Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błędy przy programowaniu PIC16F688

diodak_ 07 Sie 2012 20:14 2340 6
  • #1 07 Sie 2012 20:14
    diodak_
    Poziom 15  

Witam,
    Potrzebuję zaprogramować mikrokontroler PIC16F688 . Używam programatora opisanego w wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic466246-0.html
    i programu Win PIC.
    Wsad do PIC'a odczytałem z innego mikrokonrtrolera który był wcześniej przez kogoś zaprogramowany. Przy próbie zaprogramowania do nowego PIC'a występuję błąd weryfikacji.Pozycja CODE programuje się właściwie natomiast w pozycji DATA przy rejestrze 002100 w pierwszej komórce powinno być 0B a jest 00
    Próbowałem na innym nowym Picu ale problem zawsze jest w tym samym miejscu
    Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
    Pozdrawiam

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 07 Sie 2012 22:06
    Gienek
    Poziom 35  

A czy jesteś pewny, że procesor do programowania podłączyłeś poprawnie? Z którego programatora korzystasz, bo we wskazanym wątku omawianych jest kilka?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 07 Sie 2012 22:49
    diodak_
    Poziom 15  

Używam programatora jak na zdjęciu Błędy przy programowaniu PIC16F688

Błędy pojawiają się tylko przy programowaniu obszaru DATA
    Gdyby tego nie programować to zapis do flasha obszaru CODE byłby bezbłędny.
    Procesor raczej dobrze podłączony bo inaczej nie dałoby się programować

0
  • #5 08 Sie 2012 12:38
    diodak_
    Poziom 15  

Witam,
    Pliku 16F688.dev nie mam w tym katalogu.Katalog jest pusty. Myślałem że bez tego pliku programator zaprogramuje. Rozumiem ,że mam go skopiować z programu MPLAB.

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

Witam,
    Niestety dodanie pliku nie pomogło , nadal występuję błąd weryfikacji Programowania DATA.

0
  • #6 08 Sie 2012 15:09
    Gienek
    Poziom 35  

Coś to nie tak.
    Po załadowaniu pliku do programowania i po wykonaniu operacji programowania, wystaw zawartość zakładki KOMUNIKATY (MESSAGES). Może tam masz napisane co robisz źle?

0
  • #7 13 Sie 2012 11:19
    diodak_
    Poziom 15  

Witam,
    Próbowałem zaprogramować programatorem PICkit3 i występuję ten sam błąd przy weryfikacji pamięci EEPROM. Może źle podłączma ten scalak- ponieważ układ jest SMD i nie jest wlutowany na PCB to podlutowuję do niego 5 przewodów od programatora, może problem jest w zbyt małym napięciu zasilania, programator ma małą obciążalność prądową, może występują zbyt duże spadki napięcia.

0