Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł

arek431 11 Sep 2012 22:38 209034 286
Bosch
 • #181
  bezimienny2007
  Level 11  
  @korabito, dobrze już dobrze nie krzycz.

  ale z ciekawo¶ci przeczytałem cały w±tek i jako¶ nie widzę żeby był± jaka¶ tabelka z ¶rednicami dysz i zapotrzebowaniem powietrza itp ;] tylko tak ogólnikowo że trzeba się domy¶lać ale nvm

  a pytanko czy 3/4" jako zawór do regulacji podawania ¶cierniwa to dobry pomysł bo z tego co widzę to nie zbyt (może przez piach mokry i daleko od kompresora 25metrów ;]) ale muszę jeszcze dobrze osuszyć piach ;]

  zawsze można 1/2" wrypać

  jak mi będzie mało 50l to sobie walne2x150 hs11 i jaki¶ zbiornik 200L ;]

  na razie zapraszam do obejrzenia moich wypocin dzisiejszych ;]
 • Bosch
 • #182
  KuReK93
  Level 17  
  Lukenz wrote:
  Tak przegl±dam te pompy i ta Oma B 3800B jest stosowana w kompresorach firmy ABAC, Kupczyk, Metabo, GutePol, Airpress, Nuair, Stanley, Pneumating, Fini, nie wiem sam co zrobić.
  Przejrzyj różne serwisy zobacz jakie s± ceny czę¶ci, i ich dostępno¶ć. Z t± B 3800B nie miałem do czynienia więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć.
 • #183
  korabito
  Level 11  
  Bezimienny : zawor do podawania scierniwa starcza na 1/2 i tak jest otwarty w mniej niz połowie.Akurat ja mam typu zasuwa. Piach susz najlepiej w jakich¶ naczyniach z duża powierzchni±. Ja wysypuje do skrzynek takich po kwiatach długie i waskie do każdej po trochu i nastepnego dnia przesiewam prez sito.Sposób zasypu tez mam przepraktykowany.
  Zawór mam 5/4 a piach sypie do 10L konewki ogrodowej.Wkładam koncówkę konewki bez tego sita do zaworu i piach leci. W butli po gazie 11kg miesci sie dokładnie 33litry z czego 20 spokojnie moge zasypać piachem. Starcza na poł godzinki piaskowania.
 • #184
  elektryku5
  Level 39  
  Lukenz wrote:
  Tak przegl±dam te pompy i ta Oma B 3800B jest stosowana w kompresorach firmy ABAC, Kupczyk, Metabo, GutePol, Airpress, Nuair, Stanley, Pneumating, Fini, nie wiem sam co zrobić.  Oma pewnie najgorsza nie jest, ale taka z Ikarusa dobrze zaadaptowana powinna pompować cały dzień i się nie zajechać, (3jw60 przykładowo zaciera czasem silniki), autobusy jeżdż± całymi dniami, nieraz w upały i działa.
  Widziałem kompresor Balma od lakiernika i jak trochę napompował to już dzwoniło, sprężarka wygl±dała jak ta Oma, przy lakiernictwie kompresor też dostaje, ale przy piaskowaniu to pewnie jeszcze bardziej.

  To tylko takie moje teoretyczne rozważania, wybrać trzeba samemu, przy okazji tej czarnej z 3ma tłokami bym nie brał, wygl±da jak klepane w (nazwijmy to) garażu, nie wiem jak długo podziała i czy znajdziesz do tego zamienne czę¶ci.

  Swoj± drog± od Ikarusa ma chyba większ± wydajno¶ć niż 2x HS11 i można j± pomęczyć, bo chłodzenie wod± jest.
 • #185
  Lukenz
  Level 11  
  Jednak ja zdecydowałem się na t± Ome bo do amatorskich prac mi wystarczy koszt 830zł, je¶li będę robił co¶ poważniejszego to kupie kompresor łopatkowy albo ¶rubowy, mi akurat chodzi o czyszczenie mosi±dzu i drewna z lakieru, wiec nie wiem czy to zda egzamin na próbę kupie t± Ome.
 • #186
  DjKlawisz
  Level 15  
  Czyli uci±gnie kompresor 50L i zbiornikiem scierniwo 8L???
 • #187
  elektryku5
  Level 39  
  Zależy jak± wydajno¶ć ma, warto sobie policzyć, jest napisane w jaki sposób, więc nie powinno być problemu.
 • #188
  arek431
  Level 18  
  DjKlawisz wrote:
  Czyli uci±gnie kompresor 50L i zbiornikiem ¶cierniwo 8L???

