Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 1.9 DCi - nie odpala, brak cisnienia na listwie

08 Sie 2012 19:46 6439 6
  • Poziom 2  
    Obry.
    Jak w temacie, lala nie chce zagadać. Borykam się z tym problemem już od dłuższego czasu. Najpierw 2 razy zgasł podczas jazdy (po odpaleniu jechał dalej, błąd: spadek ciśnienia na listwie) a teraz nie chce gadać. Co zrobiłem: wszystko wskazywało na pompę, dawała na listwe 6 bar jak już auto przestało jeździć. Wymieniłem pompe i jeden wtryskiwacz bo puszczał na przelew. Na "nowej" pompie ciśnienie na listwie podczas rozruchu: 0. Regulator teoretycznie działa, na kompie "widać" jak reguluje, sam regulator brzęczy. Brak błędów. Synchronizacja wałka rozrządu i wału jest, immo nie blokuje. Po odkręceniu przewodu wys. ciśnienia od pompy paliwo sie pojawia ale wylewa się jak z butelki. Gdzie dalej szukać? Pompa chyba powinna się odpowietrzyć w dość szybkim tempie? (luzowałem też przewody na wtryskiwaczach) Na samostarcie też próbowałem, lipa.

Pompa CP3, gruszka, nie ma pompki wstępnej w baku.

Dzięki za pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A jak gruszką pompujesz, to też nie gada? Sprawdź jeszcze raz przelewy.
  • Poziom 2  
    Grucha na opór, filtr odpowietrzony i lipa. Jak już wspomniałem pompa coś tam daje ale palcem by szło przytkać, ta sama sytuacja co ze starą pompą. Co rozumiesz przez "Sprawdź jeszcze raz przelewy"?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sennhei napisał:
    Co rozumiesz przez "Sprawdź jeszcze raz przelewy"?

Sennhei napisał:
    Wymieniłem pompe i jeden wtryskiwacz bo puszczał na przelew

Sennhei napisał:
    coś tam daje ale palcem by szło przytkać

No to lipa.
  • Poziom 2  
    Jakiś mocny w te klocki nie jestem. Próba przelewowa na rozruszniku coś pokaże? Tj. czy nie puszcza od razu na przelew przy wytwarzaniu ciśnienia? Będzie sprawdzone. Sprawdze też przelew szyny raz jeszcze. Podziękował.
  • Poziom 31  
    Na rozruszniku pokaże.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany. Puszczał "nowy" wtryskiwacz. Dzięki za wypociny, wychodze bogaty o nowe doświadczenia :E