Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GigaByte Radeon 9550 - podkręcanie (OverClocking)

chrissss 10 Kwi 2005 10:18 169594 562
    pal00
    Poziom 2  
    Siema wszystkim !!!
    Mam problem, mam karte Gigabyte 9550 128/128 samsung 4ns moja sie kręci max do 320/500 powyżej są artefakty już prubowałem wgrać bios z powercolora 9600 ez zmieniłem tam tymigi na moje stare z gigabyte obnirzyłem taktowania na 325/500 i DUPA ! dalej są artefakty może zły bios. Jaki inny bios mi polecicie ?? PROSZĘ BARDZO O POMOC !!! :?
  • TestoTesto
    Radagast20
    Poziom 19  
    witam!!!
    posiadam karte his radeon 9550 256mb ram 128bit VIVO czy jest jakas mozliwosc podkrecenia tej karty jesli tak to bardzo prosze opomoc z gory dzieki pozdro
    Gniew_Amo
    Poziom 17  
    pal00 - proponuje pociagnac uklad pasta przewodzaca (ta szara) tylko uwaga na uklady ktore sa przy rdzeniu zeby niezrobic zwarcia jak by to niepomoglo wtym poscie znajduje sie adres strony z opisem dotyczacym v - modow i tam jest opisane jak zmierzyc napiecie na rdzeniu. Pall00 ma prosbe - pytanie czy masz moze radka 955128d ten model wlasnie bo wtaki razie bende mial pytanie czy na twojej karcie po drugiej stronie karty pod samym ukladem wlutowane sa uklady CP3 tam sa takie obok siebie dwie sztuki i wrazie czego moglbys pomierzyc ich wartosc (to sa kondensatory ) z gory dzieki za pomoc

radagast - jezeli chcesz wgrac bios od 9600 jakiegos tam to tylko od wersji z vivo

Pytanie do wszystkich tak sobie pomyslale 9550/9600 robione sa na rdzeniu RV350 a 9800 na R350 czyli jak dobrze sadze stworzyli nowa linie produkcyjna do RV 350 ??czy nie
  • TestoTesto
    pal00
    Poziom 2  
    Gniew_Amo - niestety nie zrobie ci tego poniewasz sie zabardzo nie znam na fizycznych sprawach grafiki sory

I mam następne pytanie w końcu wziełem się i ściągnełem bios od 9600ez i udało się teraz spoko idzie do 370/240.
    Dalej jak podkręce pamięc do 250 to już kicha artefakty. no i wogóle nie zabardzo dalej chce iśc. Jak wy to robicie że podkręcacie ją do np 420/270 ?? podeślijcie bios od tej waszej grafiki co jest tak podkręcona. Może musze tymigi zmienic. Nie długo będę zakładał radiatory na pamięci http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9225 takie wentylator już mam może to pomoże
    Na procesor radeona ma 40 stopni na podkręceniu[/code]
    Pilottt
    Poziom 11  
    Witam. Mam Radeona 9550 GB, "podkręciłem" go omegą dosyć znacznie i mam obiekcje (:) ) co do tego czy zmieniać biosa, a konkretnie co mi da zmiana tego biosa. Dla niektórych może banalne pytanie ale chyba od tego jest forum żeby wymieniać opinie.
    Pozdrawiam

dodam jeszcze że na pamięciach mam zwyczajne miedziane radiatorki a na rdzeniu wiatraczek od chipa.
    Linoge
    Poziom 27  
    zmiana biosu powoduje zmiane nazwy karty ;) co jest raczej malo interesujace natomias wgyrawajac nowy bios mozesz zminic dedykowane ustawienia karty gpu and mem i potem nie bedziesz musial instalowac specjalnyc sterow i zmieniac ustawienia karty itd - jesli tylko twoje obecne ustawienia sa w pelnie stabilne to sie nie ma czego obawiac :)
    Pilottt
    Poziom 11  
    Linoge napisał:
    jesli tylko twoje obecne ustawienia sa w pelnie stabilne to się nie ma czego obawiac :)

