzie mógł pomoc, aczkolwiek dziękuje za wszelkie informacje ;-)
  • Poziom 2  
    Kolego napisz czy naprawiłeś laptopa, bo mnie spotkało to samo:(
  • Poziom 36  
    Stację dokującą jak masz gdzieś, lub gdzie pożyczyć to sprawdzisz, bo na niej jest włącznik.
  • Poziom 19  
    topsi napisał:
    Kolego napisz czy naprawiłeś laptopa, bo mnie spotkało to samo:(

niestety znalazłem serwisy we wrocku i dopiero w poniedzialek zaniosę tam kompa ;-(

yang32 napisał:
    Stację dokującą jak masz gdzieś, lub gdzie pożyczyć to sprawdzisz, bo na niej jest włącznik.

niestetyt nie mam skad wziac stacji dokujacej ale okazuje sie ze mam gdzie pozyczyc klawiature wiec w weekend napisze czy to klawiatura czy nie ;-)
  • Poziom 2  
    U mnie po wymianie klawiatury na nową wszystko działa. :D
  • Poziom 2  
    Witam ma ten sam problem, wylała mi się wodą na klawiaturę i komputer mi sie wyłączył, rozkręciłem go w kilku miejscach były plamki wody ale je wysuszyłem, komputer sie nie włącz co to może być? Dodam że komputer był włączony gdy go zalałem oraz że nie było czuć spalenizny.
  • Spec od komputerów
    aki4567 napisał:
    Witam ma ten sam problem, wylała mi się wodą na klawiaturę i komputer mi sie wyłączył, rozkręciłem go w kilku miejscach były plamki wody ale je wysuszyłem, komputer sie nie włącz co to może być? Dodam że komputer był włączony gdy go zalałem oraz że nie było czuć spalenizny.

Trzeba wykonać diagnostykę płyty, pomiary dopiero wtedy można określić co jest uszkodzone.
  • Poziom 2  
    Wysuszyłem komputer, skręciłem go i podłączyłem do zasilacza i nawet ani jedna dioda się nie zapaliła czyli penie złom? A czy dało by sie przynajmniej dane z dysku odzyskać?
  • Poziom 36  
    Da się odzyskać dane na prawie 100 %, a nawet naprawić być może. Trzeba to sprawdzić w serwisie. Mogę się podjąć tego u mnie w serwisie.