Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka Pionowa (Słupowa) WKA-40 Wyciek oleju.

kufcio 08 Aug 2012 21:46 6451 1
    kufcio
    Level 20  
    Witam
    przepraszam za post bardziej mechaniczny ale nie mam pomysłu gdzie go umieścić.

W moim zakładzie pracy wysprzedawali różne maszyny, kupiłem wiertarkę WKA-40 po cenie złomu. Za 2 dni odbiór a ja chce sie przygotować co nie co do ewentualnej naprawy.

Wiertarka pracowała do pewnego dnia kiedy pewnego dnia rano po zmianie zastaliśmy ją zalaną olejem hydraulicznym, leje sie po wrzecionie.
    Mechanicy rozebrali przekładnię i wymiękli, uznali to za zbyt skomplikowane urządzenie, po 7 latach wszedłem w jej posiadanie.

Nie ma do niej instrukcji, DTR itp. Nie wiem jaki olej wlać na rozruch, w jakiej ilości. Czego sie spodziewać, co najczęściej siada w takich wiertarkach no i najważniejsze czy naprawa będzie opłacalna- to sie okaże.

Ma ktoś doświadczenie z taka wiertarką?
    pozdrawiam
    Konrad Wiertarka Pionowa (Słupowa) WKA-40 Wyciek oleju.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kufcio
    Level 20  
    Zeskanowana DTR'ka wszystko wyjaśniła.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=492421

Dodane:

Po zdjęciu pokrywy z rączką obrotów/przesterowania mam problem z prawidłowym złożeniem/ustawieniem głównej przekładni hydraulicznej. Sa na niej znaki jednak nie ma odzwierciedlenia na półksieżycach. W DTRce nic na ten temat nie ma. Może komuś przyjdzie cos do głowy?
    Lewy polksiezyc nie ruszony, prawy (rączka przestawiania) nie posiada żadnych znaków.
    Pozdrawiam