Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes/ML - Alternator Mercedes ML 190 AMP

09 Sie 2012 12:00 2290 3
  • Poziom 8  
    Moje pytanie: czy alternator o parametrach 190 AMP, 12 V,
    w Mercedesie ML nie jest zbyt duzy jak do tego auta i akumulatora 45 Ah?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam. Według mnie nie. Po rozruchu silnika wszystkie odbiorniki w aucie zasilane są właśnie z alternatora a jest ich mnóstwo alternatory rzędu 100A - 200A są standartem, a w "mesiu" wszystko jest elektryczne np. podgrzewanie siedzeń, lusterek i wiele pierdoł które pobierają prąd. A akumulator pośrednio ma znaczenie.
  • Poziom 8  
    cb13 napisał:
    Witam. Według mnie nie. Po rozruchu silnika wszystkie odbiorniki w aucie zasilane są właśnie z alternatora a jest ich mnóstwo alternatory rzędu 100A - 200A są standartem, a w "mesiu" wszystko jest elektryczne np. podgrzewanie siedzeń, lusterek i wiele pierdoł które pobierają prąd. A akumulator pośrednio ma znaczenie.

W w kwestii podlaczenia, na alternatorze sa bieguny
    B+, D+, W Do B+ podlaczony jest biegun dodatni akumulatora, oraz masa.
    Do D+ podlaczona jest wiazka silnika. Moje pytanie czy wlasciwe jest podlaczenie
    tj B+ akumulatora oraz tego samego bieguna dodatniego do masy silnika a takze co to jest W? W celach pogladowych fotka takiego samego alternatora ktory mam w domu .
  • Poziom 17  
    Oznaczenia są takie same jak w VW, Skoda bo wszędzie wkładają Bosh.Do B+ podłączamy + z akumulatora, masa alternatora z masą ogólną i - akumulatora, D+ zasilanie układu regulatora napięcia (lub wiązka), W - wzbudzenie do regulatora napięcia oraz masa do regulatora napięcia lub przeważnie są one przykręcone do obudowy alternatora. Wiele jest informacji na ten temat, jak znajde dokładny regulator to Ci dopowiem szczegóły (wiązka kabli - nie można się pomylić !!!). Jeśli chcesz wymienić alternator o wyższym prądzie to w wiązce powinno być 2-3 kabelki, oprócz grubego +B. Jak możesz zrób fotkę połączeń istniejącego alternatora.