Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner CTX953_v.1.4.2 - Brak kanałów dvb-t

09 Sie 2012 17:20 4305 17
  • Poziom 8  
    Witam
    Kupiłem tuner telewizyjny na pci w wersji oem Medion tv/dvb-t combo card ctx953_v.1.4.2 + pilot Medion x10 usb digitainer remote receiver.
    Po podłączeniu tunera komputer automatycznie go wykrywa i ściąga sterowniki, w windows media center znajduje mi tylko kanały analogowe, a w innych programach jakie próbowałem też są tylko analogowe albo nie ma ich w ogóle.
    Po podłączeniu odbiornika pilota do usb na płycie głównej komputer wykrywa go ale nie rozpoznaje.
    Jeżeli ktoś miał z tym styczność albo wie jak rozwiązać ten problem proszę o pomoc.
  • Poziom 27  
    Jakiego konkretnie software'u używałeś? Próbowałeś może Splash Lite? Program jest darmowy. Sam wprawdzie mam Creatixa CTX917, ale nie mam z nim większych problemów, działa na XP, działał na becie Windowsa 8 jak i pod Win 7 - DVB-T odbieram polskie i czeskie.
  • Poziom 8  
    Używałem Power Cinema, ProgDVB, Splash Lite pokazuje siła sygnału: 80, a jakość sygnału: 0. Wszystkie nie znajdują żadnych programów. Mam system Windows 7, mieszkam ok. 20-30km od Warszawy.
  • Poziom 27  
    To w takim razie coś nie tak z instalacją antenową. Masz antenę zewnętrzną?
  • Poziom 8  
    Tak mam antenę zewnętrzną siatkową. Jak dam radę to spróbuję na innej antenie.

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Podłączyłem inną antenę też siatkową, innej nie mam i nic się nie zmieniło, odbierają tylko analogowe kanały.
  • Poziom 27  
    Czy antena jest skierowana na najbliższy nadajnik, nie ma żadnych przeszkód po drodze (duże budynki itp).? Najbliższe nadajniki sprawdzisz na http://www.dvbtmap.eu/, na stronie Emitela również jest wykaz nadajników poszczególnych multipleksów z podanymi częstotliwościami i mocami.
    Sterowniki spróbuj zainstalować ponownie, tym razem pobierając je ze strony producenta. Może warto też sprawdzić kartę na innym komputerze.
  • Poziom 8  
    Mieszkam w Halinowie antena jest skierowana na pałac kultury, po drodze nie ma żadnych przeszkód.
    Sterowniki ściągałem i instalowałem już z różnych stron między innymi ze strony producenta i za każdym razem jest to samo.
    Podłączyłem kartę do innego komputera i też nie działa.
  • Poziom 8  
    Tuner oddałem na gwarancji.
    Może mi ktoś poradzić co zrobić aby pilot zaczął działać. Próbowałem programem "EvenGhost" i "Zdalne Sterowanie" ale komputer nie reaguje na naciskanie przycisków na pilocie.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 8  
    Witam, czy do tunera pci można podłączyć taki zasilacz antenowy 12V/100ma.

Tuner CTX953_v.1.4.2 - Brak kanałów dvb-t
  • Poziom 8  
    Tuner został wymieniony na gwarancji i wszystko ładnie chodzi.
    Tylko mam problem z pilotem ponieważ kiedy podłączam od niego czujnik do usb wewnętrznego na płycie głównej to komputer go widzi ale nie rozpoznaje urządzenia. Instalowałem różne sterowniki ale to nic nie pomogło, próbowałem tez programami "EvenGhost" i "Zdalne Sterowanie" ale cały czas brak efektów.
  • Poziom 2  
    witam
    mialem ten sam problem musisz zamienic kable te srodkowe i bedzie ok jesli kupiles ta karte na alllegro
  • Poziom 8  
    Możesz powiedzieć dokładnie jakie kable trzeba zamienić?
  • Poziom 27  
    Jeśli podpinasz do USB na płycie głównej, to zapewne chodzi o dwa z czterech przewodów we wtyczce. Standardowo przy USB są przewody w czterech kolorach: czarny i czerwony to zasilanie (je zostawiasz bez zmian), oraz zielony i biały - je musisz zamienić we wtyczce (o ile takie masz kolory).
  • Poziom 2  
    dokladnie tak kupilem na tej samej aukcji i mmialem ten sam problem
  • Poziom 8  
    Zamieniłem te środkowe kable i komputer rozpoznał urządzenie.
    Ale kiedy naciskam coś na pilocie to nic się nie dzieje na komputerze, uruchamiam program "zdalne sterowanie" naciskam dodaj zdarzenie naciskam wybrany przycisk ale i nic się nie dzieje. Ściągnąłem też gotowe już zaprogramowane funkcje do tego programy i wczytałem je i cały czas nic.
    To przekładanie kabli dało mi w zasadzie tyle że teraz w menadżerze urządzeń nie jest napisane "Unknown Device" tylko "X10 USB Wireless Transceiver (ACPI-compliant)".
  • Poziom 27  
    Czyli czujnik na USB został poprawnie wykryty i zainstalowany. Teraz musisz sprawdzić, czy pilot w ogóle działa. Jeśli baterie są ok, to sprawdź, czy pilot wysyła kody w podczerwieni - można to w prosty sposób sprawdzić za pomocą aparatu cyfrowego czy choćby aparatu w telefonie komórkowym. Skieruj włączony aparat na diodę w pilocie i naciskaj przyciski - pilot powinien wysyłać komendy w podczerwieni i będzie widać błyskającą diodę podczerwoną.
  • Poziom 8  
    Baterie są dobre, ale żadnych błysków z diody nie widać, tylko z tego co wyczytałem w internecie to ten pilot nie jest na podczerwień tylko fm.