Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaskarka ciśnieniowa 8-litrowa za 40zł

arek431 21 Sty 2013 12:13 185892 285
    mrtomjar
    Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedź.

Czy te węże, których używacie są typowe do piaskowania, czy używacie powietrznych (tańszych)? Jakiej są one długości? Co z ich trwałością?
    Jaka jest u was instalacja powietrzna (mufy, nyple, filtry) w sprężarkach i piaskarkach ? Czy jest to 1/2" czy 3/4"? Czy robi to dużą różnicę w przepustowności?
    Jakie są średnice węży doprowadzających powietrze do piaskarki ? Słyszałem, że 13mm to minimum.
    Mój kompresor będzie miał ok. 750 l/min na wydechu, więc raczej nie warto tego ograniczać instalacją 1/2".
  • Metal Work Pneumatic
    Krzysiek1994
    Poziom 9  
    Lukenz@ Autor tematu mas butle 8 litrową a ta będzie 20 więc starczy :)

mrtomjar@ butle mam 2 nowe leżą i przeszkadzają więc je wykorzystam :)
    boas43
    Poziom 10  
    Panowie zrobiłem sobie piaskarkę z butli turystycznej 7 kg (2/3 zwykłej butli gazowej domowej) z zamiarem piaskowania drobnych elementów.Czytając wcześniejsze posty niektórym piaskarki działały przy kompresorach "marketowych" - no niestety u mnie coś nie wychodzi .

Kompresor mam taki : Piaskarka ciśnieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka domowej roboty za 300zl czyli typowy - zbiornik 50 l,wydajność 200l/min - dysza z bezpiecznika 10A/3mm .
    Czyżby kompresor miał za małą wydajność ?
    KuReK93
    Poziom 17  
    boas43 napisał:
    Panowie zrobiłem sobie piaskarkę z butli turystycznej 7 kg (2/3 zwykłej butli gazowej domowej) z zamiarem piaskowania drobnych elementów.Czytając wcześniejsze posty niektórym piaskarki działały przy kompresorach "marketowych" - no niestety u mnie coś nie wychodzi .

Kompresor mam taki : Piaskarka ciśnieniowa 8-litrowa za 40zł Piaskarka domowej roboty za 300zl czyli typowy - zbiornik 50 l,wydajność 200l/min - dysza z bezpiecznika 10A/3mm .
    Czyżby kompresor miał za małą wydajność ?

Kolego boas43 ten kompresor to ma 200l/min ale na ssaniu a więc na wydechu jak ma do 140-160l/min to dobrze, więc nie za bardzo nadaje się do tej piaskarki, a wręcz uniemożliwia pracę, aczkolwiek jakieś malutkie elementy (wielkości dwóch telefonów komórkowych) przy napompowaniu butli na max powinieneś bez problemu wyczyścić(wypiaskować) z obu stron. Jeżeli w ogóle nie jest w stanie ruszyć piasku/ścierniwa z butli, prawdopodobnie popełniłeś jakiś błąd konstrukcyjny( gdzieś może się zapychać jakaś rurka, wylot piaskiem)
    boas43
    Poziom 10  
    Własnie wróciłem z warsztatu i rzeczywiscie - gdy założyłem dyszę 3mm z bezpiecznika(na próbę) kompresor utrzymywał cisnienie na poziomie 1-1,3 bara czyli z piaskowania nici.Gdy założyłem dyszę 2 mm - ciśnienie na poziomie 2 barów -ale przekrój dyszy jest dla mnie za mały :(

Do piaskowania mam dużo elementów - myślę ,że koszt oddania ich do piaskowania to około 1500 pl.Panowie lepiej kupic jakiś lepszy kompresor do tej kwoty i potem go sporadycznie uzywać czy lepiej mieć z głowy amatorskie piaskowanie i oddać to komuś ?
  • Metal Work Pneumatic
    KuReK93
    Poziom 17  
    boas43 napisał:
    Własnie wróciłem z warsztatu i rzeczywiscie - gdy założyłem dyszę 3mm z bezpiecznika(na próbę) kompresor utrzymywał cisnienie na poziomie 1-1,3 bara czyli z piaskowania nici.Gdy założyłem dyszę 2 mm - ciśnienie na poziomie 2 barów -ale przekrój dyszy jest dla mnie za mały :(

Do piaskowania mam dużo elementów - myślę ,że koszt oddania ich do piaskowania to około 1500 pl.Panowie lepiej kupic jakiś lepszy kompresor do tej kwoty i potem go sporadycznie uzywać czy lepiej mieć z głowy amatorskie piaskowanie i oddać to komuś ?

