Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PENTAGRAM EON CINEO - Kompletnie padnięty akumulator.

08 Sie 2012 15:46 2352 3
  • Poziom 11  
    Witam,

Jakiś rok temu mój pentagram eon cineo zaczął odmawiać współpracy. Po 15 min się rozładowywał. Nie miałem czasu ani chęci aby się nim zająć. Dziś sobie o nim przypomniałem. Podłączam go pod USB do kompa, wszystko fajnie, wykrywa pliki są. Podpinam go pod jego oryginalną ładowarkę, czerwona dioda się pali wszystko fajnie. Po 10 min stwierdzam, że go włączę podczas ładowania tak jak kiedyś robiłem. A tu zonk, nie wstaje. Pytanie czy akumulator jest tak zużyty, że nawet nie chce się podnieść podczas ładowania? Dodam jeszcze, że rozebrałem ten odtwarzacz i nie sądzę abym coś uszkodził (nie licząc zatrzasku plastikowego ^^). I teraz... podłączyć go na dłużej, a może wstanie? Próbować zmieniać akumulatorek? Jeśli tak to na jaki, na allegro nie widzę nic co by pasowało do tej małej obudowy. Orginalny ma 62x36x4 mm. Są akumulatorki, które wejdą do środka jednak nie mają wtedy kabelków... Trzeba by jest przylutować "ręcznie" ? Dodatkowo na baterii widzę jakoś elektronikę na wejściu o dziwnych oznaczeniach ROHS oraz I-1026 (taki mały scalak i te dwa napisy). Czy obliguje mnie to do szukania jakiejś konkretnej baterii ?
  • Poziom 20  
    RoHS to w skrócie elektronika pozbawiona niebezpiecznych substancji. Poszukasz sobie to znajdziesz. Jeśli dysponujesz miernikiem to sprawdź, czy na ogniwie jest napięcie. Jeśli nic nie ma to zdecydowanie do wymiany. Sprawdź co jest nadrukowane na ogniwie. Napięcie 3.7V ile mA/h. I dobierz wg. rozmiaru i tych parametrów.
  • Poziom 39  
    Zostaw podłączony do USB na kilkanaście godzin, miałem podobny przypadek z nieużywaną nawigacją, akku LiIon wyglądał na martwy, najpierw nie chciał wstać w cale, później trzymał kilka minut... po maratonie ładowania cudownie zmartwychwstał . (co przeczy trochę specyfice LiIon a jednak).
  • Poziom 20  
    Tu w cuda nie ma co wierzyć. Autor tematu zrobi jak uważa, ale ogniwo do wymiany się nadaje.