Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyłączyć Wifi w Vectra ?

07 Sie 2012 22:14 7386 12
  • Poziom 10  
    Witam
    Moim dostawcą internetu jest Vectra, ostatnio zwiększyłem sobie prędkość z 8 do 24 Mb, niestety technicy założyli mi feralny modem z Wifi Thomson TWG870 i teraz mam problem bo nie wiem jak wyłączyć Wifi, internet mam po ethernecie.

Czy jest jakikolwiek sposób by wyłączyć Wifi? Nie mam żadnych urządzeń Wifi, nie potrzebuję go, a chciałbym być pewny, że nikt nie będzie korzystał z mojego łącza itd. Jak zapewne wiecie nie mam możliwości zmiany hasła. Gdy wpisuje w przeglądarce 192.168.0.1 nie mogę się zalogować bo nie znam nazwy użytkownika ani hasła, próbowałem wpisać hasło admin bez podania użytkownika, ale nic z tego.

Pomóżcie, bo już nie mam siły z tą kablówką, (a mogłem zostać na 8Mb, nie wiem co mnie podkusiło) plis pomóżcie.
  • Poziom 20  
    Zadzwoń do dostawcy internetu i wyjaśnij sprawę na pewno coś poradzą .
  • Poziom 10  
    Jutro będę dzwonił, ale znając moje szczęście pewnie nic nie załatwię bo powiedzą, że się nie da i już, jest jakiś sposób na te nieszczęsne wifi, może ktoś ma podobny problem co ja ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Niestety prawy przycisk na modemie nie wyłącza Wifi. Może jest minimalna szansa, że wyłączą mi Wifi? A spotkał się już ktoś z taką sytuacją, że wyłączyli mu Wifi? Innymi słowy jaka jest procedura wyłączania, muszę modem zabrać do BOK?
  • Poziom 8  
    Jak próbujesz skonfigurować przez przeglądarke to nazwe i hasło wpisz admin, a jak nie wejdzie to sama nazwe uzytkownika czyli admin, a nie samo hasło. Tam powinna być opcja dezaktywacji. A jeśli nie masz hasła na wi-fi, to załóż i nikt nie wejdzie.
  • Poziom 10  
    Niestety, żadna z powyższych konfiguracji hasła nie działa. A jak można założyć hasło, to ustala kablówka, nie mam możliwości wpisania własnego, nie mam możliwości nawet zmiany hasła zaproponowanego przez kablówkę.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Jest tak jak myślałem. No niestety, powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości, żeby wyłączyć Wifi. Szkoda. Gdyby jednak ktoś znalazł jakieś rozwiązanie to proszę o odpowiedź.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    No właśnie w tym sęk. Gdybym miał możliwość własnej konfiguracji to wszystko było by ok. Spróbuję zadzwonić jutro, może trafię na innego konsultanta. Tym bardzie, że mówił konsultatowi, że w instrukcji modemu jest możliwość wyłączenia wifi, no ale cóż, powiedział, że się nie da, nic nie wskórałem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Tak zgadza się, przeczytałem wyraźnie, że powinienem udać się do BOK, byłem tam i nic, następnie telefonowałem do pomocy technicznej i też nic.

Vectra nie umożliwia zmiany ustawień w tym hasła swojego routera, oddałem router i wziąłem zwykły modem bez Wifi, a router Wifi kupiłem poza Vectrą ze sklepu komputerowego, problem konfiguracji został rozwiązany.