Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaskarka ciśnieniowa 8-litrowa za 40zł

arek431 03 Lut 2013 14:42 194193 286
    boas43
    Poziom 11  
    hmm... a tak ogólnikowo -- pełna butla z tlenem na ile min/godz Ci starcza piaskowania i przy jakiej dyszy.

Pobieżnie patrzałem na A....o za osprzetem : butla 100-150, reduktor 70-100 pln

Nie powiem bo jak dla mnie - człowieka który potrzebuje wypiaskować coś co jakiś czas - opcja z butlą jest całkiem przyzwoita.

Taki reduktor bedzie ok ?

Piaskarka ciśnieniowa 8-litrowa za 40zł
  • MetalworkMetalwork
    boas43
    Poziom 11  
    _JF_ napisał:

Lepiej poczytajcie temat "Piaskarka za 300zł" tam pokazywałem jak podłączać kompresorki.

Przewertowałem cały w/w temat i wszystko mam zrobione według tamtejszych porad , a mój"chińczyk" sie nie wyrabia :(
    Dlatego też zainteresował mnie ten temat z butlą tlenową.Tylko brak konkretnych info - czy to jest opłacalne,bezpieczne, czy ktoś już to robił jeżeli tak to niech opisze swoje wrażenia/uwagi.
    _JF_
    Poziom 23  
    Kamieniarze, osoby wycinające litery w nagrobkach, Posiadają kompresory 3 stopniowe i nabijają na cisnienie ponad 50atm więc praktykowane napewno jest, ale zwykły reduktor nie wytrzyma tego przepływu, gwałtowne rozprężanie gazu spowoduje bardzo wysoką ujemną temperature, nawet podgrzewacze ni nie dadzą...
    Więc trzeba oblukać jaki kamieniarze stosują osprzęt., Napewno mała butla może wystarczy na wypiaskowanie 1 max 2 felg...
    boas43
    Poziom 11  
    W tym tygodniu postaram się załatwić drugiego takiego "chińczyka" i połacze je z piaskarką i pojadę na "dwa baty" - zobaczymy jaki efekt wyjdzie.
    elektryku5
    Poziom 38  
    _JF_ napisał:
    Kamieniarze, osoby wycinające litery w nagrobkach, Posiadają kompresory 3 stopniowe i nabijają na cisnienie ponad 50atm więc praktykowane napewno jest, ale zwykły reduktor nie wytrzyma tego przepływu, gwałtowne rozprężanie gazu spowoduje bardzo wysoką ujemną temperature, nawet podgrzewacze ni nie dadzą...
    Więc trzeba oblukać jaki kamieniarze stosują osprzęt., Napewno mała butla może wystarczy na wypiaskowanie 1 max 2 felg...

No tak, tylko jak sami pompują, to mają tam powietrze, a nie czysty tlen, a co robi czysty tlen w kontakcie z tłuszczami i substancjami organicznymi chyba wiadomo.
  • MetalworkMetalwork
    KuReK93
    Poziom 17  
    Dlatego też wg. mnie najlepszym i w gruncie rzeczy najekonomiczniejszym rozwiązaniem była by budowa/zakup kompresora, tym bardziej że kolega boas43 będzie używał piaskarki stacjonarnie a nie w terenie, co więcej kompresor wykorzysta sobie do malowania, pompowania kół, czy przedmuchiwania różnych rzeczy, no i powietrze się nie skończy podczas pracy a tlen czy inny gaz z butli tak.
    elektryku5
    Poziom 38  
    Albo znaleźć kliku kolegów z zwykłymi kompresorami i je połączyć, zresztą boas43 chyba idzie w tym kierunku, zabawa z tlenem może być wręcz "zabójcza".
    Jeśli nie ma się odpowiedniego kompresora, a robota jest tylko jedna, to może ktoś pożyczy.
    pawlos105
    Poziom 17  
    A poco tlen skoro równie dobrze może być sprężone powietrze , takie z butli do nurkowania.
    Taką butlę można nabić ,np. w straży pożarnej.
    1500l z takiej butli wystarczy ,żeby coś wypiaskować.
    elektryku5
    Poziom 38  
    Załóżmy że przydałoby się 300l/min, wtedy butla opróżni się w 5min, na jakiś malutkich dyszach może dłużej...
    bb84
    Poziom 21  
    Dwa pytania:

1. Czy w praktyce umiejscowienie króćca powietrza napierającego na kruszywo ma znaczenie ? tzn. na samej górze z boku butli, pod kątem około 45 stopni jak w tym temacie lub jako trójnik z zasypem kruszywa ?

