Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.plTermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GigaByte Radeon 9550 - podkręcanie (OverClocking)

20 Sty 2005 23:15 169573 562
  • Poziom 10  
    Witam szanowne towarzystwo.
    Jakie sa granice podkrecania radka 9550 z gigabajta na standardowym chłodzeniu (czyli bez jakichkolwiek wiatraków i innych takich moja karta wyglada identycznie jak na focie) aktualnie podkrecile ja programem RedLinker z 250\400 do 325\500 ile jeszcze jestem w stanie z niej wycisnac bez uszkodzeń?? pozdrawiam
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Poziom 12  
    heh ja na swoim 9550 sappchire wyciągnąłem 411\500 a pamięci mam 5 ns samsunga 256 MB 128 bit spoko ci pójdzie na 500 rdzeń jeżeli dodasz wiatraczek :) a pamięci to nie wiem zależy jakie masz poszukaj przez google napewno znajdziesz ile idzie ale spoko można jeszcze wyciągnąć

teraz mam 9600 bo wgrałem bios od tego modelu do 9550 swojego :) chodzi już z 4 miechy i wszystko cacy tylko chłodzenie na rdzeniu musiałem wymienić bo się stopił wietrak dosłownie :) ale teraz jest looz a na pamięciach nie mam radiatorów :)
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Poziom 21  
    Ez7:Te pamieic to masz 4 a nie 5(mimo ze tak pisze).

Na Gigabajcie sa Hynixy i do tego chyba 3,6 i fajnie sie kreca, ja na szafirku mam Hynixy 4ns i leci spoko na 530MHz(niewiem czy poleci tak ponad 3h wiecej niechcialo mi sie grac w HL2) ale wszedzie za bezpieczna (totalny luzik) uznaje sie 500MHz(i normalnie przychylam sie do tego) potem jak chcesz wiecej to dodaj radiatorki.

Rdzen powinien ci poleciec na 400MHz, a nawet wiecej.

A jak chcesz wiecej informacji to na tym forum o tej karcei jest prawie wszystko. Brak tylko odp. na pytania Re!. Pozdrawiam i witam na forum Vizzle.

PS: Pamietaj jest przycisk szukaj :]
  • Poziom 16  
    hehe..na moje pytanka nikt nie zna odpowiedzi ;) ...ale ja sie czego innego pytam ( vmody) a twoja karta powinna poleciec min 375-405 , jak poleci wiecej znaczy ze masz dobra karte jaksciowo ...pamieci powinny na 520 minimalnie ( ja mam 540 ) ...a tak na przyszłosc ..nie rób vmoda pamieci ..nic nie daje.. ;)
  • Poziom 10  
    czyli mówicie ze 400/500 to standart bez chłodzenia tylko ze jak odpaliłem call of duty na tych wlasnie zegarach to mi wiuchło gre. Aktualnie urzywam takiego taktowania 372/500. mam jeszcze takie pytanie gdybym zastosowal wiatraki ile by poszedl najwiecej. Na 3dmarkach2003 na podkreconym czyli 372\500 uzysaklem 3092 punkty na intelu 2.4 D pamieci 256 a na zwylym ustawieniu czyli 250\400 tylko 2242 czy ten drugi wynik moze byc juz zadowalający??

Dodano po 2 [minuty]:

tzn 2 zle to ujołem te rozchodzi mi sie o 3092 ??
  • Poziom 21  
    Wynik raczej tak, mnie by zadowolil z takimi taktowaniami (nawet pierwszy jest ok :P)

Co do wiatraka to niedrogie i napewno pomoze ale niesadze zebys osiagnal jakies piorunujace rezultaty tylko dzieki witraczkowi (ja bym zakladal tak czy siak).

Moze zobacz u jakiegos kolegi czy ciagnie u niego na 400 na 500 wtedy bedize mozna powiedziec ze to nie wina karty.
  • Poziom 17  
    Vizzle napisał:
    Ez7:Te pamieic to masz 4 a nie 5(mimo ze tak pisze).

