Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalana Nokia E63 nagle przestała działać

07 Sie 2012 21:31 1482 8
  • Poziom 11  
    Witam

Po zalaniu swojej Nokii E63 zrobiłem (w miarę możliwości) to co jest opisane w forumowym poradniku tj: rozkręciłem, suszyłem suszarką, przemyłem spirytusem (salicylowym niestety). Po kilku dniach złożyłem telefon do kupy i wszystko działało (wszystkie klawisze, głośnik, zasięg, itd) musiałem jedynie wymienić ekranik bo się "rozkleił".

Budzę się rano a telefon zgaszony, podświetla się jedynie joystik przez cały czas. Po ponownym uruchomieniu to samo, aż do teraz. Po uruchomieniu działał kilka godzin a awaria nastąpiła w nocy.

Ktoś ma jakąś radę czy można go jeszcze uratować?
  • Poziom 38  
    Przemycie spirytusem może niewiele dać. Wypadałoby wykąpać płytę w wanience ultradźwiękowej.
  • Poziom 10  
    Rozłóż telefon na części pierwsze a potem wyciągnij płytkę i włóż ja do wanience ultradźwiękowej z preparatem :)
  • Poziom 11  
    Niestety nie posiadam wanienki ultradźwiękowej, a kupować ją po to żeby naprawić telefon warty 150 zł się nie opłaca.

Mogę 'wykąpać' samą płytkę np. w wodzie destylowanej, lub spirytusie (mam tylko salicylowy).

Pewnie spirytus będzie lepszy, tylko jaki?

• Poziom 30  
    izopropylowy
  • Poziom 38  
    Działanie wanienki ultradźwiękowej polega nie tylko na rozpuszczeniu osadu, ale na wypłukaniu go spod układów (ultradźwięki powodują bardzo szybkie ruchy płynu).
  • Poziom 11  
    Pocieszny nie zaprzeczam że tak jest, ale nie opłaca się kupować wanienki po to aby odratować telefon wart 150 zł. Spróbuję ze spirytusem i albo się uda albo nie.
    Ile czasu moczyć układ w spirytusie i gdzie takowy najlepiej nabyć?
  • Poziom 38  
    Oczywiście, że się nie opłaca dla jednego telefonu. Chciałem tylko zaznaczyć, że samo moczenie może nie dać pożądanego rezultatu.

Tak czy inaczej - spróbuj wymoczyć, może akurat coś pomoże. Dodatkowo przeczyść elementy miękką szczoteczką (np. taką jak do zębów). Niestety po kąpieli na 99% mikrofon będzie do wymiany.

Izopropanol bez problemu kupisz na allegro, może też będzie w jakimś sklepie z farbami.
  • Spec od Falowników
    Izopropanol idzie na litry w drukarniach offsetowych.