Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samochód na dużych silnikach

dojcek 07 Sie 2012 12:33 1056 6
  • #1 07 Sie 2012 12:33
    dojcek
    Poziom 8  

Witam, kiedyś widziałem na discovery program gdzie ludzie walczyli przy pomocy robotów zdalnie sterowanych, przeważnie były zasilane akumulatorami samochodowymi a silniki były z wycieraczek samochodowych, i tu moje pytanie. Czy duży był by taki koszt zrobienia takiego pojazdu ? do silników i aku, mam łatwy dostep, ale niewiem czy radioodbiornik może być taki najzwyklejszy z zabawki, czy to musi być coś extra ? wogóle robił ktoś coś takiego ?

0 6
  • #2 07 Sie 2012 12:54
    tomekst16
    Poziom 7  

Witaj przede wszystkim musisz wiedzieć do czego chciałbyś wykorzystać takiego robota, a
    aparatura (nadajnik,odbiornik) najlepiej jeśli była by proporcjonalna.

0
  • #3 07 Sie 2012 13:03
    mkrysz8
    Poziom 20  

Sprawdź sobie ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2285084.html,, przeczytaj cały a co-nieco znajdziesz.

Elektronika z zabawki się nie nadaje (sam to przerabiałem), gdyż jest ona nieproporcjonalna i jakiekolwiek ruchy pojazdem były strasznie ostre, zbyt mocno szarpało na starcie i hamowaniu.

0
  • #5 08 Sie 2012 10:55
    Madrik
    Moderator Robotyka

dojcek napisał:
    Witam, kiedyś widziałem na discovery program gdzie ludzie walczyli przy pomocy robotów zdalnie sterowanych, przeważnie były zasilane akumulatorami samochodowymi a silniki były z wycieraczek samochodowych, i tu moje pytanie. Czy duży był by taki koszt zrobienia takiego pojazdu ? do silników i aku, mam łatwy dostep, ale niewiem czy radioodbiornik może być taki najzwyklejszy z zabawki, czy to musi być coś extra ? wogóle robił ktoś coś takiego ?

Program nazywał się "Robomania".
    A z tego co pamiętał, uczestnicy dostawali 1000$ "na start" i zwykle wykorzystywali ten budżet.

Roboty te były oparte na standardowych rozwiązaniach z modeli RC. Elektronika z zabawek za 100zł, jest zbyt zawodna.

Rodzaj zastosowanych pakietów zasilających, czy silników, ma w takim pojeździe znaczenie drugorzędne.
    Ważna jest przemyślana konstrukcja, układ sterowania i dostosowanie do warunków w jakich "robot" ma pracować.

0
  • #6 08 Sie 2012 13:59
    dojcek
    Poziom 8  

Dzięki za przypomnienie nazwy programu, a co do radio odbiornika hmmmmmmm jeśli nie polecqcie z zabawek rc to ok, jaki proponujecie ? Wystarczy 6 kanałowy tak do 50 czy 100 metrów.
    A szkoda bo mam akurat radio odbiornik z łódki 5 kanałowy, ale jak nie polecacie to zrobię z tym coś małego

0