Na Gigabajcie sa Hynixy i do tego chyba 3,6

W Gigabyte sa pamieci 4 ns
    U mnie chodzi na GPU 432 a pamieć 526 do standartowego radiatora dołozylem stary wentylator od penium 233 :)
  • Poziom 17  
    cze wszystkim mam pytanka bo piszecie tutaj o podkrecaniu radka 9550 a ja mam pytanko nastepujacej tresci czy jest jakas mozliwosc podniesienia napiecia na pamieci i gpu ? . Jak tak to o ile i czy to sie da wgrac do boisu karty?.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Tylko v-modem lub modem ołówkowym podniesiesz napięcie. Temat ten jest szeroko opisany na forum, poczytaj. A co do biosu, to nim nie podniesiesz napięcia.
  • Poziom 17  
    Witam widze ze tu niektorzy z obecnych na tym poscie maja karty gigabyte.
    A ja mam takie pytanko mam radka 9550 gigabyte i brakuje nanim dwoch ( slownie ) ukladow to sa chyba kondensatory jeden jest oznaczony jako CP3 a drugi nie tyleze to sa dwa tekie same uklady. I teraz mam prosbe czy ktos kto posiada taka karte moglby zmierzyc wartosc jezeli oczywiscie to sa ko0ndensatory. Zamieszczam zdjecie to co w kolku czerwony to jest wlasnie to

Z gory dzieki za jaka kolwiek pomoc

Ps. A pozatym niewiem jak wam sie udalo wycisnac z GPU ponad 400 mhz jak umnie na 405 sam windows chodzi ale przy probie uruchomienia nfs uner. 1 jest zwis

Pozdro
  • Poziom 17  
    Jak załatwie miernik to Ci pomierze te elementy i dam znac.
    A Radeon u mnie chodzi na takich ustawieniach od 1,5 miesiac. NFSU 2, Doom3 zero zwisów
    GigaByte Radeon 9550 - podkręcanie (OverClocking)
  • Poziom 17  
    Widze ze uzywasz omegi ja mam wersje 2.6.37 dla 98 znajduje radka 9600 ale niemorzna zmienic rozdzialki ani liczby kolorow :sm1: i niewiem czy ta wersja nieobsluguje radka 9600 ??. Niewiem ale czy to może być z wiazane z brakie tych dwoch ukladzikow bo probowalem zainstalowac jeszcze jak mialem 9550 ale niestwierdzal zadnego radka.
  • Poziom 17  
    Ja uzywam i Xp i 98 jednoczesnie, nie mam prblemu ze zmianą kolorów czy rodziałki, może to byc wina tych brakujacych elementów. A jaki bios wrzuciłes do swojego radeona?
  • Poziom 17  
    Z powercolora od 9600 ez sciagniety z in4.pl http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221 bios jest z tamtad ale tam bylo ustawione na gpu 405 mhz ale wlasnie na nfs mi sie wieszal a w windzie moze chodzic nawet przez tydzien i sie nie powiesi wiec musialem zjechac do 380 :( na gpu ale pamiatki jada na 250 i nawet sie niegrzeja
  • Poziom 17  
    Tak mam gigabyte ale z tego co mi wiadomo wszystkie radki 9550 oprocz tych zrobionych przez powercolor maja zablokowana mozliwosc podkrecania
    w biosie i przez radelinka
  • Poziom 21  
    Mi wiadomo żę Radki 9550 mają blokade przed oc w strownikach (zamieniasz je i po blokadzie)
  • Poziom 17  
    Jak doszla domnie ta karta probowalem naniej zainstalowac najnowsze stery catalysta od ati i d**a dopiero jak sciagnolem stery orginaly od gigabyte zaczelo wszystko dzialac. Teraz po zmianie biosy na 9600XT oprocz omegi chodza mi wszystkie sterowniki do ati
  • Poziom 17  
    Gniew_Amo napisał:
    Jak doszla domnie ta karta probowalem naniej zainstalowac najnowsze stery catalysta od ati i d**a dopiero jak sciagnolem stery orginaly od gigabyte zaczelo wszystko dzialac. Teraz po zmianie biosy na 9600XT oprocz omegi chodza mi wszystkie sterowniki do ati

