Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podpięcie mixera pod wzmacniacz gitarowy

07 Sie 2012 19:03 3335 5
  • Poziom 1  
    witam. mam pewien problem.
    nie chce mi się wydawać kasy na osobno wzmacniacz i głośniki/ czy kolumny i zastanawiam się nad kupnem zwykłego wzmacniacza gitarowego i podpięcia pod niego mixera a do mixera zaś tej całej reszty.
    tylko nie mam pojęcia czy mixer będzie działał na tym piecyku.

Niech mi ktoś powie czy to będzie działać.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    willo120 napisał:
    zwykłego wzmacniacza gitarowego

Jeśli chodzi o piecyk gitarowy, to musisz wziąć pod uwagę iż na pewno nie przeniesie pełnego pasma. Są konstruowane pod konkretny instrument (gitarę) i raczej nie używa się ich do innych celów, co najwyżej w ekstremalnej sytuacji do nagłośnienia wokalu.
    willo120 napisał:
    nie chce mi się wydawać kasy na osobno wzmacniacz i głośniki/ czy kolumny

Możesz po prostu kupić pełnopasmowe kolumny aktywne, czyli z wbudowanym wzmacniaczem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Mixer będzie działał na piecyku - potwierdzone. Chcesz wszystkich osobników z zespołu podpiąć pod Twój sprzęt. Czlowieku, mam dwa Powermiksery, 6 kolumn 4 ludzi w zespole i mi brakuje sprzetu co chwile dobudowuje kolumny, żeby grało to przejrzyście. A Ty chcesz wszystkich do mikserka podpiąć a z niego do piecyka... To jakbyś coś przeciągał przez ucho igielne.

Miksera możesz użyć jakbys mial gitare elektryczną 6-przetwornikową po jednej przystawce na strunę, i miksowłbys je przez 7-zyłowy przewód do 6 wejść miksera - a potem sume moglbyś wybalansowac na kanały.

Wzmacniacz gitarowy nie ma pełnego pasma. Pasmo czestotliwości może mieć od 100Hz do 5000Hz, pasmo nierówne z podbiciem pod koniec i przy średnim basie - i będzie prawidłowo grał z gitarą i to by było na tyle. Można spróbować Podpiąc elektryczny BAS - ale wyrwiesz membranę w końcu, Akustyka, ale brzmienie będzie niepelne, wokal, ale to chyba tylko jakbyś chciał podbić charakterystykę wyjącej kobity w 4 rzędzie w kościele.
  • Poziom 9  
    Tak racja mixer będzie działał po podpięciu do piecyku. Na początek może być jeśli jest tam jakiś wokal. Ale zastanów się nad jakimiś kolumnami.Bo jak sama nazwa mówi piecyk gitarowy jest przeznaczony do gitary.