Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja kamer IP na placu budowy

Revenge 16 Aug 2012 19:35 5459 38
Optex
    Marek31415
    Level 31  
    Revenge wrote:
    Zgadzam się, SelCamNet to prawdziwy kombajn ale jego koszt Link to ponad 21% mojego budżetu.

I na dole: Możliwe inne konfiguracje, negocjacje cen...
    Bez przesady. Licencja na 2 kamery to nie 21% lecz około 10%, a jeżeli budżet w cenach netto to jeszcze mniej.
    Podejrzewam, że godziny pracy osoby przygotowującej ten materiał reklamowy z innego oprogramowania będą wyżej płatne.
    Jeżeli oczywiście będzie to w ogóle wykonalne.
    Ale absolutnie nie namawiam, chciałem tylko pomóc.
    Życzę powodzenia.
  • Optex
    Johnnyy
    Level 16  
    Revenge wrote:
    Witam,

Dziękuję za szybką odpowiedź.
    @Johnnyy: Czytałem wszystkie posty, tak jak pisałem obie kamery będą montowane na placu budowy, skrętka będzie prowadzona górą, ciągnięta między słupami na których jest oświetlenie. Nie będzie zakopywany pod ziemią ale moim zdaniem na placu budowy istnieje zagrożenie uszkodzenia zewnętrznej izolacji i dostania się wody.
    Dlatego, chciałem zapytać, czy może ktoś na placu budowy montował żelowane kable? czy moje obawy są niesłuszne?

Jeżeli chodzi o switch PoE, znalazłem PLANET FSD-804PS
    na allegro znalazłem taki w dobrej cenie PLANET FSD-804PS 8port PoE

Co myślicie o takiej konfiguracji ?
    1. Vivotek IP8332
    2. Ubiquiti AirCam
    3. Switch PLANET FSD-804PS
    4. Skrętka FTP żelowana

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam !

W takim przypadku nie stosuję żelowanych (jeżeli zostanie uszkodzony, to najprawdopodobniej przez całkowite rozerwanie)... chyba, że długość kabla sięga blisko 100m lub więcej, to wtedy można poważnie zastanowić się nad żelowanym - po pierwsze przekrój poprzeczny tych kabli jest zazwyczaj grubszy a po drugie nawet mała ilość innego ośrodka w kablu może znacząco wpłynąć na błędy w transmisji.
    Jeżeli kabel będzie musiał być dobrze naprężony (np. przez dużą odległość pomiędzy słupami) skup się lepiej na kablu samonośnym lub dodatkowej lince stalowej, na której zawiśnie bez dużych naprężeń.

Sprawdziłem - dokładnie ten model switcha stosowałem i jestem z niego zadowolony.

Co do nagrywania: są programy do konwertowania na inne kodeki, ale na obecną chwilę nie jestem w stanie wskazać konkretnych. Być może załączone programy do wskazanych kamer będą mieć możliwość eksportowania do AVI. Vivotek chyba ma tę możliwość, lecz nie pamiętam - możesz zapytać firmę SUMA z Katowic - ja w każdym razie nie polecam ich do współpracy.
    Z kamerami drugiej firmy nie miałem do czynienia, więc się nie wypowiadam.
    Marek31415
    Level 31  
    [quote="Johnnyy"]
    Revenge wrote:
    Być może załączone programy do wskazanych kamer będą mieć możliwość eksportowania do AVI.

To nie załatwia tematu.
    Jeżeli budowa będzie trwała np. 6 miesięcy to będziemy mieli do obróbki około 180 dni. W każdym dniu będzie kilkadziesiąt plików (wersja optymistyczna) w nieznanym formacie do przekonwertowania do AVI i później z tego materiału trzeba wyciągnąć klatki w odstępie np. godzinnym (robimy jeden krótki film z całego czasu budowy).
    Te klatki należy następnie jeszcze wysortować (przerwy w budowie, zła jakość z powodu mgły itp.).
    Następnie należy zmienić ich nazwę (ponumerować) tak, aby program kompresujący dalej do pliku strumieniowego wiedział jaka jest kolejność klatek.
    Inna sprawa, na dysku musi być dość miejsca, aby ten cały materiał do obróbki nie uległ nadpisaniu.
    Podsumowując, jest to wszystko prawie niewykonalne.
    A jeżeli nawet wykonalne, to nakładem wielu godzin pracy i pomocy zaprzyjaźnionego programisty.

