Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitachi CP-X345 - Podłączenie dekodera kablem Scart RGB

09 Sie 2012 03:00 2535 1
  • Poziom 22  
    Witam. Nabyłem ostatnio projektor taki jak w tytule za okazyjną cenę, miał mieć wypaloną lampę a ona ma się dobrze :)
    Nie mam nic do zarzucenia w obrazie wyświetlanym ze złącza VGA, niestety z Composit jest juz gorzej.
    Projektor posiada wejścia tylko analogowe: VGA, component, composit, s-video.
    Posiadam tuner z cyfry + Philips dsr 7201/91, ze złączami video: HDMI i SCART.
    Póki co mam to spięte na przejściówce SCART-COMPOSIT ale jakość nie jest najlepsza. Wpadłem na pomysł podłączenia dekodera przez wyjście RGB w SCART, zrobiłem przejściówkę, podłączyłem do projektora ustawiłem wejście component jako SCART RGB ( projektor posiada taką funkcję), niestety tuner wogóle nie jest wykrywany. Sygnał podłączam do złącz component zgodnie z kolorami wejść, ale niestety nie ma obrazu.
    Tuner sprawdzony na TV sygnał RGB napewno jest , napięcia na poszczególnych kolorach po 1,47V.
    Być może jest to kwestia jeszcze nie właściwego podłączenia, z instrukcji obsługi projektora zrozumiałem, że RGB podłączam pod wejście component i dalej to już kwestia wyboru wejścia w projektorze ale niestety obrazu jak nie ma tak nie ma.
    Procesor graficzny w projektorze to ADV7400.
    Co zauważyłem: Przy wybraniu w projektorze wejścia component i ustawieniu go jako SCART RGB i podłączeniu analogowe sygnału Composit projektor wyświetlił czarny ekran i była tabliczka z informacją że port jest aktywny.

Pytanie do szanownych elektrodowiczów, czy wystarczy, że przerobię przejściówkę i podłącze do wejścia component kolory a do wejścia composit zwykły sygnał wideo czy to będzie działać poprawnie?
    Być może powinienem zrobić przejściówkę SCART-RGB ale nie doczytałem się w instrukcji obsługi że jest taka możliwość jedynie na component.

Załączam kawałek instrukcji z opisem ( tylko po angielsku)
    Z góry dziękuję za odpowiedź. Hitachi CP-X345 - Podłączenie dekodera kablem Scart RGB
  • Poziom 22  
    Okazało się że do odbioru sygnału SCART-RGB potrzebny jest też sygnał composite, ustawiając w menu gniazda Component sygnał RGB i podłączając composite wszystko działa jak należy, kolory są o wiele lepsze niż na composite.
    Temat do zamknięcia.