Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wtrysk Digifant. Szukam informacji, porad, dokumentacji i schematów.

pepe 20 Jan 2005 22:08 9724 14
    pepe
    Level 23  
    Poszukuje wszelkich informacji , porad , dokumentacji i schematów elektrycznych do systemu Digifant Passat 94, motor 2E. Autko jest moje i robi dziwne numery przy których wykładaja sie wszyscy :-) Może dlatego że złośliwe działa w obecności "personelu fachowego" :-) Z góry dzieki !
    pepe
    Level 23  
    I owszem, ale w obcym języku :-) Szukam czegoś spolszczonego, a najlepiej wskazówki od osób majacych doświadczenie z tymi wtryskami
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jaki masz problem robiłem swampa z 1.8 na 2.0 Digifant mam schemat tej inst. i dane odnośnie czujników ale nie mam skanera.
    pepe
    Level 23  
    Problemów jest kilka :-) Potrafi w lecie spalać stukowo przy ruszaniu (silnik ciepły), wachają się cyklicznie wolne obroty (gdzieś od 500 do 1300) na zimnym silniku i często wtedy spadnie ponizej jakiejś tam krytycznej liczby obrotów i zgaśnie . Niestety nie zawsze. Częściej jeżdzi normalnie. Wszystkie odmy i wężyki szczelne i drożne (zgodnie z poradą).
    Można dać autko do zrobienia i tak zakończyć temat, ale nie byłbym sobą jeśli nie sprawdził bym najpierw elektroniki. I tu sęk - softami vago-podobnymi udało mi się odczytać tylko ABS i AIRBAG. Ponadto chciałbym sie dowiedzieć dokładnie jakie czujniki mogę znalesć w tym modelu. Mam kilka "pewnych" acz znacznie różnych informacji.
    Temat wałkuje już długo, a to z racji właśnie sprzecznych info.
    manta
    Dwie sprawy,ustawienie zapłonu ciekawa procedurka odłączony czujnik temp. i podwyższone obroty, parametrów nie pamiętam ale mogę poszukać, następna to czujnik spalania stukowego odpowiedzialny za regulację zapłonu.
    pepe
    Level 23  
    Co do pierwszego to odłączony czujnik temperatury płynu (z przodu silnika jest) i zapłon ustawiać przy 2500 obrotów. Co do czujnika spalania stukowego chetnie bym sie dowiedział gdzie on jest i jak go prosto zbadać :-)
    Wogóle chetnie bym sie dowiedział wszystkiego o wszystkich czujnikach. Przepływomierz działa ok - tyle sprawdziłem :-)

edit: A! I może najważniejsze - auto nie ma instalacji gazowej!
    zodiak318
    Level 34  
    Czujnik "knock sensor" (chyba powinny być 2 sztuki) znajduje się z na bloku z przodu silnika.
    manta
    Jak do tej pory w digifancie widziałem tylko jeden jest faktycznie z przodu obok aparatu zapłonowego ,jest dosyć charakterystyczny dochodzą do niego trzy przewody a mocowany jest centralną śrubą M-8,sprawdzić go możesz przy podwyższonych obrotach kontrolując kąt zap. uderz delikatnie obok czujnika zap. powinien zostać opóźniony,ale to nie jest 100% że prawidłowo funkcjonuje,bez oscyloskopu ani rusz.
    pepe
    Level 23  
    Bardzo cenna i konkretna porada - sprawdze.
    Jakieś pomysły odnosnie wachań obrotów i gaśnięcia? Ktos powiedział że w tym modelu sa kody migowe. Nie udało mi sie zmusić czegokolwiek do migania (no oprócz kierunkowskazów :-)) ) . Natomiast zaraz po tym jak kupiłem auto (kilka lat temu) była podłaczona "skrzynka" i wydrukowała jakies tam błedy czujników. Błedy te nie powtórzyły sie po kilkunastu kilometrach jazdy testowej - "prawdopodobnie auto było odpalane z odłaczonymi czujnikami" - tak mówił fachowiec. Niestety nie mam już z nim kontaktu .
    Niedawno przy okazji jakis tam okresowych napraw poprosiłem o diagnoze "kabelkiem". Niestety nie udało sie. Ale tym razem był podłączony laptop, a nie specjalizowana "skrzynka" ...
    Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    Temat trudny do identyfikacji,do tej sytuacji pasuje mi uszkodzony zawór ustalający ciśnienie oleju w silniku znajduje się on w pompie olejowej.
    Na początek zmierz ciśnienie oleju w różnych warunkach przez około godzinę.Jaki to ma związek z gaśnięciem silnika? Wzrost ciśnienia oleju powoduje że popychacze hydrauliczne wypełniają się nadmiernie podpierają zawory ssące i silnik gaśnie.
    Ustawienie zapłonu-po uruchomieniu silnika/ciepły/zdejmujemy czujnik temp.cieczy silnik wprowadzamy 3/trzy/ razy powyżej 2000 tys.obrotów
    blokuje się komputer i możemy ustawić aparatem zapł. 5 stopni wyprzedzenia zapłonu.Zakładamy czujnik temp.cieczy z powrotem i ponownie trzy razy podnosimy obroty silnika pow. 2000 obr. w ten sposób odblokujemy komputer do normalnej pracy.
    Wszystko doskonale widać w lampie stroboskopowej.Ustalmy narazie tyle w razie niepowodzeń proszę o dalsze pytania.
    ajni
    Level 20  
    CO do pływania wolnych obrotów to wima może być w tzw. silniku krokowym. Należy go wymontować i wyczyścić, wymyć ew. wymienić. Co do komputera DIGIFANT to zamieściem na forum przetłumaczną ksiązkę do tego. Poszukaj postów mojego autorstwa i znajdziesz na pewno. Nie jest to przetłumaczone perfekcyjnie ale zawsze coś , pozwala ustawić cały silnik od nowa.
    ajni
    Level 20  
    fastcars

Ciekawy ten programik, jest to może wersja darmówka (chodź to mało prawdopodobne) i gdzie można coś takiego zdobyć. Czy mógłbyś podać jego pełną nazwę i producenta??
    pepe
    Level 23  
    Trochę to trwało (standartowy brak czasu) ale autko chodzi. Jak to często bywa szukałem głeboko, a przyczyna była banalna. Zanieczyszczona przepustnica ! Ja szukałem w części mi bliższej czyli elektronice, a mechanicy jakoś na to nie wpadli :) A kto na to wpadł ? Gazownicy. I to "niechcący" - musieli rozkręcić cały dolot przy instalacji gazu. A twierdzą że było co czyścić :) W każdym razie wolne obroty jak gwożdziem przybite (na benzynie).
    Co do diagnozy to problemem okazał się interfejs. Po małych zmianach komunikacja z silnikiem, ABS i SRS normalnia. W części silnik nie było błedów. Widocznie ECU jest wrażliwsze na parametry komunikacji. Pewnie czasy narastania/opadania zboczy, ale to tylko lużna teoria.
    Spalanie stukowe nadal czasem występuje, ale tylko na moment. Być może tak ma być zanim ECU zareaguje na sygnał z czujnika spalania stukowego. Ale to już nie problem - z tym da się zyć.

Dzięki wszystkim za pomoc !