Przekalkuluj to sobie, za 1500zł (a nawet sporo taniej) jeśli masz czas i chęci to samemu zrobisz taki kompresor że ho,ho i jeszcze trochę :D Jeśli brakuje ci dwóch powyższych to do 1000zł kupisz już niezły używany kompresor który do piaskowania spokojnie ci wystarczy, możesz też zaryzykować i kupić jakiegoś nowego chińczyka, lecz to gra w ciemno, albo trafi ci się dobry model, albo totalny bubel. ( Ja kupiłem kiedyś na rynku kompresor marki Eurotec Germany czyli prosto z chin :wink: służy mi już z 6-7lat mimo że ma urwany filtr powietrza, a i go nie oszczędzałem, służył nawet za pompę próżniowa do dojarki :D i do tej pory trzyma) Sam mam w planach zrobienie jakiegoś kompresorka, ale na razie brak czasu i chęci. Moim zdaniem w takie rzeczy warto zainwestować, tym bardziej że mam 2 motocykle do odrestaurowania.
    boas43
    Poziom 10  
    Tak szczerze mówiąc to wolałbym coś już gotowego kupić.Tylko nie mam pojęcia co ..... Patrzałem na Wan-y ale to dla mnie za drogi sprzet jak dla amatora.
    Cienki1861
    Poziom 12  
    Ja teraz będę swoją kończył jutro tylko do kalisza po silnik na giełde samochodowa.
    Jak masz smykałkę to bardziej opłaca się zrobić.
    KuReK93
    Poziom 17  
    Cienki1861 napisał:
    Ja teraz będę swoją kończył jutro tylko do kalisza po silnik na giełde samochodowa.
    Jak masz smykałkę to bardziej opłaca się zrobić.

Kolego Cienki1861 mógłbyś mi jakieś fotki i jakie elementy wykorzystałeś do budowy. podrzucić tego twojego kompresora? Ile kosztowało cie całość materiałów?
    Cienki1861
    Poziom 12  
    -butla 55l (kupiona 3 lata temu)-ok.30zł
    -pompa 2 tłoki od ziła)-100zł
    -zawór zwrotny ten od kompresora-30-40zł
    -rura miedziana i mufki do połączenia pompy z butlą- 20zł
    -jurto silnik podejrzewam że ok 200zł
    -wyłącznik ciśnieniowy miałem
    -różne kształtki - ok.10zł
    -pasek klinowy-ok.20zł

przewidywalna wydajnośc 300-400 l/min

Fotki na email bo coś nie moge dodać
    boas43
    Poziom 10  
    Hmm. Panowie daliscie mi z tą budową kompresora temat do myślenia.Mały kompresor juz mam - czyli cały osprzęt + butla.Wystarczy tylko chyba kupić pompę i silnik ? Silni być może załatwię sobie za parę groszy ( 4-5 kw).To zostaje do kupienia pompa.I teraz dwa pytanka:

- jaka pompe polecacie do piaskowania
    - czy wystarczy ze starego kompresora "chińczyka" -50 l zdemontować jego pompe i podmienić na nową - czy cos jeszcze trzeba dokupić
    Cienki1861
    Poziom 12  
    Kolego ale silnik 4-5kw to chyba na siłe tak??
    A chinczyk 230V
    Czyli wynika z tego że musisz kupić presostat.
    A co do pompki polecam od ziła.
    Dziadek ma na swoim kompresorze od 15lat i mu smiga caly czas i ja teraz buduje z ziła.
    A wydajność ok 300-400 l/min
    Więc naprawde to dużo.

Dodano po 3 [minuty]:

Np.

http://tablica.pl/oferta/sprezarka-zil-CID5-ID1J99x.html#04ddcff7a6;r:;s:

Ja jak kupywałem to była wystawiona 120zl i przesyłka 20zł.
    Haha wyciągłem ją za 100zł i przesyłka gratis - 40zł do przodu :D
    boas43
    Poziom 10  
    Wyłacznik ciśnieniowy bym miał z obecnego kompresora .Siłę w domu posiadam.Chęci też pomału przychodzą :)
    Cienki1861
    Poziom 12  
    Ale nie może być wyłącznik z 230V na 380V.
    boas43
    Poziom 10  
    Rzeczywiscie mój błąd ...

