Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

still R70-30 błąd 12 temperatura cieczy, jak skasować błąd

rafal_still 09 Sie 2012 17:17 2067 4
  • #1 09 Sie 2012 17:17
    rafal_still
    Poziom 2  

Witam wyświetliło mi na moim still-u błąd 12 "temperatura cieczy" wymieniłem czujnik temperatury cieczy, i teraz jest tak że błąd dalej się pokazuje, rozłączyłem aku ale to nic nie dało, na starym czujniku musiałem długo czekać aż odpali znowu, a tutaj wystarczy że zgaszę go, i po tym jak zgaśnie wyświetlacz, odpala znowu bez problemu, więc nowy czujnik jest ok. Bardzo Proszę o pomoc. Dziękuje i Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Naprawdę nikt nie wie jak to zrobić ? czy błąd sam nie powinien zniknąć po wymianie czujnika ?

• #2 09 Sie 2012 20:18
    whyki
    Poziom 21  

Z tego co pamiętam, temperatura cieczy sama gaśnie - nie trzeba jej kasować. W niektórych wersjach R70 sa 2 czujniki - jeden w chłodnicy, drugi w bloku. Który wymieniłeś?

• #3 09 Sie 2012 22:25
    sweet_punk
    Poziom 10  

Odepnij czujnik w głowicy - błąd zniknie.

Jeżeli nie to sprawdź wiązkę

• #4 10 Sie 2012 08:29
    rafal_still
    Poziom 2  

Witam, wymieniłem ten przy silniku z góry, wkładany na taką wsuwkę zabezpieczającą. podpinam f still R70-30 błąd 12 temperatura cieczy, jak skasować błąd oto

• #5 10 Sie 2012 14:39
    rafal_still
    Poziom 2  

Witam, temat rozwiązano, okazało się że czujnik był z odcięciem przy temperaturze 90 stopni C, gdyż był od silnika VW, a w tym wózku jest czujnik taki sam ale z odcinaniem przy 110 stopni C nie pochodzącym od VW, po zamontowaniu tego czujnika błąd się nie pojawia, przy tym starym pojawiał się jak ciecz uzyskała wyższą temp. na zimnym silniku tez nie pokazywał.
    Dziękuje za pomoc tak czy inaczej. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME