Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówki LED nie świecą tylko w jednej lampie

09 Sie 2012 14:54 9632 5
  • Poziom 2  
    Witam

Mam dosyć dziwny problem. Niedawno zakupiłem dwie żarówki LED 6,5W z gwintem E14 z zamiarem zamontowania ich do lampy ściennej w łazience nad lustrem. Niestety po ich zamontowaniu w tej lampie żarówki w ogóle nie świecą. Raz tylko na moment mignęły LED-y a później nic. Pomyślałem, że żarówki są uszkodzone i sprawdziłem je w innej lampie z gwintem E14. W niej święcą normalnie. A więc wina leży po stronie lampy. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ta lampa jest dosyć felerna bo spaliły się w niej już dwie żarówki, raz w ten sposób, że wybiło główny bezpiecznik w mieszkaniu. Lampa była kupowana w Ikei i jest dosyć podobna do tej:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80191562/

Dodam jeszcze, że zwykłe żarówki Pila 40W święcą w tej lampie normalnie.

Czy wiecie co może być przyczyną nieświecenia tych żarówek?
  • Poziom 29  
    Witam
    To co piszesz jest raczej niemożliwe, chyba że żarówki są pomyłkowo połączone szeregowo wtedy by świeciły tylko słabiej, a żarówki LED nie.
    Zobacz czy po wykręceniu jednej druga będzie świecić i odwrotnie
  • Poziom 42  
    To jest możliwe.
    Powodem najprawdopodobniej jest różnica w kształcie żarówek.
    Być może zbyt wyoblona bańka w której umieszczono diody nie pozwala na wkręcenie "żarówki" tak aby jej stopka dotarła do dolnego styku oprawki.
    Więc mamy tu raczej do czynienia bardziej z kwestią "mechaniczną" a nie elektryczną.
  • Poziom 2  
    Hmm, faktycznie to może być przyczyna. Można temu w jakiś sposób zaradzić?
  • Poziom 29  
    Jak problem jest mechaniczny to wymień oprawki na krótsze, albo te jakie są obetnij
  • Poziom 29  
    Na początek - zanim wszystko rozbierzesz, czy utniesz - sprawdź, czy po prostu blaszki się nie wyprostowały na dole, i może wogóle nie odstają, oczywiście przy wyłączonym napięciu, żeby nie spowodować zwarcia, czy nie daj Bóg porażenia.