Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 1.9 DCi - nie odpala, brak cisnienia na listwie

Sennhei 08 Aug 2012 19:46 7675 6
    Sennhei
    Level 2  
    Obry.
    Jak w temacie, lala nie chce zagadać. Borykam się z tym problemem już od dłuższego czasu. Najpierw 2 razy zgasł podczas jazdy (po odpaleniu jechał dalej, błąd: spadek ciśnienia na listwie) a teraz nie chce gadać. Co zrobiłem: wszystko wskazywało na pompę, dawała na listwe 6 bar jak już auto przestało jeździć. Wymieniłem pompe i jeden wtryskiwacz bo puszczał na przelew. Na "nowej" pompie ciśnienie na listwie podczas rozruchu: 0. Regulator teoretycznie działa, na kompie "widać" jak reguluje, sam regulator brzęczy. Brak błędów. Synchronizacja wałka rozrządu i wału jest, immo nie blokuje. Po odkręceniu przewodu wys. ciśnienia od pompy paliwo sie pojawia ale wylewa się jak z butelki. Gdzie dalej szukać? Pompa chyba powinna się odpowietrzyć w dość szybkim tempie? (luzowałem też przewody na wtryskiwaczach) Na samostarcie też próbowałem, lipa.

Pompa CP3, gruszka, nie ma pompki wstępnej w baku.

Dzięki za pomoc.
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A jak gruszką pompujesz, to też nie gada? Sprawdź jeszcze raz przelewy.
    Sennhei
    Level 2  
    Grucha na opór, filtr odpowietrzony i lipa. Jak już wspomniałem pompa coś tam daje ale palcem by szło przytkać, ta sama sytuacja co ze starą pompą. Co rozumiesz przez "Sprawdź jeszcze raz przelewy"?
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sennhei wrote:
    Co rozumiesz przez "Sprawdź jeszcze raz przelewy"?

Sennhei wrote:
    Wymieniłem pompe i jeden wtryskiwacz bo puszczał na przelew

Sennhei wrote:
    coś tam daje ale palcem by szło przytkać

No to lipa.
    Sennhei
    Level 2  
    Jakiś mocny w te klocki nie jestem. Próba przelewowa na rozruszniku coś pokaże? Tj. czy nie puszcza od razu na przelew przy wytwarzaniu ciśnienia? Będzie sprawdzone. Sprawdze też przelew szyny raz jeszcze. Podziękował.
    robi1214
    Level 31  
    Na rozruszniku pokaże.
    Sennhei
    Level 2  
    Problem rozwiązany. Puszczał "nowy" wtryskiwacz. Dzięki za wypociny, wychodze bogaty o nowe doświadczenia :E