  Tak. Te sprężarki maj± takie same zestawy sprężaj±ce co 24l tylko różni± się 2krotnie większym zbiornikiem.
 • Bosch
 • #189
  Lukenz
  Level 11  
  Witam pompa kupiona jutro przyjdzie, teraz robie chłodnice z rury miedzianej ¾,
  miedzy pomp± a zbiornikiem żeby unikn±ć wody w zbiorniku na ile to możliwe, my¶lę ze te 380l na wydmuchu do dyszy 3mm powinny być ok, chce uzyskać na dyszy 7bar.
  Próbę zrobię na sodzie 25kg za 50zł, jak poskładam to dodam filmik z 1 piaskowania.
 • #190
  bezimienny2007
  Level 11  
  witam a ja muszę się pochwalić dysz± z węglika spiekanego o przelocie 2mm ;]
  Co¶ pięknego tylko muszę do tego oprawkę dotoczyć i dam znać jak poszło pierwsze piaskowanie na niej.

  jak 2mm za mało będzie to kupie 3mm ;]
 • #191
  bpmagency
  Conditionally unlocked
  Też mnie pokusiło na zabawę z piaskark±. Sam± piaskarkę wykonałem nie mal żę identycznie jak wła¶ciciel tego tematu. Tyle żę ja mam dysze z stali nierdzewnej wymienne. To ¶rubeczki imbusowe z nawiertem 3mm. Te¶ciu ogarnoł mi takich kilka na hucie. ( to na razie testowe rozwi±zanie ) Co do samego kompresora to do wstępnych testów użyłem mojego euro-tech 50L. Dałem za niego z 4lata temu około 500zł. Ostatnio po przegl±dzie uwinoł sie do 8atmosfer w 3min. Taki kompresor pozwala na do¶ć mizerne piaskowanie. na wylocie utrzymuje sie 2-3atmosfery ale kompresor chodzi bez odpoczynku. dla tego też podj±łem się budowy nowego kompresora. kupiłem kompresor wan z zbiornikiem 400L i z sprężark± s1p-36 wydajno¶ć 20m3/h. sam± sprężarkę obecnie remontuje tak żeby po włożeniu na butle mieć spokój długie ponoć lata. co do samego zbiornika stwierdziłem żę wole co¶ mniejszego i kupiłem jeszcze butle po kompresorze bardzo popularnego z Wrocławia jak sie nie mylę. 180L ci¶nienie maxymalne 10bar. jak zacz±łem czy¶cić butle okazało sie że trochę korozji na niej było. jak otwarłem to też najlepiej to nie wygl±da. Co panowie s±dz±- je¶li będę j± wykorzystywał tylko do 8bar to będzie oki. nie wybuchnie mi ona :) i kolejna sprawa czy na ramach konserwacji mogę wlać olej do zbiornika, rozmazać o tyle o ile i spu¶cić??

  Dzi¶ por±bię fotki tego co już zdziałałem
 • #192
  korabito
  Level 11  
  Oto moja piaskarka i kabina. Piaskarka z butli gazowej 11kg Miesci się w niej spokojnie 20 litrów piachu na jakies 30 minut piaskowania na dyszy 3mm
  Skrzynia, kiedy¶ komoda. :) na górze jest duża szyba czego chyba nie widac na zdjęciu,gdyż jest zakurzona
  Przeraszam za jakosc zdjęć. robione telefonem
  Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł
 • #193
  elektryku5
  Level 39  
  Ten żółty w±ż to ogrodowy?
  Bo je¶li tak, to "przypadkowe" uwolnienie piasku nie będzie przyjemne.
 • #194
  korabito
  Level 11  
  Ten żłóty w±ż to w±ż doprowadzaj±cy olej hydrauliczny w robocie układajacym cegły w cegielni z ta¶my na palete * dostalem ten w±ż od tescia , u niego w pracy tego cała zwija stoi. Zbrojony 2 warstwowo. Juz mi kiedys wystrzelił z pod piaskarki , wyczepił sie z obejmy i zsun±ł . Zadnego dużego efektu zadymy z piasku przy 3 barach nie ma.. troche poleciało na sciane i tylko szum uciekajacego powietrza
 • #195
  elektryku5
  Level 39  
  Chociaż tyle że nie ogrodowy, bo z tych czasem zgrubienia potrafi± się zrobić przy zwykłym poł±czeniu "do wody"...
 • #196
  bpmagency
  Conditionally unlocked
  Mam takie pytanie do korabito
  Jakim ci¶nieniem piaskujesz, z jakim skutkiem i za razem jaki masz kompresor.
  Bardzo ciekawy pomysł na adaptacje starej szafki. Szyba to jaka¶ zwyczajna czy co¶ specjalnego...?
 • #197
  korabito
  Level 11  
  bpmagency Piaskuje cisnieniem 3 bary, kompresor posiadam marketowy żekome 310lna ssaniu a wydajnosci naprawde ma 197litrów na minute. Piaskuje sie bardo przyjemnie i szybko. Felge z motocykla wypiaskowałem w niecałe 15 minut z 3 warstw farby. Szyba jest zwykła.. aczkolwiek juz sie zmatowiła i to dosc znacznie. mam w planie założenie bocznego nawiewu powietrza pod szyb± / kurtyna powietrzna aby piasek nie uderzał w szybe tylko był przewiewany i zatrzymywał go strumien powietrza. Szafka jest uszczelniona na zł±czach na sylikon czarny dekarski.
 • #198
  bpmagency
  Conditionally unlocked
  Pytałem o te parametry bo tak się oczytałem z forum że każdy w sumie pisał inaczej czysto teoretycznie i zaczynałem się obawiać czy WAN z wydajno¶ci± 330litrów na wylocie sobie poradzi z dysz± 3mm z ci¶nieniem 3-5bar.
 • #199
  Lukenz
  Level 11  
  Witam mam takie pytanie może odbiegaj±ce od tematu ale czy zawór zwrotny przy kompresorze 1/2-1/2 wystarczy do wydajno¶ć 380l/min na wydmuchu ??
 • #200
  elektryku5
  Level 39  
  Kiedy¶ widziałem przy podobnej pompie (kompresor Balma) doł±czony zawór zwrotny z gwintem M22x1.5 uszczelnianym stożkiem, rurki miedziane, w ¶rodku chyba mniejsza ¶rednica niż 1/2 cala, więc mogłoby być ok, jak będzie zbyt dławić to zawsze można podmienić, tylko mała uwaga -zwykły zawór do bojlera może nie poci±gn±ć długo.
 • #201
  bpmagency
  Conditionally unlocked
  korabito
  Jakiego piasku używasz do piaskowania. I czy puszczasz to przez jakie¶ sito
 • #202
  korabito
  Level 11  
  tak , sitko domowe do przesiewania m±ki , kupione w kauflandzie , przesiewam piach przed zasypywaniem piaskarki . jest to piasek plażowy. Mam go pod dostatkiem ;) cała plaża w Łebie ....
 • #203
  Lukenz
  Level 11  
  Witam pompa przyszła, kilka fotek z przebudowy kompresora.
  Zmieniłem silnik, pompę, presostat na fosa ,zawór zwrotny, nawet kabel.
  Jak skończę test piaskarki pzdr.


  Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł
 • #204
  Lukenz
  Level 11  
  Witam sprężarka już zrobiona pozostało poprawić parę elementów, min zawór zwrotny na 3/4 bo ten jest za mały, dodatkowy odwadniacz bo idzie sporo wody i reduktor przy piaskarce żeby ustawić stałe ci¶nienie.


  Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł

  Foto z pierwszego piaskowania, muszę powiedzieć szczerze że jestem zaskoczony efektem.
  Jak wszytko wyreguluje dodam filmiki z piaskowania.
  Dysza z korka do ¶wiatła nie ma żadnego sensu.
  Kabina do piaskowania jest obowi±zkowa bo kurz jest niesamowity.

  Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł
 • #205
  bpmagency
  Conditionally unlocked
  To jak± dysz± piaskowałe¶..? ja dzi¶ odwiedziłem Rybnik. Dowiedziałem się troche o przesiewaniu materiału. Okazuje się żę to jeden z ważnych elementów. Kupiłem 400kg materiału ¶ciernego i do tego istotna sprawa ---- Dysze z węglika spiekanego razem z nakrętk± 1/2. Dysze niestety 2mm bo tylko taka byłe. Ale zamówiłem sobie jeszcze 2,5mm i 3mm. Zobacze co z tego wyjdzie. Wracaj±c z Rybnika wpadłem do marketu po troche profilu zamkniętego i przez złomowiec. Zapłaciłem 32zł za zbiornik 55L i robie now± piaskarke. Moja testowa z ga¶nicy jest fajna ale też mała. W przyszłym tygodni mam nadzieje że będe miał już gotowy kompresor WAN-ES, piaskarke 55L i komore około 300-400L to będzie ciekawe zestawienie. Mam tylko nadzieje że przy wydajno¶ci na wylocie 330L i dysz± 3mm dam sobie rade z piaskowaniem felg.
  Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł
 • #206
  bpmagency
  Conditionally unlocked
  Taka aktualizacja stanu piaskarki
  Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł
 • #207
  Lukenz
  Level 11  
  bpmagency wrote:
  To jak± dysz± piaskowałe¶..?


  Witam nie wiem 3 może 4 mm rurka z wtrysku, ale nie nadaje się po paru minutach widać już było znaczne zużycie korek to samo.
  Kolega mówił ze u niego w tokarce (chyba numerycznej) jakie¶ tam ostrze jest z boru czy jakiego¶ tam metalu podobno nie zniszczalnego, i ma mi z tego zrobić dysze jak się uda j± rozwiercić, jak dostane to dodam foto.
  U mnie ci¶nienie spokojnie wystarcza 4bary idzie pięknie, od czasu do czasu ma takie jakby kichniecie na chwile go przytyka ale 2/3 razy i potem idzie już ok. Pozbyłem się problemu z wod± przez zamontowanie 2 odwadniacza, reduktor ustawiony na 4bary.
  Pozostał tylko problem z poł±czeniem zbiornika kompresora z pomp± muszę to zmienić na rurę miedzi± i końcówki stosowane w chłodnictwie no i zawór zwrotny 3/4.  ----------------------


  Witam kilka fotek, dodałem miedzy innymi 2 zł±cza kłowe.

  Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł
  Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł

  I filmik jedn± ręka trzymałem dysze a 2 aparat, filmik jest krótki ale ale można zobaczyć efekty piaskowania zwykłym piachem z castoramy.
 • #208
  Gryszka B
  Level 17  
  Lukenz wrote:

  Widzę że masz taki kompresor coja kupiłem i na dniach przyjdzie. Powiedz jak on daje radę i jaki masz model.
  Ja kupiłem ten b4900 niby ma mieć 500l/m na ssaniu a 410l/m wydajno¶ci
 • #209
  Lukenz
  Level 11  
  Gryszka B wrote:
  Widzę że masz taki kompresor coja kupiłem i na dniach przyjdzie. Powiedz jak on daje radę i jaki masz model.
  Ja kupiłem ten b4900 niby ma mieć 500l/m na ssaniu a 410l/m wydajno¶ci


  Witam ja swój mam B 3800B 1 stopniowy 380l/min na wydmuchu, i bak od SHL piaskowałem ok 7min, twój ma większ± wydajno¶ć i może pompować do 12bar, spokojnie dysza 3mm większej my¶lę nie ma co dawać bo lepiej piaskuje się na wyższym ci¶nieniu, jak dla mnie ta pompa to rewelacja.
 • #210
  bpmagency
  Conditionally unlocked
  Jakkolwiek to możliwe mój wan powinien mieć wydajno¶ć na wydechu 330l/m. A rzeczywi¶cie ładuje się 2mm i 15s. do 8bar. zbiornik 120l. to daje wydajno¶ć nie całe 420L. A tak serio to ten wan z mojego zdjęcia ma do wymiany wszystkie zaworki i pier¶cienie. Kto¶ chyba zwiększył koło pasowe od silnika..? wie kto¶ jakie powinno być orginalnie (¶rednica)
  Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł
  Piaskarka ci¶nieniowa 8-litrowa za 40zł