Co znaczy w pełni stabilne? MOH2 śmiga że tralala, w 3dmark'u 2003 nie ma żadnych artefaktów, jest jakiś programik jeszcze do sprawdzenia "stabilności ustawień"?
    Linoge
    Poziom 27  
    jesli nie ma artow to jest dobrze jedna pelnej pewnosci prawie nigdy nie ma, gra ktora latwo sie sypie przy bledach jest richard burns :) 3dmarki wszystko smigalo a gierka nie dzialala prawidlowo
    drumah
    Poziom 15  
    Jak juz wspominalem, zainteresowani wszelkiego rodzaju modyfikacjami kart ATI RADEON powinni odwiedzic strone

www.radeon2.ru

Tam jest taki maly programik AtiTool (nie mylic z Ati Tray Tools), ktory przeskanuje Twoja karte i znajdzie najmniejsze bledy, jesli tylko jakies sa ;) Bo szczerze mowiac nie chce mi sie wierzyc ze zwykly R9555D bez vmoda osiaga takie predkosci i dziala bezblednie..

A co do tego tematu- ostatnio firma GigaByte puscila nowa serie kart z serii 9550, ktora po zmianie id na 4152 w dalszym ciagu identyfikuje sie jako 9550 ;/ Do modowania biosu uzylem RaBita 1.7 i flashera GigaByte (ani AtiFlash ani FlashRom nie dzialaly, ale to normalne w przypadku GB ;/)

Wiecie moze, jak to zabezpieczenie ominac i wymusic identyfikacje karty jako 9600 series na RV360?

Btw pilottt: masz "protekcje" co do tego czy zmieniac biosa? Czy nie bylby odpowiedniejszy wyraz "obiekcje"? Ale to tylko taka mala dygresja :)

Pozdrawiam!
    Pilottt
    Poziom 11  
    Zrobiłem teścik ATITool wyniki prezentuje poniżej (nie miałem więcej czasu niż 20 min, mam nadzieje że to w zupełności wystarczy), z tym wiąże się moje kolejne pytanie.Czy jak "zjadę" suwakiem na rdzeniu będę mógł bardziej przetaktować pamięci, czy jest to może od siebie zupełnie niezależne?
    drumah
    Poziom 15  
    Absolutnie niezalezne :) Tzn, z tego, co mi wiadomo,jest cos takiego jak synchronizacja obu, ale to dziala tylko na poziomie maksymalnie kilku MHz, wiec duzo juz nie zwojujesz :) Proponuje pozostac przy tym, co masz, bo i tak masz juz duzo ;P Nie pozostaje nic wiecej, jak pogratulowac Ci znakomitego egzemplarza GFX. Takie osiagi zyskuje sie rzadko kiedy po v-modzie, a co dopiero bez ;)
    Pozdrawiam!
    Pilottt
    Poziom 11  
    Zrobiłem jeszcze 60 minutowy test na rdzeniu. Suwak pamięci nie drgnął ale wartość na dzeniu podskoczyła na 481.85, i myślę że przy tym zostanę :). Co do zmiany biosu się jeszcze zastanowię. Nie jestem software'owym orłem wiec nie chcę czegoś spaprać.

Dzięk za rady.
    Pozdrawiam.
    Gniew_Amo
    Poziom 17  
    Pilottt- gratuluje wyniku poscilem atitoola umni wychodzi tylko 381 z hakiem wiec masz naprawde zajebista karte jak kiedys zrobie ( a zrobie :D ) v - moda zobacze ile mi wyjdzie
    sapro
    Poziom 10  
    Witam!

Zastanawiam sie nad zakupem radeona 9550 spod znaku Gigabyte. Chcialbym wiedziec, czy uda mi sie ja podkrecic bez wgrywania nowego biosu (np. sterami omegi)? Z gory dzieki za odpowiedz :-)
    Linoge
    Poziom 27  
    no pewnie zie sie da nowy bios tylko zapisuje ustawienia i zmienia nazwe karty ;]
    drumah
    Poziom 15  
    No wlasnie w tych nowych kartach GigaByte nie za bardzo da sie zmienic nazwe karty- pozostaje jedynie edycja i zmiana domyslnych ustawien zegara..
    sapro
    Poziom 10  
    A jaka sie najlepiej kreci? Tzn. firmy Gigabyte, Sapphire czy His?

