Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozgałęzienie na tv i internet

09 Sie 2012 03:33 1860 10
  • Poziom 8  
    Witam, od września chcę przejść na internet z vectry, ponieważ mam od nich telewizję i żeby było taniej, chcę wziąć paczkę z internetem. I mam takie pytanie, ponieważ jestem zielony i to całkowicie, jak rozdzielić ten sygnał? Sytuacja wygląda jak na obrazku poniżej, czyli do mieszkania wchodzą 2 kable antenowe. Jeden leci do pokoju 1, 2 i 3 i po drodze sygnał jest rozgałęziany i w tych pokojach nie chce nic zmieniać. 2 kabel leci do pokoju 4, w tym pokoju już jest telewizja, ale nie ma gniazdka, kabel bezpośrednio leci do telewizora. Bardzo bym prosił o pomoc, jak to wszystko rozdzielić żeby w miarę sprawnie grało. Z góry dzięki i przepraszam za kłopot! :)
    Rozgałęzienie na tv i internet
  • Poziom 16  
    Skoro nie chcesz nic zmieniać, potrzebujesz router z WiFi, lub zamawiając usługę w Vectrze, zamówić modem z WiFi (o ile wszystkie urządzenia sieciowe posiadają WiFi i Vectra umożliwia połączenie z potrzebną w Twoim przypadku ilością urządzeń)
  • Poziom 8  
    No tak, zgadza się, tylko że vectra ma internet przez kabel taki jak do telewizora, a tpsa ma linie telefoniczną, przynajmniej tak mi się wydaje
  • Poziom 16  
    Owszem i dlatego na jednym z tych kabli trzeba będzie podłączyć modem za rozgałęziaczem.
  • Poziom 28  
    Witam

Ja mam właśnie taki pakiet i podziału dokonali monterzy z Vectry.
    Rozdzielacz mam w przedpokoju a internet i TV rozdzielone na dwa pokoje.
  • Poziom 33  
    Black12 napisał:
    [ciach]
    Bardzo bym prosił o pomoc, jak to wszystko rozdzielić żeby w miarę sprawnie grało. Z góry dzięki i przepraszam za kłopot! :)
    [ciach]
    Nie zamartwiaj się, przyjdzie monter i podłączy wszystko jak trzeba. Jedynie na co musisz zwrócić uwagę to to, żeby modem był jednym z pierwszych urządzeń a nie ostatnim (straty sygnału po elementach pasywnych).
  • Poziom 16  
    VooVoo napisał:
    Black12 napisał:
    [ciach]
    Bardzo bym prosił o pomoc, jak to wszystko rozdzielić żeby w miarę sprawnie grało. Z góry dzięki i przepraszam za kłopot! :)
    [ciach]
    Nie zamartwiaj się, przyjdzie monter i podłączy wszystko jak trzeba. Jedynie na co musisz zwrócić uwagę to to, żeby modem był jednym z pierwszych urządzeń a nie ostatnim (straty sygnału po elementach pasywnych).

Oczywiście, że nie ma się co zamartwiać - przyjdzie monter i podłączy wszystko... jak nie będzie miał modemu/routera z WiFi, to nie koniecznie wszystko podłączy, chyba, że w mieszkaniu są rozprowadzone odpowiednio kable UTP i Black12 posiada własny router lub switch (brak informacji na ten temat).
  • Poziom 8  
    No dobra Johnnyy, a jak bym chciał podłączyć net do komputera poprzez kabel ethernet, to muszę mieć położone kable UTP?
  • Poziom 16  
    Black12 napisał:
    No dobra Johnnyy, a jak bym chciał podłączyć net do komputera poprzez kabel ethernet, to muszę mieć położone kable UTP?

Oczywiście, źe nie musisz, lecz prawdopodobnie będzie to nieopłacalne pomijacą fakt, że nie chcesz nic zmieniać w pokojach.
    Możesz wtedy zastosować np dwa Punkty Dostępu, z czego pierwszy podłączasz do modemu natomiast drugiego ustawiasz na pracę jako "klient" i podłączasz do komputera... kilkaset złotych;
    albo, jeżeli będziesz mieć modem/router z WiFi od Vectry, to wystarczy tylko jeden Punkt Dostępu przy komputerze... około dwa razy taniej;
    albo dokładasz kartę WiFi do komputera... kilkadziesiąt złotych;
    albo łamiesz regułę i rozprowadzasz kable... jeżeli Vectra dostarczy modem z jednym gniazdem LAN, to będziesz potrzebować router (przy większej ilości niż 1 urządzenie sieciowe) - chyba, że Vectra udostępnia rozdzielenie internetu (dostarczy router), będziesz wtedy potrzebować najwyżej switcha, jeżeli zabraknie portów LAN.
  • Poziom 33  
    Straszną kombinację alpejską tu proponujesz. Jak na 3 pokojowe mieszkanko, to jeden router wifi powinien spokojnie wystarczyć. Jeśli dostanie od vectry modem router wifi ustawiony w trybie router, to podłączy kilka kompów po wifi i do czterech po kablu. Chyba dość ;)
  • Poziom 16  
    VooVoo napisał:
    Straszną kombinację alpejską tu proponujesz. Jak na 3 pokojowe mieszkanko, to jeden router wifi powinien spokojnie wystarczyć. Jeśli dostanie od vectry modem router wifi ustawiony w trybie router, to podłączy kilka kompów po wifi i do czterech po kablu. Chyba dość ;)

Przeczytaj poprzednie wiadomości, to może zrozumiesz dlaczego to napisałem.

Napisałeś "Jeśli" - i o to właśnie chodzi - Black12 musi się określić co chce, zamawiając usługę w Vectra przekazać im te informacje i później ewentualnie rozbudować o to, co Vectra ze swojej strony nie mogła dokonać.

Poza tym ja mam dwupokojowe mieszkanko i też, podobnie jak Black12, nie chcę, żeby kable plątały mi się po podłodze lub wisiały na lampach.