Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nietypowy pilot do bramy - czy gdzies taki kupie?

olga.gdynia 08 Sie 2012 10:48 7209 15
  • Poziom 2  
    Pomozcie prosze z zidentyfikowaniem tego modelu pilota. Nie ma na nim zadnej nazwy, przejrzalam inne watki, ale nie znalazlam takiego samego. Nie wiem, czy jest sens bawic sie w dorabiania, czy od razu zamowic za zaporowa cene u producenta - 150 zl.
    nietypowy pilot do bramy - czy gdzies taki kupie?

Aha, powiem jeszcze, ze mam dodatkowy pilot, ktory kiedys spadl na ziemie i przestal dzialac. Mozliwe ze rozprogramowal sie przy zetknieciu z ziemia?:)

Na tym forum nie ma aprobaty na zdziczałą polszczyznę! Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych- popraw ten post!
    [Akrzy]
  • Poziom 18  
    Zawsze można spróbować zakupić pilot uniwersalny uczący się - na znanym portalu kosztuje około 15 zł.
  • Poziom 2  
    Dzięki za radę! tak zrobię.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Przydałaby się fotka wnętrza z widocznymi oznaczeniami scalaka - jeśli pilot jest zmiennokodowy to żadne a.....gro nie pomoże.
    W niedziałającym prawdopodobnie utrząsł się kwarc (jeśli w ogole jest) - jak ma jakieś opisy to można spróbować wymienić .
    PS - ciężkio ci napisać jaki producent ? - ten dział forum raczej nie nazywa się "wróżbiarstwo z fusów".
  • Poziom 18  
    Słuszna wskazówka z tym sprawdzeniem starego pilota bo oczywiście pilot samokopiujący zadziała jeśli oryginalny pilot ma kod stały. Wygląda on na jakąś starą konstrukcję, ale kto wie co w nim siedzi.
  • Poziom 18  
    Czyli kod zmienny - odpada skopiowanie niskim kosztem. Najlepiej naprawić stary pilot - po upadku mogły puścić luty i coś nie styka.
  • Poziom 2  
    Ok, to sytuacja wyglada tak. Wiem juz ze pilot to INEL, nie wiem czy jedno czy dwu kanałowy (tylko jeden guzik służy od otwierania i zamykania bramy). Znalazłam o nim jakieś info, że rezonator SAW zapewnia dużą stabilność częstotoliwości, że kod kroczący 66-bitowy z 32-bitową zaszyfrowaną częścią zmienną... Dla mnie to czarna magia.
    W każdym razie mam w domu jeden działający pilot i drugi, który nie otwiera bramy, ale wydaje się, że działa (jak klikam przycisk to świeci się światełko:)
    Jeśli nawet jest w nim coś zepsute, to na allegro mogę dostać taki pilot. Ale czy jest możliwe samodzielne zaprogramowanie go? Czy lepiej zabulić 150 zł u producenta. Dodam tylko, że pospieszyłam się i już zdążyłam w między czasie kupić uniwersalny pilot na allegro, który jak piszecie do niczego się nie nada. Niech mi ktoś ludzkim językiem napisze, czy jest sens bawić się w to dalej.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Te z a...o po 47 zł powinny działać - oczywiście zaklep sobie możliwość zwrotu na wypadek jednak niedziałania z powodu : "braku oryginalności", fabrycznej niesprawności lub innych zdarzeń (bywały np. napędy od Wiśniowskiego sprzedawane przez jednego z dilerów, który programował je i piloty po swojemu i potem dokupione oryginalne piloty z Wiśniowskiego nie działały a tylko te od dilera - oczywiście droższe...). Przy kupowaniu "elektronicznym" - zdalnym sprzedawca POWINIEN gwarantować możliwość zwrotu towaru.

Dopisać pilota do napędu możesz sama - pewnie masz instrukcję a jeśli nie to na stronie Inela są instrukcje do centralek : http://www.inel.gda.pl/?page_id=21

Jak masz jakiegoś kumatego znajomego elektronika to można spróbować wymienić rezonator w tym uszkodzonym - nie powinno to być droższe od tych 47 zł.
  • Poziom 7  
    Witam,

mam jeden działający pilot do bramy garażowej. Chciałbym dorobić sobie zapasowy, dzięki Wam wiem, że to pilot firmy INEL i wiem gdzie kupić, mam tyko problem z centralką. Nie mam instrukcji i nie wiem która centralka ze strony, którą podaliście we wcześniejszym poście. Na moje, mało profesjonalne oko żadna nie pasuje. Przesyłam zdjęcia z prośba o pomoc. Przesyłam też fotkę pilota bo są dwie wersje; jedno i dwukanałowe, oznaczone przez producenta kropką na obudowie z tyłu. Po latach oczywiście kropki zniknęły, a ponieważ ja jestem drugim właścicielem niestety tego nie wiem tego. Napis na płytce (TX435-KK-2k) sugeruje, że to dwukanałowy?

z góry dziękuję
  • Poziom 7  
    Ja zastosowałem pilot o oznaczeniu TX435-KK-4C7. Na oko, od Twojego różni się tym, że ma klapkę i nie ma ryzyka przypadkowego włączenia (dobre na du..e b…y, do których nie dociera, że jak wrzucą byle jak pilota do torebki to mogą go włączyć). W Internecie pod oznaczeniem INEL PIL-02XK, nie wysyłam linków żeby nie być posądzony o kryptoreklamę, łatwo go namierzysz. Nie jestem pewien czy to dokładnie ten sam symbol (wywaliłem zapisy aukcji) ale opisany, że obsługuje centralki Inela, więc pewno ok.
    Co do programowania to instrukcję znalazłem chyba na elektrodzie, jeżeli ja znalazłem to Ty też. Być może mam gdzieś jeszcze instrukcję to zeskanuję, ale radzę pogrzebać po internecie. Samo programowanie było banalne (jestem w tej kwestii totalnym laikiem więc jeśli ja sobie dałem radę, to każdy da radę).
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za informację. Własnie odszukałem na aukcji pilot o symbolu który Podałeś i wysłałem do sprzedawcy zapytanie czy będzie pasował. Nie mogę odszukać instrukcji programowania. Jeśli to możliwe to poproszę o wysłanie skanu.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc. Ze względu na to, że jestem z 3miasta pilot kupię w firmie inel. Cena na poziomie allegro. Poniżej modele pilotów pasujących do mojej automatyki:PIL-02XK;PIL-02XB;PIL-01XT
  • Poziom 2  
    WITAM NIESTETY TO JEDNO KANAŁOWY

Dodano po 53 [sekundy]:

przepraszam za wielkie litery

Dodano po 1 [minuty]:

w Gliwicach możesz kupić takie piloty po około 60 zł za sztuke
    są inne nowsza linia ale można je zaprogramować