Pozdr. :]
    pjonak
    Poziom 12  
    jaki wentylatorki proponujecie do gigabyte? jakiś tanie by tylko wiało:) bo mi przy 400/250 po pewnym czasie po dłuższym granie wyskokuje Recover :(.
    Linoge
    Poziom 27  
    z p3 ;] titan za ~20zl
    btw co bede gorszy :P gpu 480 mem 265 ;)
    GigaByte Radeon 9550 - podkręcanie (OverClocking)
    Pilottt
    Poziom 11  
    Linoge: gratuluje wyniku. Na jakiej platformie i przy jakiej rozdzielczości robiłeś 3dmark'a?
    Linoge
    Poziom 27  
    amd athlon 1ox23o ;) 512 dual 11-3-3-2.5 rozdzielczosc standard 1024x768 ;]
    piotrek power
    Poziom 27  
    Witam wszystkich.

Czytałem ten temat od początku i nic nie mogę wywnioskować.
    Chce sobie kupić właśnie Radeona 9550 najprawdopodobniej firmy Gigabyte. Mam pytanie: to da się podkręcić nie zmieniając biosa, programem RedLinker na 325/450. Czy zmaina biosa jest konieczna?

Aha. Jeszcze jedno istnieje jakiś program do sprawdzania temperatury?
    Linoge
    Poziom 27  
    podkreca sie na bazie modowanych sterownikow i wlasnie przy ich pomocy odczytuje sie temperatrure z karty :)
    piotrek power
    Poziom 27  
    A jakie to są modowane sterowniki? To jest ten sterownik Omega i program RedLinker czy są jakieś inne do tego?
    piotrek power
    Poziom 27  
    W tym RedLinkerze nie jest przypadkiem pomylony rdzeń z pamięcią ?

Radeon 9550.
    Ma standrdowo:
    Taktowanie rdzenia: 250 MHZ
    Taktowanie pamięci: 400 MHZ

A na zdjęciach zauważyłem że jest odwrotnie. Mianowicie:
    Rdzeń - 441 MHZ
    Pamięć - 276 MHZ

Jak to jest ?:)

Dodano po 27 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie: szczególnie do użytkownika Pilottt.
    Przy ustawieniach: 441/276 uzyskałeś 3430 pkt ?.
    Z tego co czytam to przy ustawieniach 400/500 można uzyskać ok 3200 punktów. Chyba że przy RedLinkerze to się jakoś inaczej wylicza. Proszę o odp. A jak były ustawione te suwaki, przed tym jak podkręciłeś ?

Dodano po 32 [minuty]:

Jeszcze nie kupiłem tej karty, pytam z ciekawości.
    konradk14
    Poziom 11  
    Taktowanie pamieci mnozysz razy 2 bo to DDR. A oto wynik mojego Radeona Gigabyte 9550 128bit 256MB przy taktowaniu rdzeń 440 a pamięć 568.
    piotrek power
    Poziom 27  
    OK
    Więc kupuje Gigabyte, sprawdzam 3D Markiem 03 ile uzyskam punktów, podkręcam RadLinkerem 400/250. I bez dodatkowego chłodzenia, jak trafie na dobrą kartę to powinno być OK.

Teraz w porywach 70 punktów 3DMarku03 osiągam :) - na standardowych ustawieniach -
    Ilość uzyskanych punktów wydaje mi się że zależy przede wszystkim od karty. Pamięć RAM, Procesor nie mają takiego wpływu.
    huragan666
    Poziom 10  
    jak podkrecam radlinkerem to po restarcie kompa wraca do ustawień defultowych co zrobić mam omegi najnowsze ale wcześniej miałem catalysatory więc mogły zostać jakieś smieci lub blokady a może to wina zasilacza mam zasilacz 230v pomóżcie mam gigabyte 9550 128/128