Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon PowerShot A580 - zablokowane pokrętło ZOOM

08 Aug 2012 11:02 1366 4
  • Level 9  
    Witam wszystkich. Blokuje mi się pokrętło zoom-u (raz chodzi normalnie a raz kompletnie zablokowane). Nie wiem czy i jak się do niego "dobrać" by spróbować wyczyścić, czy muszę rozkręcać obudowę czy da się jakoś inaczej???
    Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, to bardzo proszę o radę.
    Wielkie dzięki za pomoc.
  • Level 17  
    Witam
    Nie opisałeś szczegółowo czy pokrętło blokuje się mechanicznie, nie można swobodnie przesuwać? Oczywiście trzeba rozebrać obudowę, sprawdzić czy przełacznik mechanicznie jest sprawny, pokrętło przełącznika uruchamia miniaturowy switch, uchylny, może być uszkodzony i należało by go wymienić, lub jest uszkodzone pokrętło.
  • Level 9  
    czasem jak je rozruszam w jedną i drugą stronę, to na jakiś czas jest ok a później znów to samo. Myślisz, że warto brać się za to samemu czy jak ruszę obudowę, wyleci mi pełno części i polegnę?
    Dziękuję za zainteresowanie.
  • Level 17  
    Witam
    Jeśli nie rozbierałeś nigdy aparatu to może być ryzykowne. Po rozkręceniu obudowy należało by zdjąć obudowę górną. Należy przy tym odkręcić śruby które widać w gniezdzie baterii. Na pewno trzeba odpiąć kilka taśm i tu trzeba bardzo uważać aby nie uszkodzić zapinek złącz. Przełącznik znajduje się na płytce elektronicznej tego panelu. Jeśli znajdziesz instrukcję serwisową lub schemat demontażu to może sobie poradzisz.
    Pozdrawiam
  • Level 9  
    Nie ma tego złego. Co prawda problemu nie rozwiązałem ale przekonałem żonę, że naprawa na pewno będzie droga a aparat i tak już swoje przeżył:) Teraz cieszę się nowym Fujifilm S8300 a Canon został na ostre wyprawy w góry.

Dodano po 59 [sekundy]:

Przepraszam, ale nie wiem jak zamknąć temat...:/