Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG ML-2010P - Czy muszę dokupić do niej czip?

09 Sie 2012 16:50 3107 7
  • Poziom 13  
    Od niedawna mam drukarkę Samsung ML-2010P, która zrobiła tylko 702 kopie na tonerze startowym. Czy do wymiany proszku na nowy muszę dokupić do niej czip.Chodzi mi o samo zasypanie kasety bez jej wymiany. Proszek kosztuje 19 zł, a drugi podobny to zestaw z czipem. Co to za czip i czy jest konieczny?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Witam.
    W 99% te drukarki nie wymagaja chipu. Wiec wystarczy dosypac proszek i dziala - ale proponuje najpierw wywalic caly stary proszek bo moze sie zbrylic w polaczeniu z nowym.

A te 1% to fakt ktory sam spotkalem - drukarka Samsung ML2010 wymagala chipa do poprawnego dzialania. Nie wiem po co, nie mam zadnego wsadu do tego, bo te drukarki nigdy nic takiego nie potrzebowaly oprocz tej jednej jedynej.
  • Poziom 17  
    Żaden Samsung ML 2010 nie posiada chipa zliczającego. Kaseta jedynie może posiadać smartchip fuse, czyli zwykły bezpiecznik rurkowy. W oryginalnym Samsungu wartość wynosi 63mA, można również założyć 40mA.
    W zwykłym sklepie elektronicznym kupisz taki bezpiecznik za 30gr.

Moderowany przez rys57:

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

Link skasowano.

• Poziom 19  
    Akurat na Samsungach to ja sie ciut znam więc wiem co piszę.
    Gdybym nie miał właśnie takiej to bym napisał że nie potrzebują.
    Szkoda ze ja sprzedalem juz dawno, ale bez chipa (tak jak w modelu ml1640 bez odblokowania) drukarka nie działała i wołała chip.
    Może to była jakaś zza granicy, albo coś ale to jest ten 1% o którym pisałem wcześniej.

PS.
    Bezpieczniki nie są potrzebne w ml2010. Nic nie daja.
    W modelu ml2510 bezpiecznik o którym pisałeś miał za zadanie zerować licznik toneru i tyle.
  • Poziom 17  
    Może i na Samsungach się znasz, ale chyba nie na tym modelu.
    Samsung ML 1640 akurat zawsze posiada chip bo są nawet styki na chip w drukarce. Chipa nie musisz zakładać jeśli zmienisz firmware drukarki.
    Ale Samsung ML 2010 nie posiada w drukarce żadnych styków na chip, tylko na ewentualny bezpiecznik. I zgadza się, bezpiecznika nie trzeba tam wsadzać za każdym razem, ale jeśli nie chce wystartować to zakłada się bezpiecznik i wszystko działa jak należy.
  • Poziom 10  
    hej
    co do czipa i kwestii uzupełniania tonera...
    Ja mam ML 2010PR czyli to chyba prawie to samo co w temacie.
    Co do czipa, czy on jest czy nie ma to nie powiem dużo (chyba nie ma z tego co wiem), bezpiecznika też w kasecie niewidziałem. Jendak ilosć kopii drukarka liczy, wystarczy pczysisnąć i przytrzymać guzik (jedyny zresztą) na drukarce i ta wydrukuje stronę testową z informacjami jak: ilość wydrukowanych stron (u mnie 1718), wersję oprogramowania itp. Więc niewiem, ale coś musi te strony liczyć.
    Moge jednak zapewnić, że toner wystarczy zwyczajnie dosypać do zasobnika i...jazda :) Nie trzeba nic doupywać, odblokowywać czy coś tam... Sam kupiłem toner za 10 zł, dosypałem i u mnie działa jak marzenie bez dodatkowych zabiegów.
    Na marginesie, proponuje zmienić FIRMWARE drukarki. Plik pobrałem na Chomiku od MERKURUSa, wgrałem na drukarke i teraz mam nowszy :), 2 min roboty. Nie widze żadnej różnicy ale moze warto, kto wie..
    To tyle, mam nadzieję ze w czymś pomogłem.
  • Poziom 11  
    Działa Ci, dopóki nie zacznie się przesypywać toner ze śmietnika.
    W tym modelu należy za każdym razem czyścić śmietnik po uzupełnieniu tonera.
  • Poziom 13  
    Sprawa rozwiązana-kupiłem do niej na allegro za 25 zł toner z bębnem.