Omega poszła by i na orginalnym biosie od gigabyte.
    Jak Ci sie udało wgrac bios od powercolora do gigabyte? Mi wywałał że niełaściwy, zmieniałeś cos w Rabicie?
  • Poziom 17  
    Wgralem normalnie flashrom -p -f ( obowiazkowo ) 0 i tutaj nazwa biosu i wgra sie bez problemu dokladniej wszystko opsane jest na in4.pl . A driverow omegi niechodza nawet teraz pod nowym biosem
  • Poziom 17  
    wodzo500 napisał:
    Jak załatwie miernik to Ci pomierze te elementy i dam znac.

Znasz moze juz wartosci tych elementow??
  • Poziom 17  
    Sorki troche zaganiany jestem i nie miałem czasu się za to wziąść :(
  • Poziom 10  
    czyli mówicie ze 375\500 bez jakichkolwiek dodatkow w sensie wiatrak powina pujsc bez jakichkolwiek problemów mam gigabajta na hynixach
  • Poziom 17  
    Raczej tak, ale musisz testowac, każda karta inaczej sie kręci
  • Poziom 17  
    Toznaczy ja bym proponowal pociagnac gpu srebrna pasta i powinno wtym momencie pojsc nawet wiecej i ustawic zegar na uklad na poziomie 405
  • Poziom 15  
    Ja bym proponował ściągnąć program Ati Tool idealny do podkręcania wszystkich kart z serii Radeon. Jest tam taka opcja find max Core i Find max to cos drugie zapomniałem. Trwa to około 3 godziny na jedno ale opłaca się bo na przykład można tak ustawić aby te ustwienia włączajy się dopiero po wejściu w środowisko 3d. Ja aktualnie mam radka 9800pro i jestem z niego bardzo zadowolony :)
  • Poziom 11  
    Szanowni fachowcy!! Mam gigabyta 9550 128/128 Hynix 4.0. Myśle o wymianie biosu na 9600XT i tu moje pytanie: czy nowy bios w pamięciach musi również mieć czas dostępu 4.0ns? (oczywiście wiem, że musi obsługiwać hynix'y). Jeżeli nie sprawi to problemu, to proszę o przesłanie mi najodpowiedniejszego biosu.

Dodano po 3 [minuty]:

aha zapomniałem o e-malii andrzej_kaleta(malpa)o2.pl
  • Poziom 15  
    Jest jeden mały wałek . . .. Najlepiej zmienić bios z radeona 9600 non-pro. .. ze stronki
    http://www.techpowerup.com/bios/

Z tego co wiem seria XT ma pamieci 3,6 ns szybszy procek . .. . Więc jak ktoś sciąga z niego bios to musi programem Rabbit zminić timingi pamięci i zmniejszyć prędkości GPU i mem ... . .
  • Poziom 17  
    andrzej_ka napisał:
    Mam gigabyta 9550 128/128 Hynix 4.0. Myśle o wymianie biosu na 9600XT i tu moje pytanie: czy nowy bios w pamięciach musi również mieć czas dostępu 4.0ns? (oczywiście wiem, że musi obsługiwać hynix'y). Jeżeli nie sprawi to problemu, to proszę o przesłanie mi najodpowiedniejszego biosu.

Posiadam taki sam sprzet jak ty wgralem bios od poercolera 9600 ez gdzie dana karta posiada pamieci samsunga i wszystko dziala 380/500 mhz. A adres do biosu juz podawalem w tym poscie wystarczy poszukac podpowiem ze to znajduje sie pod adresem in4.pl