Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwerownia na obiekcie wartym ok 20 mln euro po remoncie

zaxoniec 09 Sie 2012 21:02 3479 4
    zaxoniec
    Poziom 13  
    To podlaczenia netu na obiekcie wartym ok 20 mln euro, po remoncie ktory pochlonal kolejne 1,5 mln. Do tego:

2 lacza netowe, w tym jedno satelitarne, zrobione na osprzecie domowym, plus rozdzielnia do tv SAT, plus koncentrator dla CCTV ,15 kamer ,nagrywarka, plus centrala dla alarmu ppoz Chubb na ponad 90 punktow.

Wszystko miesci sie w pokoiku 4m2, bez wentylacji, bez klimy bez UPS,bez osobnego zasilania.

Wrzucilem do dzialu na wesolo bo od rana juz sie zdazylem naplakac nad tym.

whyki
    Poziom 21  
    Na wesoło? Płakać się chce... Na elektrodzie powinien być jeszcze jeden dział - nie wiem jak trzeba by go nazwać, ale czasem można znaleźć takie przykłady niekompetencji i olewactwa, że warto to pokazać ku przestrodze...
    Tommy82
    Poziom 39  
    Pewnie był przetarg i wygrali studenci co w d..e byli i g..o widzieli.
    K..a co za folklor. Dobrze ze puszki po piwie posprzątali.
    Drzwiczki do szafki serwerowej majstersztyk.

Ale jak już jesteśmy w na wesoło to słyszałam o firmie która zrobiła sobie serwerownie w byłym sraczu i im kanaliza wybiła. Podobno mieli potem kupę gównianej roboty.
    daavid117
    Poziom 42  
    Brak mi słów. Nie wiem jak to skomentować. Działa to chociaż? Dobrze, że upałów już nie ma, bo nie zazdroszczę doprowadzania tego do porządku w tak małym i niewentylowanym pomieszczeniu...

@UP: Studenci to chyba nie... Oni to by raczej w internecie poczytali jak się coś takiego robi i jako, że pracę zaczynają, to by się kosmetyczną stroną chociaż zajęli właściwie... Stawiam raczej na kolejną grupę "fachofców", co to całe życie "naprawiali" stare telewizory, montowali anteny SAT w latach 90-tych i pomyśleli, że montaż czegoś takiego to prosta i banalna sprawa. Nie piję tu do elektroników (broń boże!).
    zaxoniec
    Poziom 13  
    Wykonywała to firma we Francji. polsko-francuska. Obiekt to zamek niedaleko Paryza ;)
    Wlasnie zakonczyłem walke z alarmami PPOŻ bo tez sie chłopaki nie popisali, zwarcia na syrenach, pozamieniana polaryzacja, zle podlaczone kable,zrobione 8 pętli nie wiadomo po co, brak rezystorow na koncach lini, brak zamontowanej polowy osprzetu, szafa sterujaca przy lekkim nacisku odpadla mi ze sciany ,czujniki dymu zamontowane w kuchniach, ogolnie sama radosc odkrywania "co wykonawca mial na mysli"
    No ale zwalczylem, Chubb odebral. Jedno z glowy.

Ta szafka z kablami ma jeszcze na gorze rozdzielnie do tv sat ;) i podgladu z kamer CCTV no i centrale telefoniczna.A zaraz obok jest rozdzielnia pradu.Nawet nie bardzo jest jak szafe wstawic bez przedluzania kabli.
    Wyglada na to ze tez bede to musial zrobic, ciekawe jakie oczy inwestor zrobi jak sie dowie ile musi na osprzet wydac bo myslal ze juz ma gotowe....