Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GigaByte Radeon 9550 - podkręcanie (OverClocking)

chrissss 07 Lip 2005 23:01 169600 562
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • TestoTesto
    Gniew_Amo
    Poziom 17  
    Nie stanowczo nie !!!
    Przy tym taktowaniu nawet ci sie nie zgrzeje ja nym proponowal jakies 400/500 na poczatek a pozniej juz tylko w gore
    ale przy wyzszych czestotliwosciach jak tuttaj podalem obowiazkowo wymiana radiatora na wiekszy i z wentylkiem no i cos na pamiatki
  • TestoTesto
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Pilottt
    Poziom 11  
    adasikow napisał:
    nie mam zadnego dodatkowego chlodzenia

W takim razie polecam ATITool, polecanego juz na tym forum kilkakrotnie. Programik sam dobierze częstotliwości.
    Gniew_Amo
    Poziom 17  
    Toznczy co sie tyczy chlodzenia standardowego w gigabycie wystarcza " na styk " do czestotliwosci 400 na rdzen ale niezaponij o pocignieciu rdzenia szara pasta przewodzaca tylko uwaga na te rezystorki przy rdzeniu bo sie swajczy a tego bys chyba niechcial :D
    soul_666
    Poziom 15  
    I uważaj żebyś nie zapaćkał karty pastą . .. Np 10% srebra w paście bardzo dobrze przewodzi ciepło . .. .

Ale prąd też .. . .:-)) . .. Wiem coś o tym . .. .
    arek_k.
    Poziom 10  
    hej chrissss mozesz mi powiedziec ile ustawiles pamieci a ile rdzeni?? Mam taką samą karte co ty.

pozdro

Dodano po 3 [minuty]:

chrissss ile ustawiles pamieci a ile rdzeni??

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

hej chrissss pamieci to ty nastawiles 500? a rdzeniu 400?? Ja mam tez taką karte i mi tak nie wchodzi jak tak ustawiam to mi sie ekran wali i nic nie widac!
    Gniew_Amo
    Poziom 17  
    to ustaw 380 rdzen a 500 pamiatki i wtedy pojdzie
    pitez
    Poziom 2  
    Witam, niedawno nabyłem sapphira 9550 i próbuję go "delikatnie" podkręcić tak więc po wgraniu sterów omegi przystąpiłem do dzieła. W 3dmark01 podgoniłem o 1000 p-któw, ale po każdym ponownym uruchomieniu kompa mam stare ustawienia na karcie[250/400]. Czemu tak sie dziejej i jak to zmienić??
    szejqer
    Poziom 12  
    1.Testuj na 3dMark 2003,kiedy ludzie zrozumieja ze 2001 jest za stary na 9550.
    2.Czym krecisz,jak??wiecej szczegolow...
    kjupa
    Poziom 14  
    a mi przy ustawieniach 300/400 obraz sie rozmywa? Co sie dziej? Prosze o pomoc. Sterowniki omegi
    pitez
    Poziom 2  
    Ok już sie poprawiam: radek 128/128, kręciłem RivaTuner v2.0 do 300/460, no i tak jak mówiłem, przeleciałem 3dmarkiem wszystko fajnie, ale jak znowu włączam kompa powracają mi stare ustawienia na karcie[250/400:cry:].Nie chce mi sie za każdym razem karty kręci, więc jade na standardzie. Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale może zostały jakieś ślady po sterach catalyst i po prostu po włączeniu kompa wywalają nowe ustawienia na radku, sam nie wiem:|
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    szejqer
    Poziom 12  
    Dokladnie tak trzeba zrobic,ale trzeba tez miec odpowiednia wersje Gigabyte`a gdyz tych nowych nie da sie flashowac:/...dla tych nieszczesliwcow pozostaje krecenie pod winda RadLinkerem...
    gumis144
    Poziom 10  
    pitez napisał:
    Ok już się poprawiam: radeon 128/128, kręciłem RivaTuner v2.0 do 300/460, no i tak jak mówiłem, przeleciałem 3dmarkiem wszystko fajnie, ale jak znowu włączam kompa powracają mi stare ustawienia na karcie[250/400:cry:].Nie chce mi się za każdym razem karty kręci, więc jade na standardzie. Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale może zostały jakieś ślady po sterach catalyst i po prostu po włączeniu kompa wywalają nowe ustawienia na radku, sam nie wiem:|

jest tam taka opcja Apply Overlocking at Windows Startup..... i ją zaznaczasz i zastosuj i lux :D

ps. Ja na swoim HiS Radeon 9550 128/128 pamieci 4ns osiągnełem 465/580 tylko małe radiatorki na pamięci i standart coller 3dmark 2001 : 11900pkt , 03 : 3900
    pitez
    Poziom 2  
    Dzieki wielkie gumis144, to jest właśnie to, pozdrowionka
    sloy8
    Poziom 16  
    siema wszystkim