Własnie wykonałem kilka tel. do znajomych i cos mi przyszło do głowy.Jako ,że nikt nie posiada odpowiedniego do piaskowania kompresora , ale za to większość ma zwykłe kompresorki chińskie - co by się stało jakbym miał 2-3 kompresory chińskie i podłączył je jednocześnie do piaskarki ciśnieniowej ?
    Cienki1861
    Poziom 12  
    Ale chcesz pożyczyć od znajomych i coś wypiaskować??

Ok kup trujnik :D - troche nie typowy.

Ale na dluższą mete lipa.

Dodano po 1 [minuty]:

Boas ?
    A co chcesz wypiaskować??
    Ja jestem z ostrowa jak coś nie zbyt wielkiego to ci moge wypiaskować.
    Za smieszne pieniądze.
    boas43
    Poziom 10  
    Dokładnie mam takie coś ....

Piaskarka ciśnieniowa 8-litrowa za 40zł

Sama "rama" ( rurki ) + 3 błotniki i kilka innych mniejszych pierdół.
    Jak wycenisz to daj znać na PW
    zenek.ch
    Poziom 12  
    Jak już masz piaskarkę to na wypiaskowanie takiego sprzętu najtaniej wyjdzie Ci piaskować tlenem(zapas duży,ciśnienie ustawiasz i jedziesz).
    Używam tak gdy nie mam prądu w terenie na wypiaskowanie niewielkich ilości.
    boas43
    Poziom 10  
    Tlen to łatwopalny gaz ! W żadnym wypadku - jak juz cos to może co2 lub inny ?
    zenek.ch
    Poziom 12  
    Sam tlen się nie zapali, tlen podtrzymuje proces palenia, ale w porównaniu z co2 jest tańszy.
    pawlos105
    Poziom 17  
    Równie dobrze można wziąć butlę z powietrzem taką od nurkowania. Żeby parę elementów wypiaskować wystarczy (w końcu w takiej butli jest 1500l powietrza).
    boas43
    Poziom 10  
    No dobra a jeżeli podczas piaskowania pojawi się na elemencie iskierka .... ?
    zenek.ch
    Poziom 12  
    I co się stanie z iskierką?
    Tlen ją zdmuchnie.
    Metal, a to on chce piaskować się nie będzie palił podczas piaskowania.
    Ja piaskuję literki na kamieniu i nawet jeżeli pojawi się jakaś iskierka to co ma mi się zapalić?
    najlepiej było by do butli nabić powietrze ale taką ilość jak jest tlenu (nie wiem czy to wykonalne).
    Cienki1861
    Poziom 12  
    Chodzi ci dokładnie o co?? bo nie rozumiem
    pawlos105
    Poziom 17  
    Ja tu czegoś nie rozumiem - jak sam tlen się może zapalić tlen to nie jest gaz palny tylko podtrzymujący spalanie Kolega jest w błędzie i obawy są bezpodstawne.
    zenek.ch
    Poziom 12  
    Właśnie to pisałem, ale się uparł że palny że iskierka.
    To najtańsze rozwiązanie dla tego kto chce wypiaskować sobie ten sprzęt.
    Czy trzeba od razu kupić browar aby się piwa napić?
    elektryku5
    Poziom 38  
    Cienki1861 napisał:
    Ale nie może być wyłącznik z 230V na 380V.

A czemu nie? Zawsze można dokupić stycznik, jeszcze termik i podstawowe zabezpieczenie silnika jest... (Zwykły presostat szeregowo z cewką stycznika.)
    boas43
    Poziom 10  
    zenek.ch napisał:
    Jak już masz piaskarkę to na wypiaskowanie takiego sprzętu najtaniej wyjdzie Ci piaskować tlenem(zapas duży,ciśnienie ustawiasz i jedziesz).
    Używam tak gdy nie mam prądu w terenie na wypiaskowanie niewielkich ilości.

Jakiej dużej butli używasz ?
    zenek.ch
    Poziom 12  
    Zwykłą butlę spawalniczą, ale wybieram te niższe aby mi do auta wchodziły(wyższa i niższa mają tyle samo tlenu(po 150). z reduktorem i ustawiasz sobie ciśnienie na reduktorze.
    Stałe ciśnienie wyjściowe,nabicie butli(wymiana) u mnie to ok 50zł, a zrobi się trochę roboty (używam korundu do piaskowania nie piasku, jest droższy ale szybciej idzie , a tu trzeba szybko bo tlenu trochę idzie.