Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diesel na olej roślinny (elektrozawory)

blade9999 07 Sie 2012 14:58 1820 2
  • #1 07 Sie 2012 14:58
    blade9999
    Poziom 10  

Witam,

Posiadam Golfa II 1.6 TD i w związku z ceną ropy chciałbym założyc instalacje na olej roslinny. W związku z tym mam pytanie, jakich elektrozaworów użyc. Slyszalem ze ludzie uzywaja elektrozaworow od LPG ale przeraza mnie ta mala przepustowosc przylaczy, wiec bardzo bym prosil o porady ktorych elektrozaworow uzyc.

0 2
  • #2 09 Sie 2012 23:12
    slodki33
    Poziom 7  

zacznijmy od tego że olej roślinny jest niewiele tańszy od ropy, chyba że kupisz jakąś fryture tanio albo coś w tym stylu. Napisz jakieś szczeg. Czy masz dostęp itp. Ja do tego golfa ^ w lecie nie bałbym się wlać czystego (przefiltowanego) oleju ale tylko wtedy gdy temp nie spada i utrzymuje się do około 2 stopni . Polecam mieszanke 30 litrów OR i 20 litrów ropy.

-1
  • #3 25 Sie 2012 08:37
    blade9999
    Poziom 10  

Próbowałem już dokładnie tego co napisałeś. Mieszałem rope z olejem i lalem rowniez czysty olej. Jak olej doszedl przewodami do pompy, to slychac bylo wyrazne nie regularne stukanie w silniku. Po wyjeżdzeniu tego oleju roslinnego wlalem mu rope i wrocilo do normy. Dlatego wlasnie chce sprobowac z podgrzewaniem

0