Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury mogący znaleźć wiele różnorakich zastosowań

Kubald 08 Sie 2012 21:33 833 0
 • Czujnik temperatury mogący znaleźć wiele różnorakich zastosowań

  Firma Linear Technology Corp. wprowadziła na rynek układ LTC2996 – wysokiej dokładności czujnik temperatury, dostosowany do pracy z systemami zasilanymi napięciami od 2,25 do 5,5V. Układ mierzy temperaturę „roboczej” diody z dokładnością +/- 1oC i temperaturę własnej struktury półprzewodnikowej z dokładnością +/- 2oC, jednocześnie niwelując błędy związane z szumem i obecnością rezystancji szeregowych. Układ generuje napięcie wprost proporcjonalne do temperatury absolutnej (VPTAT) i posiada wyjścia sygnalizujące temperaturę wyższą bądź niższą od ustalonej przez użytkownika. Do działania układu nie jest potrzebne jego programowanie. Pobierając w stanie uśpienia jedynie 200 uA prądu, układ LTC2996 dostarcza precyzyjnego i oszczędzającego przestrzeń układu do monitorowania temperatury.

  Dokładność, łatwość konfiguracji i brak konieczności programowania sprawiają, że układ LTC2996 znajdzie zastosowanie w wielu aplikacjach, takich jak termostaty, komputery typu desktop i notebook, serwery sieciowe czy urządzenia do monitoringu parametrów środowiska. Użytkownik może wybrać, czy ma być mierzona temperatura zewnętrzna czy wewnętrzna (własnej struktury). Konwersja temperatury na napięcie następuje co 3,5 ms, co jest wystarczające, aby podjąć odpowiednie reakcje na alerty temperatury. Układ zawiera również źródło napięcia odniesienia o wartości 1,8V mogące współpracować z zewnętrznym przetwornikiem A/D lub służyć do ustalania poziomów alertów temperatury.

  Układ LTC2996 jest oferowany w wersji zwykłej, przemysłowej i samochodowej, z odpowiednimi zakresami temperatury pracy wynoszącymi od 0 do 70oC, od -40 do 85oC i od -40 do 125oC. Układ jest zgodny z dyrektywą RoHS i dostępny w 10-pinowej obudowie DFN o wymiarach 3x3 mm. Cena wynosi $1,95 przy zakupie min. 1000 szt.

  Źródło

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Kubald
  Poziom 15  
  Offline 
  Specjalizuje się w: spektroskopia exafs/xanes, uc, it
  Kubald napisał 188 postów o ocenie 74, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kraków. Jest z nami od 2004 roku.