Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marshall VS8080 - Marshall Valvestate 8080 gra cicho na kanale przesterowanym

Madrass 09 Sie 2012 09:34 12718 36
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
    Madrass
    Poziom 12  
    Witam serdecznie! Prowizorka z autotrafem działa bez zarzutu, mimo iż piec był kilka razy przenoszony. Na wzmacniaczu gra mój brat. Pozwolę sobie wstawić dwie próbki brzmienia:
    http://www.youtube.com/watch?v=eI7ggL0Yh6A
    http://www.youtube.com/watch?v=REO-uotwI5U
    Mikrofon jest najsłabszym ogniwem, w rzeczywistości dźwięk jest soczysty i nie muli.

Przy okazji chciałbym zapytać, czy normalne jest, że w głośniku pojawia się słyszalny sieciowy brum, kiedy nie dotykamy strun gitary. Kiedy złapiemy za struny, brum momentalnie niknie do praktycznej niesłyszalności.
  • PCBway
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Madrass
    Poziom 12  
    Po odłączeniu gitary od pieca brumienie ustaje, dlatego to chyba wina kabla lub gitary. Gitara kosztowała ponad 1000 PLN, stąd najpierw zajmę się kablem. Czy dobrym pomysłem byłoby eksperymentalne zastąpienie tego kabla gitarowego, kablem sygnałowym TV (jest ekranowany)? Zastanawia mnie też fakt, dlaczego w gitarach nie jest standardem przesyłanie kablem trójżyłowym sygnału symetrycznego, jak ma to miejsce w mikrofonach.
    Pozdrawiam! :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Madrass napisał:
    ... Zastanawia mnie też fakt, dlaczego w gitarach nie jest standardem przesyłanie kablem trójżyłowym sygnału symetrycznego, jak ma to miejsce w mikrofonach.
    ...

Bo nie ma takiej potrzeby, a upraszcza to elementy toru sygnałowego.
    Ostatnio robiłem kable do gitary z wykorzystaniem wtyków Amphenol i kabla mikrofonowego ProCab ciętego ze szpuli.
    Kabel ma ekran połączony z jedną żyłą - białą i masą wtyku podłączanego do gitary.
    Ekran jest nie podłączony we wtyku podłączanym do wzmacniacza, żyła biała jest podłączona do masy wtyku, a czerwona do styku środkowego.
    Jakiekolwiek "śmieci" w torze sygnałowym tak wykonanym, pochodzą tylko od gitary.

GM
    Madrass
    Poziom 12  
    No proszę, ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. :) Jak nie ma sensu kombinować z kablem TV, to chyba dam sobie spokój już. Buczenie nie jest jakoś super słyszalne, ale jest. Poza tym nie raz oglądając jakiś koncert DVD/BD zespołu pokroju AC/DC, też dało się słyszeć brum ze wzmacniaczy. Po raz kolejny dziękuję za pomoc i ciekawostki. :)

Pozdrawiam serdecznie! Temat uważam za zamknięty. :)