Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykonanie skanera z możliwością zmiany koloru emitowanego światła.

wowerman 20 Sty 2005 22:03 1308 3
  • #1 20 Sty 2005 22:03
    wowerman
    Poziom 23  

Witam. Chciałbym zbudowac skaner z możliwością zmiany koloru emitowanego "snopa" światła. Projekty są dwa, aby było to samoistne cudo bez sterowania lub skanerek który ma mozliwość sterowania poprzez kilka przełaczników(szybciej/wolniej, lewo/prawo,góra/dól). Wiem, ze czym więcej sekwencji do wykonania tym bardziej skomplikowany układ. Chciałem wykorzystać silniki krokowe wykombinowac sterowniki. Mam kilka pytań. Mianowicie:
    -czy zrobic układ który steruje tylko tranzystorami od silników.Czy wykorzystac jakies bardziej rozbudowane układy a napisac prosty prog na kompie i live sterować skaner?
    Wiem, że duze skanery i "ruchome głowy" mają wpisane programy w sobie i sterownikiem się wybiera który prog ma leciec.Pewnie są i progrmany gotowe które przez porty com strują siwtłami,ale pewnie te progrmay są dziełem producentów danych efektów. Zależy mi na zsynchronizowaniu skanerów jesli będzie ich więcej. Więc nie wiem jaki projekt lepszy. Jesli chodzi o mechanikę:
    -czy zastosowac obrotowy talerz z kilkoma wycinkami koła na kolory i sielnik krokowy z małą bezwładnością.
    -jak wykonać cięgna do lustra(moze takie co są do wysuwania tecek w cd,cd-romach),czy takie układy nie beda wolne?
    -jaki dobrac element który będzie odpowiadał za "snop"(kształt światła)?

0 3
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 20 Sty 2005 23:56
    toadi
    Spec od akustyki

no najlepiej byloby zrobic dwie tarcze jedna z kolorami druga z ksztaltakami (gobami) tez sie kiedys zabieralem za skaner ale moje umiejetnosci umozliwia mi wykonanie mechaniki ale nie dam sobie rady z projektem elektroniki do tego.

najleszym rowiazaniem byloby zbudowac sterownik i zaprogramoawac ze 100 programow w epromie i tlyko je wybierac na sterowniku...... jak to zrobic nie wiem jeszcze lepsze byloby budowa typowego efektu DMXowskiego steronika z LPT mozna zrobic latwo i jest sporo aplikacji damowych do sterowania efektami z kompa

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 21 Sty 2005 01:38
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mialem Doscoliteza na imprezy i wiem ze to jest zly pomysl zeby na kazda impre nosic kompa i sie z nim uzerac (wyjatkowo wredne urzadzenie) Lepiej poratowac sie u jakiegos elektronika. Ja sam musze sie kiedys zabrac za kurs obslugi bascoma:)

0
  • #4 21 Sty 2005 21:23
    wowerman
    Poziom 23  

Witam,no wizje mechaniczna mam,ale czy sterownik ma miec pamiec czy tylko wysyłac komendy do układów?hm.....musze znaleśc jaka stronke gdzie beda opsane te programy.

0