Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baofeng UV-3R - Czy może skanować zapamiętane kanały?

kaesmiki 09 Sie 2012 19:03 5941 10
  • #1 09 Sie 2012 19:03
    kaesmiki
    Poziom 8  

Witam Forumowiczów!

Właśnie zostałem posiadaczem radia Baofeng UV-3R i staram się go ogarnąć. Zaznaczam, że jestem początkujący, a ten sprzęt będę wykorzystywał wyłącznie do odsłuchu.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy ten sprzęt może samodzielnie skanować zapisane częstotliwości (będzie ich maksymalnie 3-5) i "odzywać się", gdy na którejś z tych częstotliwości ktoś zacznie nadawać?

(Obecnie mam zapisane 3 częstotliwości i słyszę tylko tę, która aktualnie jest ustawiona, pozostałe dwie zapisane milczą mimo, że częstotliwości są poprawne i na nich nadają)

Jeżeli TAK:

Poproszę o wytłumaczenia jak wołowi, jak to się robi:)

Jeżeli NIE:

Dziękuję za odpowiedź!

0 10
  • #2 10 Sie 2012 09:23
    mfriedrich
    Poziom 15  

Tak, może skanować ale robi to makabrycznie wolno. Jak ma to być 3-5 kanałów to można przeżyć. Zerknij do instrukcji nie pamiętam z głowy ale włączenie jest banalne.

0
  • #3 10 Sie 2012 12:18
    kaesmiki
    Poziom 8  

Dziękuje za odpowiedź, ale nic mi ona nie daje. Mam instrukcję i mimo wszystko nie potrafię odpowiednio ustawić tego urządzenia. Dlatego piszę do Was...

0
  • #4 10 Sie 2012 15:58
    mfriedrich
    Poziom 15  

Mniemam zatem, że nie masz jeszcze kanałów zapisanych, bo to trudniejsza operacja niż włączenie skanowania (chyba, że masz kabel).

OK, jak sprawdzę w domu to napiszę co i jak a w tym czasie polecam lekturę instrukcji. Szukaj wyrazów: SCAN, SCANNING. Nie trzeba znać języka, obrazki podpowiedzą.

1
  • #5 10 Sie 2012 17:36
    józef wiśniewski
    Poziom 14  

Aby włączyć skanowanie zapisanych komórek pamięci należy z boku nacisnąć środkowy przycisk F/A pojawi się na wyświetlaczu w lewym górnym rogu literka F ,następnie przyciskamy MENU.

4
  • #6 10 Sie 2012 18:33
    kaesmiki
    Poziom 8  

mfriedrich Pisałem wyżej, że potrafię zapisać częstotliwości w kanałach i to zrobiłem, a w instrukcji ani słowa nie było o tym, jak włączyć skanowanie po kanałach.

józef wiśniewski Dziękuję, rzeczywiście to działa i faktycznie, jak pisali poprzednicy, skanowanie jest mozolne, ale mi wystarczy.

Moje ostatnie pytanie:

Obecnie mam zapisanych 10 kanałów, chciałbym by były na razie tylko 3. Czy jest to możliwe? Jak skasować niepotrzebne 7, aby skrócić czas skanowania?

1
  • #7 10 Sie 2012 22:51
    andy127
    Poziom 30  

kaesmiki napisał:
    Obecnie mam zapisanych 10 kanałów, chciałbym by były na razie tylko 3. Czy jest to możliwe? Jak skasować niepotrzebne 7, aby skrócić czas skanowania?

Przy pomocy kabelka i programu komputerowego.
    Andrzej

0
  • #8 11 Sie 2012 10:39
    kaesmiki
    Poziom 8  

andy127 napisał:
    kaesmiki napisał:

Przy pomocy kabelka i programu komputerowego.
    Andrzej

Dzięki za odpowiedź. W tej sytuacji musiałem zrobić reset i wprowadzić wszystko na nowo. Temat do zamknięcia.

0
  • #9 13 Sie 2012 13:47
    kaesmiki
    Poziom 8  

Słuchajcie, mam do Was jeszcze jedną prośbę. Radio wprawdzie działa bez zarzutu, ale ma jedną "przypadłość". Otóż podczas skanowania ustawionych częstotliwości, gdy ktoś zacznie nadawać, skaner zatrzymuje się na tej częstotliwości, ale tylko na 2-3 sekundy i skanuje dalej. Znowu się zatrzymuje jeśli dalej na tej częstotliwości ktoś nadaje i znowu zaczyna skanowanie, i tak bez przerwy...

Czy da się ustawić, by radio zatrzymywało się na danej częstotliwości w trakcie nadawania i "było" na niej do końca nadawania, a nawet ze 2-3 sekundy dłużej?

Oczywiście moja skromna instrukcja obsługi na ten temat milczy...

0
  • #10 13 Sie 2012 18:17
    józef wiśniewski
    Poziom 14  

W menu- pozycja SCANM-ustaw CO.Po zakończeniu transmisji ponownie uaktywni się skanowanie.Wyłączenie skanowania następuje po przyciśnięciu przycisku MENU.

1
  • #11 09 Wrz 2012 16:41
    kaesmiki
    Poziom 8  

Dziękuję, temat zamykam.

0