Film z budowy (kamera Vivotek) można zobaczyć TU.
    Realizacja przygotowana przy użyciu oprogramowania monitoringu opisanego wyżej.
  • Optex
    Johnnyy
    Level 16  
    Autor przyszłego filmu powinien wiedzieć, co ten film powinien zawierać i przedstawiać, więc po co wszystko archiwizować i wyolbrzymiać problem? Poza tym nie wyobrażam sobie przeglądanie całości materiału (z kilku miesięcy) w jednym czasie.
    Jeżeli film ma powstać z klatek co jakiś czas, to dlaczego nie stworzyć filmu ze zdjęć wyciąganych z filmu co np. tydzień?
    W obu przypadkach archiwizacja całości materiału zupełnie nie ma sensu (zwłaszcza w drugim) a poza tym utrudnia znacząco wykonanie zadania.
    Piotr.Piatek
    Level 9  
    Zgadzam się z przedmówcą, zważając również na kwestie jednego kadru (przy kamerze Vivotek) to może być po prostu umierająco nudne :-) choć znam też filmiki które po prostu w szybszym tempie ukazują budowę całego budynku w 3 sekundy i jest efekt - może o to chodzi
    Marek31415
    Level 31  
    Johnnyy wrote:
    Autor przyszłego filmu powinien wiedzieć, co ten film powinien zawierać i przedstawiać, więc po co wszystko archiwizować i wyolbrzymiać problem?

Jeżeli ktoś tego jeszcze nie robił, nie musi tego wszystkiego wiedzieć.
    Przerabiałem już taki problem z klientem. Materiał do filmu reklamowego z pierwszej budowy przepadł.
    Jest to przedstawienie problemu, nie wyolbrzymianie.
    Johnnyy wrote:
    Poza tym nie wyobrażam sobie przeglądanie całości materiału (z kilku miesięcy) w jednym czasie.

Ja też, dlatego parę postów wyżej podałem rozwiązanie automatyczne, niestety płatne.
    Johnnyy wrote:

Jeżeli film ma powstać z klatek co jakiś czas, to dlaczego nie stworzyć filmu ze zdjęć wyciąganych z filmu co np. tydzień?
    W obu przypadkach archiwizacja całości materiału zupełnie nie ma sensu (zwłaszcza w drugim) a poza tym utrudnia znacząco wykonanie zadania.

Dokładnie tak. I teraz nasuwa się pytanie, czy zatrudnić kogoś do pracy przy tworzeniu filmu na np. 6 miesięcy raz w tygodniu, czy wydać około 300 zł na odpowiednie oprogramowanie, które profesjonalnie przygotuje materiał?
    narvany
    Level 13  
    Moim zdaniem pieniądze inwestora wyrzucone w błoto. Za te pieniądze nie da się zrobić nic porządnego na IP.

- po pierwsze... przy obecnej konfiguracji (brak el. przeciwprzepięciowych) to będzie działać do pierwszej porządnej burzy, na szczęście dla Ciebie sezon burzowy już za nami.
    - w nocy bez dodatkowego oświetlenia niewiele ta kamera zobaczy
    Przy tej konfiguracji IP to pomyłka.
    Marek31415
    Level 31  
    narvany wrote:
    Moim zdaniem pieniądze inwestora wyrzucone w błoto. Za te pieniądze nie da się zrobić nic porządnego na IP.

...
    Przy tej konfiguracji IP to pomyłka.

Każdy ma prawo do własnego zdania, nawet gdy zaprzecza faktom.
    Takie systemy działają i powstające filmy można obejrzeć w sieci, wyżej podałem link.
    A zrobić można i tylko na IP. Analog z definicji nie zapewnia odpowiedniej rozdzielczości obrazu.
    Revenge
    Level 11  
    Witam,

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    Zamykając temat dodam że, szef zdecydował że zainwestujemy w Vivotek IP8332 (x2).
    Dzięki temu mamy oprogramowanie w cenie.

Pozdrawiam!