Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z routera - Internet z routera przez kabel i sieć wifi

Wojtaswg 09 Sie 2012 15:38 2994 3
  • #1 09 Sie 2012 15:38
    Wojtaswg
    Poziom 7  

Witam,

Mam pytanie, czy router może dawać internet komputerom przez kable a zarazem mieć sieć wifi?

Problem jest taki że mam z routera internet przez kable, a chciałbym na nim stworzyć sieć wifi aby mieć internet w telefonie. Przy tym nie chce nic zmieniać z kablami do komputera.

0 3
  • #3 09 Sie 2012 20:27
    Wojtaswg
    Poziom 7  

Jest to Tp-Link WR543 G.
    Możesz powiedzieć jak to zrobić?

Dodano po 3 [godziny] 38 [minuty]:

Pomoże ktoś?

0
  • #4 09 Sie 2012 21:30
    farmerro
    Poziom 16  

Musisz dostać się do routera - "wejść na niego przez przeglądarkę"

Nie wiem jak wygląda interfejs web w tym modelu, ale posłużę się emulatorem online ze strony TP-Link dla modelu TL-WR542G - dla twojego może być podobnie.

Jak już dostaniesz się na router przez przeglądarkę (wymagana jest nazwa użytkownika i hasło):

Wejdź w zakładkę Wireless, dalej w Wireless Settings. Następnie w polu SSID: wpisz nazwę dla twojej sieci, np.: "Moja_siec". Dalej, w polu Region: wybierz region (najprawdopodobniej Poland :) ). Następnie z listy rozwijalnej Channel: wybierz kanał, na którym ma działać sieć, np.: 6 UWAGA: Jeżeli w twoim routerze będzie dla tego pola opcja AUTO to zaznacz/wybierz ją. Dalej, w polu Mode: wybierz interesującą Cię prędkość sieci Wifi (najlepiej najwyższą z możliwych), uwaga taka sama jak wyżej, jeśli będziesz miał opcję Auto - wybierz ją - router dopasuje sobie prędkość zależnie od panujących warunków (odległość, itp.). Zaznacz opcje: Enable Wireless Router Radio oraz Enable SSID Broadcast. Dalej, konfiguracja bezpieczeństwa, zaznacz opcję: Enable Wireless Security - wówczas będziesz miał dostępne do wyboru protokoły zabezpieczeń: np WEP, WPA, WPA2. Wybierz Security Type: WPA-PSK/WPA2-PSK. Następnie w listach rozwijalnych w polach Security Option oraz Encryption: możesz zostawić Automatic. Dalej, w polu PSK Passphrase: wpisz hasło. UWAGA: nie wpisuj prostego hasła, typu haslo1234 - po wybraniu WPA2 musisz wpisać hasło minimum 8 znaków, niech będą to losowe znaki (litery i zarówno cyfry). ZAPAMIĘTAJ HASŁO! Następnie w polu Group Key Update Period: możesz zostawić wartość domyślną, taka jaka jest tam wpisana. Na koniec kliknij przycisk SAVE Router się zrestaruje, po ponownym uruchomieniu, w swoim telefonie wyszukaj sieci Wifi i spróbuj połączyć się z siecią, której przed chwilą nadałeś nazwę.

0