Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes/ML - Alternator Mercedes ML 190 AMP

michael501 09 Aug 2012 12:00 2593 3
 • #1
  michael501
  Level 9  
  Moje pytanie: czy alternator o parametrach 190 AMP, 12 V,
  w Mercedesie ML nie jest zbyt duzy jak do tego auta i akumulatora 45 Ah?
 • Helpful post
  #2
  cb13
  Level 17  
  Witam. Według mnie nie. Po rozruchu silnika wszystkie odbiorniki w aucie zasilane są właśnie z alternatora a jest ich mnóstwo alternatory rzędu 100A - 200A są standartem, a w "mesiu" wszystko jest elektryczne np. podgrzewanie siedzeń, lusterek i wiele pierdoł które pobierają prąd. A akumulator pośrednio ma znaczenie.
 • #3
  michael501
  Level 9  
  cb13 wrote:
  Witam. Według mnie nie. Po rozruchu silnika wszystkie odbiorniki w aucie zasilane są właśnie z alternatora a jest ich mnóstwo alternatory rzędu 100A - 200A są standartem, a w "mesiu" wszystko jest elektryczne np. podgrzewanie siedzeń, lusterek i wiele pierdoł które pobierają prąd. A akumulator pośrednio ma znaczenie.  W w kwestii podlaczenia, na alternatorze sa bieguny
  B+, D+, W Do B+ podlaczony jest biegun dodatni akumulatora, oraz masa.
  Do D+ podlaczona jest wiazka silnika. Moje pytanie czy wlasciwe jest podlaczenie
  tj B+ akumulatora oraz tego samego bieguna dodatniego do masy silnika a takze co to jest W? W celach pogladowych fotka takiego samego alternatora ktory mam w domu .
 • #4
  cb13
  Level 17  
  Oznaczenia są takie same jak w VW, Skoda bo wszędzie wkładają Bosh.Do B+ podłączamy + z akumulatora, masa alternatora z masą ogólną i - akumulatora, D+ zasilanie układu regulatora napięcia (lub wiązka), W - wzbudzenie do regulatora napięcia oraz masa do regulatora napięcia lub przeważnie są one przykręcone do obudowy alternatora. Wiele jest informacji na ten temat, jak znajde dokładny regulator to Ci dopowiem szczegóły (wiązka kabli - nie można się pomylić !!!). Jeśli chcesz wymienić alternator o wyższym prądzie to w wiązce powinno być 2-3 kabelki, oprócz grubego +B. Jak możesz zrób fotkę połączeń istniejącego alternatora.