2. Czy gwinty w gaśnicach to standard M30x1.5 ? czy istnieją ewentualnie redukcje z M30x1.5 na 1" i gdzie ich szukać ?
    sq9sbf
    Poziom 9  
    Witam ponownie.
    Kol. bb84 , króciec o którym piszesz służy jedynie do wyrównywania ciśnienia pomiędzy dołem a górą zbiornika ze ścierniwem ,kąt niema większego znaczenia ważne jest aby wylot króćca znajdował się powyżej poziomu ścierniwa bo w przeciwnym wypadku będzie ono zaciągane przez ten króciec.

A odnośnie piaskowania małym kompresorem pozostaje tylko piaskowanie na raty ,czekać aż kompresor naplompie odpowiednią ilość powietrza i wtedy piaskować jak ciśnienie spadnie -przerwa i tak do końca roboty lub kompresora :D .
    michal333
    Poziom 13  
    sq9sbf napisał:

A odnośnie piaskowania małym kompresorem pozostaje tylko piaskowanie na raty ,czekać aż kompresor naplompie odpowiednią ilość powietrza i wtedy piaskować jak ciśnienie spadnie -przerwa i tak do końca roboty lub kompresora :D .

Co powiecie na nazwę to- dodatkowe akumulatory powietrza. Czy dołączenie do kompresora ze zbiornikiem 100l dodatkowego zbiornika( w szereg) np. 50l lub kilka po 50litrów jest równoznaczne ze zwiększeniem czasu piaskowania?
    qoompel
    Poziom 21  
    michal333 napisał:
    Czy dołączenie do kompresora ze zbiornikiem 100l dodatkowego zbiornika( w szereg) np. 50l lub kilka po 50litrów jest równoznaczne ze zwiększeniem czasu piaskowania?
    Niewiele Ci to pomoże. Kompresor będzie musiał dopompować powietrze, które zużyjesz. Zajedziesz pompę...
    Już lepszym pomysłem jest podłączenie kilku kompresorów.

Dam Ci radę - jeśli chcesz piaskować na większą skalę - zainwestuj w dużą dmuchawę. Jeśli zamierzasz się w to bawić, to rób to sobie powoli i w małych ilościach obrabianego materiału.
    michal333
    Poziom 13  
    Masz rację ale nie zajadę bo mampiaskowania kilka m2 i nic więcej . Ale nie da się zawieść do firmy piaskującej tych rzeczy. Natomiast kompresor będzie służył baaardzo sporadycznie jak to w domu:), więc czy zwiększenie pojemności , to jednoczesne zwiększenie wydajności?? Zaznaczam ,na tą jedną robotę. A pewnie gotowe zbiorniki ktoś odkupi i w sumie niewiele na tym stracę .
    elektryku5
    Poziom 38  
    Sama sprężarka ma tę samą wydajność, po prostu będziesz mógł dłużej "dmuchać", ale i czas pompowania znacznie się wydłuży...
    qoompel
    Poziom 21  
    michal333 napisał:
    zwiększenie pojemności , to jednoczesne zwiększenie wydajności?
    Nie, bo wydajność będziesz miał taką samą - nie zmieni się "moc" sprężarki.
    Po prostu jednorazowo będziesz piaskował kilka sekund dłużej, jak wspomniał kolega przede mną.
    ta2ctp
    Poziom 11  
    Witam .. Jako dyszę pistoletu do piaskowania użyłem kawałka gumowej rurki o średnicy zewnętrznej 25mm, średnicy wewnętrznej 5mm. Piasek nie może powodować korozji opony. Służy dłużej. Było mi wygodnie.
    Przesiej piasek, którego będziesz używać i upiecz. Na przykład włóż piasek do metalowego pojemnika. Blenduj, obracając piec. Następnie włóż go do worka. Twój zapasowy żwir jest gotowy. Pozdrawiam was wszystkich. Safak..