Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ammann AVH 6020 - grzeje sie hydraulika wolno jezdzi

09 Sie 2012 20:28 6836 3
  • Poziom 9  
    Mam zageszczarke Ammann AVH 6020 z 1999r.
    opis działania hydrauliki w zageszczarce:
    Silnik DIESEL napedza poprzez sprzęgło motor hydrauliczny (tzw Pompę zębatą) na której jest zamontowany rozdzielacz. Z rozdzielacza wychodzą 3 przewody hydr. 1 przewód jest to przelew do zbiornika oleju poprzedzony zaworem ktory jest zamontowany w rozdzielaczu;
    2 przewód idzie do orbitoru (występuje na nim 30 atmosfer - prawodłowo)
    3 przewód idzie do drugiego silnika hydr.(pompy) ktory rozpędza wałek z rewersem)
    z drugiego silnika hydraulicznego występuje powrót do zbiornika. W zbiorniku za powrotem jest zamontowany filtr oleju. Tak jak przedtem mowilem jeden przewód z pierwszej pompy idzie do orbitora. W orbitorze wchodzą 4 przewody (jeden zasilajacy; drugi powrót do zbiornika; trzeci z 4 idzie do listwy sterujacej rewersem.

Więc moj problem polega na tym iz zageszczarka wolno ubija zachowuje sie jakby rewers byl zle ustawiony ( przy jezdzie do przodu musze orbitor lekko cofnac aby zaczela jezdzic do przodu, natomiast do tylu wolno jezdzi), na poczatku jak zageszczarka przyszla do mnie to olej gotowalo ( ktos ustawil silnik spalinowy na 3000 obr. przy czym pompa tloczyla 230 atm.), nie jezdzila, ustwilem silnik tak aby tloczyla 80 atm. ( tak ma byc oryginalnie ost robilem podobna prawie nowa) rewers przestawilem tak jak idzie oryginalnie, uszczelniacze wymienilem w listwie sterujacej ( jestem pewny na 100 % iz nie przepuszczaja) olej w rewersie po 2 razie rozkręcenia nalalem na pół stanu. W pompach wałki na wyjsciu nie ruszaja sie nie przepuszczają oleju. W zbiorniku jest 100% oleju, filtr oleju z tego co wiem to nowy (poprzedni serwis wymieniał). po złożeniu i sprawdzeniu cisnienia oleju zagęszczarka ( na zimnym oleju) wolno jezdzi praktycznie nie ubija tylko zachowuje sie jak mikrowalec gładzi ma przerywaną częstotliwość pracy (tzn. podjedzie metr do przodu staje i wibruje w miejscu) w tedy na nanometrze wystepuje cisnienie 80-100; po godzinie jazdy temp oleju jest w granicach 80 stopnic C. po 2 h przestaje jedzic tylko wibrowac w miejscu Silnik spalinowy nie odczuwa obciążenia pracuje jednym tokiem, 1 pompa tak samo. Co dziwnego jak po 30 min z puszcze ja na niskie obroty pozniej na wysokie zageszczarka w ogole nie zageszcza zachowuje sie jakby w ogole sprzeglo nie otworzyło się nie napedziło 1 pompy dopiero jak rusze orbitolem tyl przod zacznie zageszczac temp w tym czasie rosnie do 90 stopni. przewody sztywnieja. Łożyska w wibratorze z tego co widzialem sa nowe nie maja luzu nie szumia nie zacinaja sie. Na moje oko jest wszystko w porzadku nie raz robilem te zageszczarki ale ta ... juz zaczynam sie zachowywac jak wymieniacz a nie mechanik wiec prosze pomożcie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Uszkodzona pompa lub silnik. Jak ktoś rozbierał to mógł źle złożyć wałki oraz założyć nieprawidłowe łożyska. Mógł być też źle ustawiony luz wałków.
  • Poziom 2  
    Istnieje jeszcze jedna możliwość ,miałem taki przypadek że po prostu za dużo
    oleju w wibratorze ,ktoś nalał do pełna i objawy identyczne .Z boku płyty roboczej znajduje się bagnet wkręcany który pokaże właściwy stan oleju .Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam czy udało się rozwiązać ten problem? W mojej maszynie jest tak samo.