Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwieranie bramy mrugnięciem światłami długimi samochodu

Honda_Hornet 09 Sie 2012 14:29 7709 6
  • #2 09 Sie 2012 20:18
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Mam takie coś własnej konstrukcji (z pilota Elmes i mikrokontrolera PIC). Rzecz działa nieźle i ma dobry zasięg - inna sprawa, że zestawy Elmesa same z siebie mają spory zasięg, jak będzie z DTM - trzeba doswiadczalnie wytestować. Sterowanie u mnie jest nieco inne - krótki błysk - kanał 1, długi - 0.5 do 4 sek. - kan. 2 - zobacz temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2308263&highlight=

W porównaniu z pilotem ma jedną wadę - w pośpiechu mylą się impulsy i zdarzało się otworzyć albo zamknąć nie to co trzeba :) (guziki na pilocie trudniej pomylić), z drugiej strony mocno wygodne bo nie szuka się pilota i nic dodatkowego nie majta się przy kluczykach.

Zamontowałem to tak, aby nie było zasłonięte żadnym elementem metalowym karoserii - tzn. wewnątrz daszka nad licznikiem w najwyższym miejscu - nadajnik ma wtedy bezpośredni widok na odbiornik przez wszystkie szyby (tylko plastik daszka i szkło). Przy podgrzewanych szybach - metalizacja - może być zonk - wtedy trzeba przemyśleć inną lokalizację - np pod plastikową maskownicą chłodnicy itp..

Oczywiście do tego nadajniczka z aukcji musisz dokupić odbiornik DTM i podłączyć go do swojego napędu.

0
  • #3 13 Sie 2012 08:28
    Honda_Hornet
    Poziom 2  

Jak dla mnie Twoje rozwiązanie jest zbyt skomplikowane. Nie znam się aż tak na elektronice, a cena zestawu DTM jest przystępna. Z odbiornikiem radiowym NANO ok. 215zł. Jeżeli chodzi o zasięg producent podaje 150m, ale zapewne jak umieszczony gdzieś wewnątrz auta to mniejszy. Druga sprawa to DTM ma już solidną szczelną obudowę, którą bez problemu można gdzieś przykręcić. Wydaje się to być ciekawe rozwiązanie. Noszenie cały czas pilota przy sobie lub trzymanie go gdzieś w aucie jest męczące, a najlepiej jest jak nie można go znaleźć.

0
  • #4 13 Sie 2012 10:20
    Samuraj
    Poziom 35  

Przecież taniej wychodzi zakup dedykowanego pilota i małego przekaźnika. Pilot max 50zł i przekaźnik 10zł.

0
  • #5 13 Sie 2012 22:02
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Moje rozwiązanie przytoczyłem tylko przykładowo - zrobiłem je bo nic takiego wtedy na rynku nie było - dokładnie w tym samym czasie DTM i PROXIMA zobaczyli niszę rynkową (chyba czytują to forum i parę innych ...) i teraz mamy wysyp takich pilotów. Po pytaniu o użyteczność takiego czegoś - JESTEM ZA. (ale impulsowanie długimi w czasie wyjeżdżania z posesji potrafi wk...wić resztę kierowców na drodze, to samo z wjeżdżaniem - poza tym liczenie impulsów światłami i jednoczesne patrzenie na drogę przy wyjeżdżaniu/wjeżdżaniu to dwie przeciwstawne rzeczy - mimo wszystko to i tak wygodniejsze od nerwowego szukania pilota na prawym kolanie pod stacyjką :) )

PS. postu powyżej :

Cytat:
    Przecież taniej wychodzi zakup dedykowanego pilota i małego przekaźnika. Pilot max 50zł i przekaźnik 10zł.

W odróżnieniu od gotowców zwykłe podłączenie pilota przekaźnikiem pozwala na sterowanie tylko jednego kanału (i jeszcze trzeba sie bawić w kabelki..)- w/w rozwiązanie jest o niebo elastyczniejsze. A poza tym do tego pilota z cytatu chałupniczo podłączonego do przekaźnika TEŻ trzeba mieć odbiornik za kolejne 80-180 zł

0
  • #6 23 Sie 2012 10:30
    tapczan0
    Poziom 21  

Witam,
    Z tego co mi wiadomo, to DTM po roku dokładnie skopiował rozwiązanie PROXIMy. Poza tym PROXIMA produkuje tego pilota w wielu wersjach systemowych - nie potrzeba więc, w przypadku posiadania popularnego systemu bramowego, kupować dodatkowego odbiornika, jak w przypadku DTM.

PS.
    Z zainteresowaniem, sympatią i ogromną aprobatą czytam uwagi KOTA BUREGO, na tym i innych forach, ale w tym jednak przypadku namawiam kolegę do osobistego przetestowania pilota HB.

0
    Załączniki:
  • #7 04 Wrz 2012 14:53
    Krzysztof-FT
    Poziom 2  

Witam. Od miesiąca korzystam z systemu DTM BLINK, jednym mrugnięciem otwieram bramę wjazdową, podwójnym mrugnięciem bramę garażową. Do napędów bram musiałem dokupić radia (DTM NANO). Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i jestem zadowolony.
    Może nie było tyle frajdy, co przy własnoręcznym wykonaniu nadajnika i odbiornika, ale i tak mogę polecić.

Dodano po 18 [minuty]:

A jest jeszcze jedna bardzo korzystna wiadomość, moja żona nie musi już szukać w swojej przepastnej torebce pilota, który i tak nie pasował Jej kolorystycznie do stroju ;)

0