Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adapter dla PICKIT-a 2

pustan 07 Sie 2012 23:46 5868 6
  • Adapter dla PICKIT-a 2

Witam.

W jednym z moich tematów zagościł programator EXTRA PIC. Jak każde urządzenie ma zalety i wady. Zaleta - różne podstawki do różnych procesorów. Wada - trzeba ten procesor tam wcisnąć. Przeglądając strony za wschodnią granicą znalazłem adapter dla programatora PICKIT.
    http://vrtp.ru/index.php?showtopic=17955
    Programator PICKIT też znalazłem, jest obecnie na warsztacie, ale to osobny temat.

Wracając do adaptera, najbardziej mi się spodobało to że wszystkie obsługiwane procesory są wkładane do podstawki ZIF od nóżki nr 1. Adapter przyjmuje procesory 8,14,18,20,28,40 nóżek.
    Odpowiednie podłączenia dla danego procesora są realizowane za pomocą przełącznika DIP.
    Na PCB jest 2x10 połączeń. Pierwszy jest liczony od 1 do 10 drugi jako 11,12 - do 20.
    Według zrobionej tabelki włączamy daną kombinację połączeń, podłączamy do programatora i programujemy. Poniżej kombinacja dla procesora 40 nóżek. Procesor włożony jako przykład.

Adapter dla PICKIT-a 2

Obecnie adaptera używam do programatora EXTRA PIC, łącząc dwoma wtykami z taśmą.
    Poniżej parę zdjęć oraz płytka drukowana w PDF z powyższego forum.

Adapter dla PICKIT-a 2 Adapter dla PICKIT-a 2 Adapter dla PICKIT-a 2 Adapter dla PICKIT-a 2 Adapter dla PICKIT-a 2 Adapter dla PICKIT-a 2

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    pustan
    Poziom 18  
    Specjalizuje się w: elementy i pozespoły lotnicze.
    pustan napisał 478 postów o ocenie 1586, pomógł 13 razy. Mieszka w mieście Bielsko-Biała. Jest z nami od 2005 roku.
  • PCBway
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
    krzycho123
    Poziom 31  
    Wykonanie bardzo ładne ale według mnie przez dip switche za bardzo pokomplikowane.

Wystarczyłbym kawałek płytki uniwersalnej , podstawka ZIF i goldpiny po obu stronach. Do tego naklejony opis gdzie co dla jakiej obudowy podpiąć.
    eurotips
    Poziom 36  
    Hmmm
    używam Brennera8P z ZIPem i nie ma tam tej szopki z tymi DIPsw przy podstawce, a obsługuje dokładnie te same rodziny co w temacie, kluczem są umiejętnie poprowadzone sygnały po podstawce.
    A co to przeszkadza że na innej nóżce IO programowanego PICa pojawi się napięcie zasilania? zobacz jak takie adaptery robią inni, bez zbędnych cudów i przełączników.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    krzycho123
    Poziom 31  
    ebohucki1998 podstawka użyta tu i w innych programatorach to podstawka testowa - ZIF .

Możesz nabyć w znanym portalu aukcyjnym lub sklepach z elektroniką .