Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yaris toyota II - Mechanizm centralnego zamka klapy 5d

bizzar 08 Sie 2012 13:15 7616 5
  • #1 08 Sie 2012 13:15
    bizzar
    Poziom 9  

Witam, od pewnego czasu przestał działać zamek centralny tylnej klapy. Po zdjeciu plastiku dowiedziałem się że nie działa siłownik oraz przy zamku który łączy sie z siłownikiem jest chyba urwany kawałek białego plastiku nie jestem pewny. Ma może ktoś możliwość zrobienia zdjęcia lub filmu jak to wygląda sprawne, ponieważ nie mogę dostać tej części i do końca nie wiem jak to poskładać. Podobno jest ona razem z zamkiem i wkładką w toyocie do sprowadzenia z Belgi bardzo drogo. Toyota Yaris II rok 2006 pozdrawiam[/b]

1 5
  • #2 08 Sie 2012 19:55
    Ireneo
    Poziom 40  

To może Ty zrób zdjęcie i pokaż co masz.Zasilanie siłownika jest?

0
  • #3 09 Sie 2012 10:41
    bizzar
    Poziom 9  

Witam ponownie, co widać na załączonym zdjęciu siłownika już nie ma został zdemontowany, bo zamówiłem już używany na allegro. Na zdjęciu zaznaczyłem element który wydaje mi się ułamany. Do siłownika prąd dochodzi ( podłączyłem żaróweczkę i odłączyłem czujnik zamknięcia klapy, tak że po zamknięciu drzwi prąd dochodził do lampki). Stary siłownik jakby się zapiekł nie dało się go praktycznie ruszyć, zero reakcji jak był luzem.

Zależy mi żeby dostać ten biały plastik, który wydaje mi się że jest ułamany, na allegro nie znalazłęm, w sklepach nie mają. W toyocie trza zamówić cały zamek za około 350 zł + 100 zł wysyłka z Belgii, jakby ktoś miał coś takiego to chętnie odkupię. Pozdrawiam

Yaris toyota II - Mechanizm centralnego zamka klapy 5d

1
  • #4 09 Sie 2012 19:22
    Ireneo
    Poziom 40  

Przesuń ręcznie tak jak by robił to siłownik i zobacz czy zamyka/otwiera.Może ten plastik,mimo że ułamany nic nie przeszkadza.

0
  • #5 09 Sie 2012 20:31
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Nic nie jest ułamane, ten ząbek zahacza o tą metalową część z prawej strony.

0
  • #6 12 Sie 2012 11:18
    bizzar
    Poziom 9  

Witam, po wymianie siłownika wszystko działa, dzięki za pomoc pozdrawiam

0