Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wtrysk Digifant. Szukam informacji, porad, dokumentacji i schematów.

pepe 20 Jan 2005 22:08 9724 14
 • #1
  pepe
  Level 23  
  Poszukuje wszelkich informacji , porad , dokumentacji i schematów elektrycznych do systemu Digifant Passat 94, motor 2E. Autko jest moje i robi dziwne numery przy których wykładaja sie wszyscy :-) Może dlatego że złośliwe działa w obecności "personelu fachowego" :-) Z góry dzieki !
 • #3
  pepe
  Level 23  
  I owszem, ale w obcym języku :-) Szukam czegoś spolszczonego, a najlepiej wskazówki od osób majacych doświadczenie z tymi wtryskami
 • #4
  manta
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jaki masz problem robiłem swampa z 1.8 na 2.0 Digifant mam schemat tej inst. i dane odnośnie czujników ale nie mam skanera.
 • #5
  pepe
  Level 23  
  Problemów jest kilka :-) Potrafi w lecie spalać stukowo przy ruszaniu (silnik ciepły), wachają się cyklicznie wolne obroty (gdzieś od 500 do 1300) na zimnym silniku i często wtedy spadnie ponizej jakiejś tam krytycznej liczby obrotów i zgaśnie . Niestety nie zawsze. Częściej jeżdzi normalnie. Wszystkie odmy i wężyki szczelne i drożne (zgodnie z poradą).
  Można dać autko do zrobienia i tak zakończyć temat, ale nie byłbym sobą jeśli nie sprawdził bym najpierw elektroniki. I tu sęk - softami vago-podobnymi udało mi się odczytać tylko ABS i AIRBAG. Ponadto chciałbym sie dowiedzieć dokładnie jakie czujniki mogę znalesć w tym modelu. Mam kilka "pewnych" acz znacznie różnych informacji.
  Temat wałkuje już długo, a to z racji właśnie sprzecznych info.
 • #6
  manta
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Dwie sprawy,ustawienie zapłonu ciekawa procedurka odłączony czujnik temp. i podwyższone obroty, parametrów nie pamiętam ale mogę poszukać, następna to czujnik spalania stukowego odpowiedzialny za regulację zapłonu.
 • #7
  pepe
  Level 23  
  Co do pierwszego to odłączony czujnik temperatury płynu (z przodu silnika jest) i zapłon ustawiać przy 2500 obrotów. Co do czujnika spalania stukowego chetnie bym sie dowiedział gdzie on jest i jak go prosto zbadać :-)
  Wogóle chetnie bym sie dowiedział wszystkiego o wszystkich czujnikach. Przepływomierz działa ok - tyle sprawdziłem :-)

  edit: A! I może najważniejsze - auto nie ma instalacji gazowej!
 • #8
  zodiak318
  Level 34  
  Czujnik "knock sensor" (chyba powinny być 2 sztuki) znajduje się z na bloku z przodu silnika.
 • #9
  manta
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jak do tej pory w digifancie widziałem tylko jeden jest faktycznie z przodu obok aparatu zapłonowego ,jest dosyć charakterystyczny dochodzą do niego trzy przewody a mocowany jest centralną śrubą M-8,sprawdzić go możesz przy podwyższonych obrotach kontrolując kąt zap. uderz delikatnie obok czujnika zap. powinien zostać opóźniony,ale to nie jest 100% że prawidłowo funkcjonuje,bez oscyloskopu ani rusz.
 • #10
  pepe
  Level 23  
  Bardzo cenna i konkretna porada - sprawdze.
  Jakieś pomysły odnosnie wachań obrotów i gaśnięcia? Ktos powiedział że w tym modelu sa kody migowe. Nie udało mi sie zmusić czegokolwiek do migania (no oprócz kierunkowskazów :-)) ) . Natomiast zaraz po tym jak kupiłem auto (kilka lat temu) była podłaczona "skrzynka" i wydrukowała jakies tam błedy czujników. Błedy te nie powtórzyły sie po kilkunastu kilometrach jazdy testowej - "prawdopodobnie auto było odpalane z odłaczonymi czujnikami" - tak mówił fachowiec. Niestety nie mam już z nim kontaktu .
  Niedawno przy okazji jakis tam okresowych napraw poprosiłem o diagnoze "kabelkiem". Niestety nie udało sie. Ale tym razem był podłączony laptop, a nie specjalizowana "skrzynka" ...
 • #11
  Stanisław Chwalisz
  Level 34  
  Temat trudny do identyfikacji,do tej sytuacji pasuje mi uszkodzony zawór ustalający ciśnienie oleju w silniku znajduje się on w pompie olejowej.
  Na początek zmierz ciśnienie oleju w różnych warunkach przez około godzinę.Jaki to ma związek z gaśnięciem silnika? Wzrost ciśnienia oleju powoduje że popychacze hydrauliczne wypełniają się nadmiernie podpierają zawory ssące i silnik gaśnie.
  Ustawienie zapłonu-po uruchomieniu silnika/ciepły/zdejmujemy czujnik temp.cieczy silnik wprowadzamy 3/trzy/ razy powyżej 2000 tys.obrotów
  blokuje się komputer i możemy ustawić aparatem zapł. 5 stopni wyprzedzenia zapłonu.Zakładamy czujnik temp.cieczy z powrotem i ponownie trzy razy podnosimy obroty silnika pow. 2000 obr. w ten sposób odblokujemy komputer do normalnej pracy.
  Wszystko doskonale widać w lampie stroboskopowej.Ustalmy narazie tyle w razie niepowodzeń proszę o dalsze pytania.
 • #12
  ajni
  Level 20  
  CO do pływania wolnych obrotów to wima może być w tzw. silniku krokowym. Należy go wymontować i wyczyścić, wymyć ew. wymienić. Co do komputera DIGIFANT to zamieściem na forum przetłumaczną ksiązkę do tego. Poszukaj postów mojego autorstwa i znajdziesz na pewno. Nie jest to przetłumaczone perfekcyjnie ale zawsze coś , pozwala ustawić cały silnik od nowa.
 • #14
  ajni
  Level 20  
  fastcars

  Ciekawy ten programik, jest to może wersja darmówka (chodź to mało prawdopodobne) i gdzie można coś takiego zdobyć. Czy mógłbyś podać jego pełną nazwę i producenta??
 • #15
  pepe
  Level 23  
  Trochę to trwało (standartowy brak czasu) ale autko chodzi. Jak to często bywa szukałem głeboko, a przyczyna była banalna. Zanieczyszczona przepustnica ! Ja szukałem w części mi bliższej czyli elektronice, a mechanicy jakoś na to nie wpadli :) A kto na to wpadł ? Gazownicy. I to "niechcący" - musieli rozkręcić cały dolot przy instalacji gazu. A twierdzą że było co czyścić :) W każdym razie wolne obroty jak gwożdziem przybite (na benzynie).
  Co do diagnozy to problemem okazał się interfejs. Po małych zmianach komunikacja z silnikiem, ABS i SRS normalnia. W części silnik nie było błedów. Widocznie ECU jest wrażliwsze na parametry komunikacji. Pewnie czasy narastania/opadania zboczy, ale to tylko lużna teoria.
  Spalanie stukowe nadal czasem występuje, ale tylko na moment. Być może tak ma być zanim ECU zareaguje na sygnał z czujnika spalania stukowego. Ale to już nie problem - z tym da się zyć.


  Dzięki wszystkim za pomoc !