Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH SRI4665EU - Na co zwrócić uwagę przy czyszczeniu.

Steev 07 Sie 2012 16:38 2769 2
  • #1 07 Sie 2012 16:38
    Steev
    Poziom 10  

Witam.
    Po otwarciu 10-letniej zmywarki ukazał mi się widok jak poniżej...

BOSCH SRI4665EU - Na co zwrócić uwagę przy czyszczeniu.

Ponieważ zmywarka wciąż pracuje dość poprawnie a nie chciałbym naprawiać tego co nie zepsute, mam pytanie na ile krytyczne jest to zanieczyszczenie lewym w rogu
    (górna część to w większości pobrudzony plastik, ale lewa strona jest solidnie zapchana)

Gdybym się zdecydował na wymontowanie i czyszczenie płaszcza - na co jeszcze dodatkowo powinienem zwrócić uwagę?
    Biorąc pod uwagę wiek zmywarki, jest coś co by trzeba/warto było wymienić?

0 2
  • #2 11 Sie 2012 10:12
    And41x1
    Poziom 26  

Nie jest to porada, ale opiszę doświadczenie z ostatnich dni.
    Zmywarka AEG 8 lat, bardzo pozapychana, drobnym, zwyczajnym codziennym brudem - drożna była tylko połowa otworów w ramionach myjących. Oczywiście były też, takie jak opisane wyżej osady.
    Zmywarka stała nieużywana od kilku tygodni i wszystko w środku zupełnie wyschło.
    Większość brudów, w postaci cienkich, suchych płatków, dala się odessać odkurzaczem, przez otwory powstałe po rozłączeniu rur. Potem normalne mycie części, wypłukanie z ramion różnych śmieci - druciki, niteczki, kawałki wykałaczek i zapałek, kontrola i usunięcie podobnych przeszkód z całej drogi pompowania wody. Czyszczenie pompki opróżniającej i samo-mycie..
    Pomogły zapewne długotrwałe upały, ale zmywarka jest jak nowa.

Porada dla wszystkich - przed podniesieniem elementów filtra, znajdującego się na dnie komory mycia, bezwzględnie trzeba sprawdzić, czy nic nie spadnie niżej. Na brzegu siatki mogą być mało widoczne kawałeczki szklanek, wykałaczek i podobne twarde śmieci, które są przyczyną blokowania pracy pompy opróżniającej i myjącej, oraz braku, lub niepewnych obrotów ramion myjących.

0
  • #3 13 Maj 2014 22:13
    Steev
    Poziom 10  

Ostatecznie na rozbiórkę się nie zdecydowałem, wyczyściłem tylko porządnie filtr i ramiona.
    Co do osadu w płaszczu - w czasie gdy zmywarka była rozebrana do rosołu puściłem na próbę mycie z inną tabletką niż zazwyczaj... i może to tylko wrażenie, ale wg mnie spora część przybrudzeń się wtedy zmyła.
    Od tego czasu profilaktycznie stosuję dwa rodzaje różnych tabletek, na przemian.
    Zmywarka wciąż (odpukać) chodzi bezproblemowo...

0