posiadam radka 9550 HiSa 128mb/64bit :-( niestety heh ale coz jest jak jest a jest ok :D:D.. do ilu moge tą wersje krecic?? jakie jest bezpieczne taktowanie rdzenia i pamieci by mi sie nie zjaraly te ukladziki :/ heh co prawda moja karta nie posiada czujnika temperatury bo sprawdzalem to w ati try toolsie i lipa heh :/ wiec sprawdzam tempa na palca :D:D i nie wiem dokad moge sobie jeszcze pozwolic krecic ta karte pozdrawiam
    soul_666
    Poziom 15  
    Poczytaj sobie kilka stron wcześniej . .. Tam było ładnie opisane co i jak . .. . Czyli to że każda karta kręci się inaczej . .. . Więc ja mając tą samoą mogę mieć wyższe lub niższe wartości bezpieczne . .. . . AtiTOOL i on sam wybiera najwyższe beżpieczne . ..
    Marekzenio
    Poziom 20  
    Czy kolega Linoge i inny robili vmoda na pamieci? Ja nie mogę przekroczyć magicznej bariery 500 mhz na pamiątkach 4ns (samsung).??
    sloy8
    Poziom 16  
    Marekzenio...

slyszalem ze nie ma sensu robic v-moda na pamieci bo gdzies czytalem na jakims forum ze gosc mowil ze jesli nawet zrobimy v-moda na pamieci to i tak nam to za duzo nie da jesli w ogole cos da... jak znajde na jakim to forum widzialem to podesle linka pozdrawiam Karol

aa jeszcze jedno

soul_666...

wiem ze jest tutaj napisane co i jak o kreceniu radka 9550 ale chodzi mi o moj model karty.. przeciez nie wszystkie karty kreca sie tak samo... moja np na wszystkich sterownikach ma juz odblokowane krecenie wiec nie musze sie narazie bawic z biosowaniem.... i nie wiem do jakiej bariery podkrecac by bylo bezpiecznie bo posiadam 64 bitowa szyne a nie 128 jak reszta... inni pisza ze bezpiecznie jest krecic do 375 mhz i 500 mhz na standardowym chlodzeniu oczywiscie pasywnym... a potem to trza radiatorki na pamieci i wentyla jakiegos na gpu wiec nie wiem ile moge moja bezpiecznie krecic na pasywnym chlodzeniu przy szynie 64 bit... jak ktos by wiedzial lub robil juz takiego moda to prosze o pomoc. pozdrawiam jeszcze raz Karol
    szejqer
    Poziom 12  
    Bios zmienia sie dla wygody...po kazdym formacie tudziez zmianie sterow nie trzeba krecic od nowa...
    sloy8
    Poziom 16  
    tez prawda ale mi to w sumie w ogole nie przeszkadza, narazie nie musze zmieniac biosa bo i tak zawsze po reinstalacji systemu instaluje ati toolsa i od razu krece hehe taki nawyk :D:D
    potop
    Poziom 13  
    mam zamiar zakupić Radeon 9550 Gigabyte GV-R955256D 256 MB. w specyfikacji jest napisane, że sa tam pamiątki Hynixa ale 5 ns. a nie jak 4 ns przy 128 MB. czy takie tez da sie dobrze podkrecic ??
    Marekzenio
    Poziom 20  
    Karty z wiekszą ilością ram niestety gorzej sie kręcą. Gdzieś widziałem takie podsumowanie.
    potop
    Poziom 13  
    czyli na co w takim przypadku postawić ?? na lepsze możliwości OC czy może na zwiekszoną ilość RAM ??
    dodam tylko ze na obecnie mam w kompie 1 GB.
    nakus
    Poziom 10  
    Ja mam Rendeona z 256 ram'u i kreci sie bez problemu.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    -Hudy-
    Poziom 15  
    Posiadam karte Power Color Radeon 9550 128/128. Pamieci Hynix ale chyba 5ns poniewaz taka jest ostatnia cyfra napisana na pamieciach. Jak narazie zalozylem tylko 4 radiatory na pamieci z radiatora od P4. Dodatkowo z boku wieje na niego wentylator takze z P4. Procesor podkrecilem do 391 Mhz bezproblemu. Gdy podkrece pamieci do 280 Mhz sa artefakty nie wiem czemu, wystepuja nawet na mniejszym taktowaniu procesora. Stabile taktowanie na pamieciach to 270 MHz.
    gegugz
    Poziom 11  
    czy ma ktoś może bisoa od r9600xt którego można by wgrać do sapphire r9550? oczywiście 128/128
    Marekzenio
    Poziom 20  
    Kolego -Hudy- 280 mhz to jest 560 w ddr, z moich da się wycisnąc zaledwie 250 MHz (500 ddr).
    To i tak sie dobrze kręcą.
    Pewnie Cię zbiło z tropu że udało Ci się wycisnąc 270 bez artów :)